Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (40)


bychi

Recommended Posts

Mihaela, mersi ca te gandesti la noi [pup]. Suntem bine de aseara, tuseste mult mai rar, asa ca m-am linistit. De citit nu mai citesc nimic inteligent, am luat o pauza de utilizare a neuronului [:D] si citesc niste "literatura" mai comerciala [ups]. Am citit ultimul roman al lui Umberto Eco, "Misterioasa flacara a reginei Loana", dar a fost cam monoton. Foarte multe detalii despre publicatiile/emisiunile de radio/viata in perioada fascista italiana, adica era mai degraba un documentar decat o carte. Tu ce ai facut cu examenul? L-ai luat cu brio? Scuze daca ne-ai spus atunci, dar nu mai stiu... Nici Stefania nu prea vorbeste, acum zice numai de papuci, capac, banana, danonino si bebe... atat... Dar am remarcat si eu ca se comunica mai bine cu ea. Cum mai stati cu olita? Spre rusinea mea, noi nu am facut nici un progres...
How I wish to dream again...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Romana, multa bafta cu sarcina si sa iasa cum vreti voi!!!!! Vezi ca Iosup si Pop spun ma irepede sexul copilului, de pe la 12 sapt, sa ne anunti ca iti tinem galerie[flo]..oricum am ramas masca!!!! Romana 74, burtica e mai bine acum, fara dureri, da? Dana, cu olita suntem in acelasi stadiu, ce e aia?[zz] Elena, [vampa] fi-mea e o adevarat domnisoara, numai ca are prea devreme silueta de manechin[;)] Sa mai povestesc si eu despre intalnire???Bibi, te asteptam sa te revansezi data viitoare, ca nu prea am apucat sa vb cu tine[pup] Fetele celelalte, pastrati pt voi ce va fac copilasii???? hellooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Mare veste mare! Am facut azi dimineata testul de sarcina si va anunt ca vine bebe3. Sper din tot sufletul sa fie fetita. Prima reactie cind am vazut testul pozitiv a fost de suparare, dar acum m-am calmat si sper sa fie bine si sa nu am probleme cu sarcina. Mai sper sa iasa un copil cuminte si mincacios. Nu ma certati, am convingerea ca totul va fi bine, ca se vor rezolva problemele care demult asteapta o rezolvare si sper ca sa am si ajutor. Sa vedem.
ROMANA - recunosc ca m-ai lasat interzisa, dar, ca si celelalte fete, iti doresc (inca o) sarcina usoara si copii cuminti si sanatosi. Cu restul fetelor sper sa vorbesc luni, daca se mai termina iuresul si la mine. Va pup si w-e placut.l Madi si Mariuca (28.07.2003) http://community.webshots.com/user/ianina2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca dorm baietii si va mai scriu un pic. Va multumesc pentru urari. Carmenutza... hai spune ce ai de spus daca nu te poti abtine. De la tine si de la Andra ma astept la ... nici nu stiu cum sa le spun...sfaturi dojenitoare. Inca nu mi-am anuntat parintii si nu prea stiu cum o sa primeasca vestea deoarece dupa ce l-am nascut pe Alin tata a zis ca acum ajunge , am doi copii si e destul. Poate ca daca al doilea era fata era destul. Sint in saptamina a 5-a de la ultimul ciclu si am DPN-ul pe 17.09.2005. Am incercat si ceva greturi usoare. Pe sotul l-am anuntat prin telefon, cred ca e fericit deoarece chiar aseara imi zicea ca are el impresia ca bebe3 a prins taxiul spre casa noastra. Mi-a zis sa nu fiu suparata, sa vedem ce mai zice deseara cind vine acasa. Eu cred ca desi s-a cam grabit bebe3, ca putea sa mai astepte pina la vara ca sa mergem la mare, e mai bine asa ca macar o sa nasc la 36 de ani ceea ce u-i char asa de rau. Cu cit aminam mai mult cu atit cred ca-mi era mai greu din punct de vedere al virstei. Deh ... ce sa fac daca m-am maritat tirziu. Sper sa fie fata. Asta e o mare dorinta a mea. Acuma trebuiea sa ma gindesc la ce doctor o sa merg sa-mi supravegheze sarcina, deoarece parca l-as prefera pe cel cu care am nascut a doua oara, dar nu lucreaza la nici un cabinet particular si mi-e groaza sa merg pina la Elias in fiecare luna la control. O sa vad eu cum fac. In rest ma lupt cu Alin sa-si diversifice alimentatia. Are zile cind maninca marul cu placere, azi nici nu vroia sa-mi deschida gura. Nu-i plac cerealele. Supa cu legume si cu carne o manica pina la un moment dat cind iar nu mai deschide gura si incepe sa protesteze. Nu-mi fac griji ca stiu ca pina la uram o sa manince, e chestie de timp. Aveti grija de copilasi . Romana, Cristian (22.06.2003) si Alin (25.06.2004) http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romana, multa putere (desi imi cam dau seama ca ai din plin) si sarcina usoara!!! Iti doresc din suflet ca de data asta sa fie fetita! Ai mare grija de tine ca organismul e tare slabit acum. Adevarul este ca sunt asa de minunati copii astia ca uneori am impresia ca ar trebui la fiecare trei ani sa mai fac unul. Numai ca e si greu.... Am cunoscut in Olanda o femeie de vreo 40 si ceva de ani care avea patru baieti mari. Stateam ca proasta mi ma uitam la ei. Erau minunati. Adevarul este ca iti trebuie mult curaj si tarie sa iti indeplinesti visele. Si eu astept (desi nu credeam vreodata) sa ninga. Asta numai ca sa i-o arat lui Tudor. Probabil ca o sa facem si noi o iesire la munte... Frumoasa fuse intalneala voastra. Las ca va bat io la cap sa o facem pe urmatoarea insa tare as vrea asa fie dupa 15 ale lunii, sa iau si banii, sa dau de baut pentru masina cea noua. Noi nu am mai incercat sa abordam olita. Cred ca prin primavara o sa reluam tratativele cu ea. Romana_74, bafta la examene!! Sanatate multa la burtici! Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma chinui de o ora sa vad ce mai faceti (conexiunea e f. proasta). Am ramas fara cuvinte. Romana, iti doresc multa sanatate si putere (curaj ai din plin). Sa ai o sarcina usoara, sa ti se indeplineasca dorinta si sa fie fetita! Ai grija de tine! Du-te repede la dr. Sigur ai nevoie de vitamine de la inceput. Si eu care ma plang intruna ca nu mai pot si bb 2 e abia in burtica! Eu sunt bine. Putin ingrijorata pt. ca am contractii cam dese si simt si o presiune jos. Stau cuminte. Maria mea doarme tot putin, dar eu tot sper sa isi revina. Parca e pe zi ce trece mai alintata. Crisa, m-a innebunit cu Tudor. Aseara imi zicea "buza - Tudu - baca" adica sa o imbrac cu body-ul cu pricina. Va mai scriu sapt. viit. Adica sper, pt. ca m-am trezit si cu un audit pe cap. Era tot ce imi lipsea, avand in vedere ca eu din august nu am facut mai nimic la serviciu si e o varza in toate hartiile mele. Dupa ce se termina intru in concediu. Va pupam Cornelia [gravi] (23 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici, Romana,iti doresc sanatate multa si o sarcina usoara. Fetele,ce fain ca v-ati intilnit iar si v-ati distrat! Noi sintem bine,pe olitza stam cind avem chef(cu mine ai merge) dar cint e tati acasa e obligatoriu. Pe mine ma innebuneste fimea cu castravetii,e nebuna dupa ei,si 3 seri la rind i-am dat,dupa care gata,nu mai primeste ca auzisem ca baloneaza(era tare agitata si se tot foia noaptea)....voi stiti ceva ca ar balona castravetii? La capitolul prostii e prima[bang]...mai nou trage scaunul din bucatarie se urca pe el si cica ma ajuta la gatit...sau vine si iti trage una,zice pardon si apoi ride. va pupam si mai vb. Adyna si Selina bambina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...