Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (40)


bychi

Recommended Posts

Cornelia ai mare grija de burtica si mai lasa plimbarile si cumparaturile; trebuie sa te odihnesti ... pupici![dual] Dana ei dar tot citesti...; eu nu am primit nici azi raspuns la examen desi ne-au scos sufletul excact inainte de Craciun! urat din partea lor! porblema este ca acel examen era pt incadrarea pe alte functii pt o marire de salar si deci cum noi apartinem statului si numai guvernul hotaraste marirea nostra salariala... inseamna ca mai avem de asteptat si banii si raspunsul la examen. Eu una am si emotii caci in functie de note, iei sau nu acei bani. momentan nici o miscare. multumesc de intrebare. Mihaela si [copil] Flaviu [url="http://community.webshots.com/user/pojogao"]Poze Flaviu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua mamici, Salutari din Brasov unde ninge ca in povesti, e zapada mare si tare frumos. Am fost azi la sanius, ne-am batut cu zapada, am si schiat un pic… Mi-am indeplinit si eu visarile. Of, ce bine e acasa! Tibi e innebunit dupa vazut zapada, ne-am tavalit prin ea, a si mancat putina.... A inceput sa urle cand l-am urcat in masina si a adormit instantaneu. Doarme de 3 ore si inca nu da semen ca s-ar trezi curand. Ieri statea afara cu capul pe spate si gura deschisa sa prinda fulgii de zapada, incerca sa faca si el bulgari… Mi-e asa de ciuda ca nu am fost la intalnire. Eram deja in Brasov la ora aia. Data viitoare. Fetelor, cand vine Mihaela in Bucuresti (parca pe 9 febr) mai organizam o intalnire? Haideti ca mi-e tare dor de voi! Voiam sa o cunosc si pe Gabi! Frumoasa descriere, Elena. Si sa ne adunam cat mai multe ca e tare fain! Romana, felicitari! Bai, te admir. De unde ai atata forta? Acum cred ca e musai sa luati un ajutor in casa ca sa te menajezi cat de cat. Multa sanatate. Maine ne intoarcem in Bucuresti si mai vorbim. Pupici la toate Bychi si Tiberiu [url="http://community.webshots.com/user/tibicu"][hia][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, v-am citit si eu pe indelete si ma mananca degetele sa va raspund. Romana, sarcina usoara si bb sanatos! Si tie... putere si sanatate! Io ma dau rotunda si spun ca nu-s surprinsa, pai transpirai prin toti porii mesajelor intentia pentru bb3. Acuma, pe bune, Amik are dreptate, vezi cum faci cu sanatatea. Mihaela, pariu ca n-ai probleme cu nota de examen. Cat despre creioanele alea groase, se gasesesc la orice librarie, gen ceracolor, nu? Sunt facute de mai multe firme, intreaba la librarii. Si... da, ai ghicit amorul Oanei. :) N-o mai iau la intalniri de fete ca asta se reorienteaza gresit. V-am mai zis io ca aveam o banuiala legata de orientarile ei sexuale.[:D] Dana, cu olita noi nu am fost perseverenti, adica eu, asa incat nici nu am pretentia la rezultate. Mihai face la olita doar daca o rog pe Oana sa faca acelasi lucru si sa-l insoteasca. Sa fiu sincera, nu ma agit prea tare pana in primavara - vara. Hai, ma, Gio, pai cum sa nu stiu eu ce fotomodeala e Taisia, ma... O tachinam pe mami aia a ei. Taisia a tinut topul la "gagici pt Mihai" inca de la prima intalnire cu bebeii. E consemnat faptul in istoria scrisa a topicului.[:D] Cornelia, stai, domne, cumintica! Si ia-ti concediu!!! Banuiesc ca iei ceva antispastic. CU-MIN-TI-CAAAAAAA! Tu intelegi??? Pupici multi si sanatate! Adyna, nu stiu cu balonarea, dar stiu ca sunt trecuti la "indigesti". Ii dai mult? Poate nici nu-i mesteca bine. Apropos, cum stati cu dintii? Ca noi suntem tot la 6 dinti, o masea abia iesita si una pe drum. Constat ca Mihai a sarit peste doi dinti si a trecut la mesele. Bychi, zic ca tine. Sa ne intalnim cand vine Mihaela. Crisa, ai innebunit?? Ati auzit-o? Cica sa ia banii sa ude masina. [:D] Mor de ras. Fii serioasa, cuconita! "Ieri statea afara cu capul pe spate si gura deschisa sa prinda fulgii de zapada" [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am avut examen vineri, de aceea am lipsit de aici! Sunt fericita ca l-am luat si sper ca si celelate 5 sa la trec cu bine. V-am citit, am vazut ca v-ati intalnit( Bravos la voi ca a fost super!), ca Romana face bb3( multa sanatate cu sa fie ce va doriti!), ca copilasii vostri fac progrese si nazbatii. Am sa revin cu vesti despre noi! [pup][pup] Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia [url="http://community.webshots.com/user/crixia"]PoZe[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A inceput sa-mi fie frica de sarbatorile de iarna. Din 2001 si pana acum, in fiecare an alergam dupa doctori. Pe 22 decembrie 2001, Andrei alerga cu Ana la urgenta cu febra mare. Aveam sa stam in spital pana in Ajun. Roseola infantis: unul din cele mai putin intalnite "boli ale copilariei" debutand glorios cu febra peste 39 si sfarsind penibil dupa trei zile, cu niste bubite mici si rosii mai putin spectaculoase decat o biata urticarie. Un an mai tarziu am scapt ieftin: doar o febra zdravana in noapte de 23 spre 24, fara nici o alta urmare decat amanarea plecarii noastre in vacanta. In 2003 am inceput din timp - pe 7 decembrie socrul meu avea probleme cu inima, destul de grave ca sa necesite o operatie. O saptamana mai tarziu ne lovea pe toti gripa. In sfarsit, inainte de Craciun toata lumea se simte bine. Mai tusim putin dar nu ne descurajam si plecam la munte. Unde ma paleste o viroza urata, cum n-am mai avut de ani de zile. Bietul Andrei trebuia sa-i dea lui Matei sa manance (inca mai manca la 2 si la 6 dimineata), sa o ingrijeasca pe Ana care tusea si pe mine care aveam febra si aiuram. Anul acesta nu am mai plecat nicaieri. Lucram amandoi si am decis sa nu mai alergam la munte pentru doua zile, ci sa asteptam sa terminam treburile si sa plecam la schi la sfarsitul lui ianuarie. Adevarul este ca mi-era si un pic frica. Dar iata ca a trecut Craciunul si nu s-a intamplat nimic rau asa ca ne-am pregatit cu entuziasm de Anul Nou. Nu il sarbatoream deosebit, ne intalneam doar cu o pereche de prieteni la noi acasa cu gand sa mancam curcan impreuna, sa ne uitam la artficii si sa barfim pana mai tarzior. Pe 31 am pregatit curcanul si am fugit in parc cu copiii. Ana se plangea ca o doare un picior dar nu prea am bagat-o in seama, crezand ca a sarit si si-a intins un ligament. Cand ne-am intors din parc nu a vrut sa manance si s-a culcat. Cand s-a trezit se plangea si mai tare de picior si avea un pic de febra (37.5). I-am dat un Nurofen si i-au trecut si febra si durerea. Dupa artificii s-a culcat, iar noi am ramas la barfa, dar pe la 2 noaptea s-a trezit plangand ca o doare piciorul foarte tare si ca o deranjeaza zgomotul de afara (la noi au fost petarde si artificii toata noaptea). M-am culcat langa ea si toata noaptea a plans in somn de durere. Dimineata am sunat la Dna doctor, care ne-a trimis la Budimex. Acolo i s-a facut o radiografie care a aratat ca nu e nimic rupt, i s-a pus o atela gipsata si i s-a prescris Nurofen si am fost trimisi acasa cu mentiunea ca daca face febra peste 38 de grade sa ne intoarcem de urgenta la spital. Ceea ce am si facut la 2 noaptea, cand am aflat si diagnosticul prezumtiv care ne-a bagat in sperieti - osteomielita - adica o infectie la os. Diagnostic care s-a confirmat, din pacate, drept pentru care a doua zi a fost adormita si i s-a facut o incizie la genunchi. Infectia era abia la inceput, dar tot a tinut-o cu febra aproape o saptamana. Dupa 9 zile la terapie intensiva am ajuns intr-un salon obisnuit, unde suntem si acum asteptand ca analizele sa iasa mai bune. Acum Ana se simte bine, nu a mai avut febra de mai mult de o saptamana, iar genunchiul nu o mai doare, dar inca mai are o frumusete de taietura care trebuie pansata in fiecare zi. Acesta a fost finalul sarbatorilor de iarna anul acesta pentru noi. Mai multe cat de curand, pentru ca acum raman fara baterie la laptop.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

madishor - mulllta sanatate Anei!!!!pupici muuuulti!!!!! romana - curiosii mor repede!!!![:D] io am avut azi examen...a fost super naspa....nici la politie nu cred ca ne-ar fi luat asa la descusut!!!! in rest, stefi este bine, sanatos, voinic...ceea ce va doresc si eu voua si copchiilor vostri!!!!! noutati nu mai am... asa ca...noapte buna!!! pupici gaby si stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

madishor,ce tare m-am suparat cand am citit de frumoasa de ana!biata copila!bietii de voi!iti doresc putere si bafta, sa ajungeti cat mai repede acasica. de la ce infectia asta?asa, din senin? fara lovituri, muscaturi,etc... pupici. romana, cum te simti?[pup] Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madishor: Iidoresc multa sanatate Anei, sa se refaca repede, mai tine-ne la curent cu ce se intimpla. Amik: Ma simt bine deocamdata, am inceput sa am pofte: castraveti, inghetata. Va multumesc fetelor pentru incurajari si sustinere. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madishor, multa sanatate Anei! De ce i-au facut incizie la genunchi? Pentru proba? Mie mi-e groaza de doctori, medicamente, boli. Am avut prea multe si eu de tras. Romana, doar inghetata si castraveti. Eu pe sotul meu l-am chinuit toata iarna sarcinii cu pepenele rosu, care era 80.000 lei/kg, adica mult... Adyna, castarvetii sunt grei pentru digestie si mai ales pentru ficat. Macar nu-i da sa-i manance seara.Dar, copilul tau nu are gusturi rele. Cornelia, stai cumintica. Doctorul nu ti-a dat nimic? Nu ti-a zis NO-SPA la nevoie? In rest auditele sunt frumoase, complexe, dar cand ai timp liber, eventual nu ai copii, nu esti casatorita, poti face voluntariat la servici... Bychi, cata zapada e in Brasov??? Asa de dor, intreb si eu... Fetele-studentele, BAFTA!!! Pupici![bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...