Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (40)


bychi

Recommended Posts

la multi ani fetele si un An nou cu sanatate si bucurii! Am intrat doar sa vad ce mai faceti, ca nu pot sa scriu acum. Vreau sa zic ca noi astazi am iesit din spital, m-am internat cu Razvan pe 31 decembrie si acolo am stat pana azi. Pneumonie cica si ca a fost un virus ceva. In fine, bine ca am iesit din spital macar, ca trat ii mai dau inca 3 zile. In spital nu va mai zic injectii, alea alea...[:(][:(][bang][bang] detalii un pic mai tarziu. Poate ajung si eu la intalnire, sa vad... Mihaela, n-ai primit pm-ul meu? Va pup. Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
MAGDONE-si eu am fost cu andi pe 31 la doctor si i-am facut radiografie la plamani, mi-a zis ca nu e rea si ca dupa tratament nu-i trece tusea sa ma interenez cu el in spital ptr analize amanuntite. slava domnului nu a fost cazul! CARMENUTZA- nici mie nu-mi vine sa cred de mayuta. ce chestie! eu auzisem ca daca bebeii refuza laptele de cand sunt mici nu vor mai bea niciodata, ca atare ma ingrozeam ori de cate ori andi era mai bolnavior sau ii dadea vreun dinte si nu se simtea bine refuza laptele. andi nu mai bea 250 de ml decat foarte rar. cca 200-220 ml. maya probabil vrea sa recupereze [alcool] multumesc ca ati pus intalnirea miercuri. vin. iata si confirmarea: 1. Gio 2. Cgaby 3. Magda. 4. Carmenutza 5. Bobi v-am pupat bobi si bb andi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alexandrueduard
E bine miercuri, dar cred ca la "LA MAMA" e un pic cam galagie si nu prea am putut vorbi si cu fetele care erau in celalalt capat al mesei. Ce spuneti de CESKY ? Mie mi se pare un restaurant frumos,au si mancare buna, iar preturile nu sunt mai mari ca la "la mama". Este pe strada Dianei nr.11 si se ajunge f repede de la Piata Rosetti. Magda si bb Alex puisor
Mie imi place taaare mult la Cesky, mancarea este extraordinara..dar preturile...hmm..nu se compara cu "La mama"..cand am fost ultima data am platit 1.000.000 ptr. 2 persoane....si sa nu va ganditi ca am mancat n-spe feluri..nooo, unul singur..plus un antreu comun si am baut suc si apa....asa ca...eu una as fi de acord cu Cesky, dar personal mi se pare cam scump.aaaa, sa va spun si ce am mancat acolo, sa va ploua putin in gura..rata cu fructe de padure si varza rosie....miam-miam...delicios..si Raz si-a luat tot rata in sos de miere picanta si orez cu banane prajite....bey...mancarea este de senzatie... Apropos, Dana, ca stiu ca tu ai facut revu' acolo..cum ti s-a parut?? Carmen si bb Maya Alexia [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor si an bun si tot ce vreti voi, ba chiar si in plus, numai de bine sa fie! Noroc ca m-a tras Magda de maneca in seara asta, ca uite ma prezint la apel. Am fost plecati dupa rev si vroiam sa plecam iarasi la munte maine, dar am amanat-o pe saptamana ce vine. Gagici, inca nu ma trec pe lista ca e posibil sa nu fiu in Bucuresti saptamana asta. In cazul asta, sa va distrati si pt mine. Suntem biiineeeee si va multumim ca v-ati gandit la noi. Va pupam pe toti, mamici, pitici, tatici si burtici! [pup] (sper sa recuperez in we la citit si scris) Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carmenutza
quote:
Originally posted by alexandrueduard
E bine miercuri, dar cred ca la "LA MAMA" e un pic cam galagie si nu prea am putut vorbi si cu fetele care erau in celalalt capat al mesei. Ce spuneti de CESKY ? Mie mi se pare un restaurant frumos,au si mancare buna, iar preturile nu sunt mai mari ca la "la mama". Este pe strada Dianei nr.11 si se ajunge f repede de la Piata Rosetti. Magda si bb Alex puisor
Mie imi place taaare mult la Cesky, mancarea este extraordinara..dar preturile...hmm..nu se compara cu "La mama"..cand am fost ultima data am platit 1.000.000 ptr. 2 persoane....si sa nu va ganditi ca am mancat n-spe feluri..nooo, unul singur..plus un antreu comun si am baut suc si apa....asa ca...eu una as fi de acord cu Cesky, dar personal mi se pare cam scump.aaaa, sa va spun si ce am mancat acolo, sa va ploua putin in gura..rata cu fructe de padure si varza rosie....miam-miam...delicios..si Raz si-a luat tot rata in sos de miere picanta si orez cu banane prajite....bey...mancarea este de senzatie... Apropos, Dana, ca stiu ca tu ai facut revu' acolo..cum ti s-a parut?? Carmen si bb Maya Alexia [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Da, e frumos acolo. Mie-mi placea mult, mai mult decat la Mama.... Dar la Vama Veche, dincolo de Teatrul Tandarica ati fost? Preturi acceptabile, mancare multa si buuuuuuuuuuna, fara ora de inchidere!!! Sau cel putin asa era...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca incepem sa ne cam strangem toate. Si daca vremea o tine tot asa poate facem o intalnire si cu copilasii, nu? Despre intalnirea de miercuri: o sa o stabilim tot in jur de ora 18, nu? Iar locatia poate fi oricare; eu am facut doar o sugestie. Magdone: imi pare rau ca s-a intamplat asa. Bine ca a trecut si va doresc sanatate muuuuuuuuuuuulta! Pupici lui Razvanel! Bobi: dar de cand are tusea cel mic? E o viroza destul de rea prin Bucuresti, dar , din fericire, anul asta am inteles ca vom scapa cat de cat de gripa si ca nu va mai fi o epidemie asa de mare. Acum va las, va doresc odihna placuta si sa auzim numai de bine! Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!Si noi suntem raciti(toata familia)ne facem ceaiuri si privim cum ninge.Voi aveti zapada?La noi a nins toata noaptea,e frumos,pacat ca suntem bolnaviori..... Am pus citeva poze daca vrei sa ne vedeti http://community.webshots.com/user/doinna101 doina popa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, Cred ca m-am prostit de tot. nu-mi mai ajunge timpul si doar nu fac alceva decat faceam in anul care a trecut [bang]. Cred ca e de la varsta, nu???? Eu astazi plec cu Tudor la Pitesti si ne intoarcem miercuri. Anamaria, daca intri pana marti poate imi dai un telefon sa ne vedem (0722656416 sau 211953). Daca ajung in timp util si am cu cine lasa copilul, vin si io la intalneala. Magdone, imi pare tare rau ca ati avut asa sarbatori. Sanatate multa. Carmenutza, eu ma asteptam ca Maya sa treaca la laptic o data si o data, ca e un copil mancacios. He, he, pai nu era pacat sa nu ciocneasca si ea un pahar de laptic pe la petreceri??? Elena, pai tu, scriitoarea noastra, nu intri sa ne mai spui si noua cate ceva??? Si nici la intalneala??? Chiar mai fetelor, nu vreti sa o lasam pe saptamana cealalata sa vina si Elena? Si repet, ca moara stricata, Cornelia stai linistita si ai mare grija de burtica. Hai ca fug la Metro. Pupa Crisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor! io am avut ieri examen...si l-am trecut cu bine... mai am 4 si scap... magdone - sanatate muuulta!!!! doinna - ce zapada?? la noi a venit direct primavara! astia zic ca cica in februarie va veni iarna.... noi suntem bine, sanatosi, voinici... abia astept sa ne vedem...cand vreti voi....si unde vreti... eu voi veni.... pupici gaby si stefan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, Magda - andi avea tusea destul de mult timp. il lua, iar il lasa, iar il lua si tot asa. am bagat siropuri homeopate si din plante in el, il duceam la doctora care il asculta si zicea ca nu are nimic la plamani, etc, pana cand a recidivat gripa si tusea si etc si asa am ajuns la consult si radiografie pe 31. a propos: e rau sa faci radiografie la varsta asta? referitor la intalnire: va spun sincer ca nu sunt intr-o perioada financiara stralucita acum asa ca as prefera un local mai rezonabil la preturi. vama veche mi se pare o idee buna. si poate stabilim pe saptamana viitoare sa vina si crisa si elena... vedeti si voi. va pupam, bobi si bb andi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...