Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (40)


bychi

Recommended Posts

Va doresc o saptamana cat se poate de buna! Ce facem fetelor, ne mai intalnim miercuri? Vad ca nu mai spune nimeni nimic! Eu as vrea. Astept sa vad parerile voastre, ca trebuie sa aranjam si cu locatia. Sanatate multa puiutilor bolnaviori! Magda si bb Alex puisor http://community.webshots.com/user/edyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, bine v-am regasit si LA MULTI ANI!!! Dupa mai bine de 2 saptamini de concediu, uite ca trebuie sa ma intorc si eu la birou si s-o iau din nou de coada cu munca, dar si cu forumul [:D] Sa ma iertati daca sint incoerenta o vreme, ca e greu sa-mi revin dupa atita belfereala, desi am un feeling ca ma ajuta Luca sa-mi intru in mina rapid, ca tocmai s-a procopsit cu o tuse nasoala... Dragelor, in Austria a fost super, e o alta lume acolo, dichisita, aranjata, curata si civilizata, desigur cu punctele ei slabe, dar mai putine oricum decit aici. In primul rind de cind intri pe autostrada in Ungaria totul devine mai simplu, nu trebuie sa dai flash-uri luminoase ca ala cu Dacia din '70 sa se dea din fata ta, totul e semnalizat clar, nu intri prin orase si doar pe centuri, poduri etc. Am prins si o vreme super pe drum, zapada n-am vazut decit la vreo 20-30 km de locul unde am stat, Kirkberg, in rest cald si bine, ceea ce a fost super ptr shopping [:D] Cum ma stiti voi pasionata, fetelor am avut mare bataie de cap, ca nu stiam unde sa ma duc mai intii, ce sa iau mai intii. In Austria dupa ce intri la vreo 10-15 km pe dreapta este Parndorf, unde sint magazine Outlet de designersi diversi, paradisul shopping-ului nu alta, sint zeci de magazine cu reduceri si preturi de fabrica (Mango, Escada, Mexx, Stefanel, Timberland, Reebok, Adidas, Nike, Villeroy&Bosh, Palmers etc.etc.)Singura problema acolo au fost barbatii din dotare, care dupa cum stiti sint lipsiti de rabdare si nu inteleg ce poti face o ora intr-un magazin Mango [xx(] Apoi in shopping tour am oprit la Toys'R'Us, care este paradisul copiiilor, un fel de Metro doar cu produse ptr copii, de la borcanse, cosmetice, haine, carucioare pina la cele mai diverse jucarii si jocuri ptr toate virstele. Nu va mai spun ca totul e mai ieftin decit aici, dar nici un exista jucarii ieftine ca la noi, genul de chinezisme cu 100,000 din piata. Dupa aceasta excursie m-am decis sa nu-i mai iau nici o jucarie "mare" (scumpa) de aici, ci sa astept iesirile noastre sau ale prietenilor si sa le iau din afara, ca preturile sint cu 20-30% mai mici. In final, dupa olimpiada cumparaturilor am ajuns in statiunea noastra, unde era zapada cit cuprinde si ningea ca in povesti, casele erau desenate, decorate cu globuri, beculete , parea o carte de povesti de-a lui Luca. La minusuri trebuie sa scriu despre camera in care am stat, care era mica-mica si avea si chiuveta in camera, se intra direct, fara un holisor, fara nimic, din usa te trinteai pe pat. Prietenii nostri care au stat in aceeasi pensiune cu noi aveau camere ceva mai mari, iar ceilalti care au stat la alta pensiune ... erau si mai rau decit noi. Invatatura de minte zice ca pe viitor voi inreba ce suprafata are camera, daca are baia separata TOTAL, daca are balcon. Totul era fr. curat, paturi si perne de puf nemaipomenite, mai ales ptr mine care stateam toata ziua in pat si citeam. Localitatea invecinata se numeste Kitzbuhel, am inteles ca acolo au loc concursuri de ski, era mai mare, orasel, si fr. frumoasa, cu centru vechi, hoteluri cu fatada pictata, alei pietenole, dichis. Sa nu va mai zic cum aratau vitrinele, si de aranjate si de preturi!!![pk] Pe 31 decembrie am fost la Salzburg, care era la vreo 80 km, dar era cald si bine acolo. Am prins in Salzburg un tirg ceva de sarbatori (apropo, Anul nou se numeste Silvester!!!) intr-una din pietele centrale, erau italienii cu produse traditionale, brinzeturi de tot soiul, salamuri si cirnati, masline cit nucile, fructe proaspete si confiate, trase in ciocolata, flori, vesnicele bomboane de ciocolata Mozard in diverse ambalaje si forme, ornamente de brad si casa, porci in toate formele si dimensiunile (am inteles ca la ei se dau cadou de Anul Nou in semn de prosperitate, aveau tarabe cu purcei de la 2-3 cm din sticla, ceramica, pina la porci imensi in plus, purcei de turta dulce acoperiti cu martzipan, porci din paie, din conuri etc), jucarii, farfurii pictate, halbe, talangi si multe-multe alte diverseturi. Am urcat cu funicularul in castelul vechi din Salzburg de unde am admirat panorama orasului, am vizitat Domul care e impresionant si misterios (in sensul ca n-am inteles nimic din picturile lor, nici nu scria ce reprezinta si cu toata bunavointa mea si a prietenilor nostri, nu am priceput mare lucru - dar erau niste chestii misterioase pictate frumos [:D]), biserica franciscana care m-a uimit cu altarul ei plin de aur, strazile pietonale comerciale, H&M, NordSee si malul apei care nu stiu cum se cheama, dar era fr. curata, cu ratuste si pescarusi. gata, ca ma doare mina, revin cu partea 2-a in curind. pup u, Andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Multa sanatate copilasilor bolnaviori! Noi suntem bine. Adica Maria e tot insomniaca, mami e tot somnoroasa si bb-ul e miscaret in burtica. Am implinit ieri 30 de anisori [bis]. O am pe Mariuta acasa pe bb in burtica si ma simt tare bogata si realizata. Acum nu ma gandesc decat la asta, de maine incep iar grijile [:D]. Andra cand e ziua ta? Azi? Dau si eu cu banu' ca tot am intrebat si tu nu zici nimic. Multi, multi pupici! Cornelia [gravi] (22 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele si multumim de urari, sunteti foarte dragute. Razvan se simte mai bine, de fapt el nici nu s-a simtit rau, doar ca tusea. Iar acum a ramas cu o raguseala, nu stiu cat il mai tine. Nici macar nu a facut febra in tot timpul asta. Ce banuiesc eu e ca s-ar putea sa fi fost o raceala mai veche care n-am tratat-o cum trebuie si acum cu virusul asta a dat in penumonie. In sfarsit sa speram ca a scapat de tot. Marti ma duc cu el si la medicul de familie sa-l vada si trebuie sa merg si la un control ORL, asa mi-au zis aia de la spital. El asa e foarte vioi, e super agitat, se joaca tot timpul. In spital a fost crancen ca nu aveam voie sa iesim din salon, si el tragea de usa sa iasa afara si eu il tineam, ce mai chinul de pe lume, plus in primele 3 zile a avut o branula in piciorus pe unde ii faceau injectiile, si nu avea voie sa mearga, deci va inchipuiti ca iltineam numai in brate, si el vroia pejos si tot asa, super nasol [bang][bang][bang] Dar macar am avut conditii ca lumea in spital, cu televizor in camera si se mai uita din cand in cand la reclame si mai statea si el linistit. Nu stiu daca v-am zis dar am stat la Victor Babes, la etajul 1 unde au saloanedin acelea renovate, super moderne, cu toate conditiile, am avut chiar si patut separat pt el si am stat singura in salon, asta pana in ultima zi cand au mai bagat pe cineva ca erau super full saloanele. Hai ca v-am impuiat capul cu spitalul asta [:)] sper sa nu mai ajungem pe acolo. Mihaela- imi pare tare rau simie ca nu ne-am vazut, dar pur si simplu nu am avut cand ca am stat si putine zile. Nu stiu cand mai ajung la BC, dar tinem legatura oricum[pup] La multi ani Cornelia multa sanatate si tot ce-ti doresti. In special o nastere usoara si un bb sanatos. Daca va intalniti poate reusesc si eu sa ajung, am mai auzit si eu de un restaurant Burebista pe Calea Mosilor, n-am fost acolo dar vara-mea mi-a zis ca e comparabil ca preturi cu La mama si mancarea e foarte buna. Va pup. Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! Ce facem cu intalnirea? o facem sau o amanam? Andra tu nu zici nimic? Elena, Bibi.....?Nicol sa inteleg ca tu ajungi? Crisa?? In Ioanid azi m-am mai intalnit cu o mamica de pe forum, Tango..daca o mai tineti minte..pe noi ne-a recunoscut dupa Maya..are si ea o fetita...ar vrea sa vina la intalnire. Imi pare rau sa aud ca sunt atatia copilasi bolnaviori...Sanatate multa si pupici pe obrajori! Ce ziceti de vremea asta? Suberba.....pe Maya de 2 zile o las fara caciula in cap cand iesim la pranz... Carmen si bb Maya Alexia [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Repede si la obiect: - eu vin la intilnire, numai sa-mi spuneti cind si unde, n-am obiectii - Carmenutza - eu o tin minte pe Tango, stiu ca ea mai scria la mamici de august 2003 parca, mi-ar placea sa mai treaca pe la noi, cheam-o musai la intilnire - Cornelia - La multi ani, sa fii fericita si sa te bucuri de cei doi tinci!!! ziua mea fuse a doua zi de Craciun, pe 26, am mai intinerit un an, am 29, din care un an jumate de Luca [bis] pup u, Andra http://www.geocities.com/luca_obejdeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, vin si io la intalnire ca muntele iar s-a amanat pe we asta. [bang] Crisa, tu ajungi????? Andra, ca bagi sau nu partea 2 aici e una, dar de povestit tot o sa ai de povestit la intalnire.[:D] Cornelia, la multi ani, sa fii sanatoasa, vesela si sa fie numai de bine![pup] Andra, la multi ani! Sa fii sanatoasa si sa ramai asa cum esti Bychi, nu ne vedem miercuri? [ups] ma, si ti-am ramas datoare cu niste muzici... Pupicei gagici, stabiliti voi o locatie, please! Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, si eu tin minte pe Tango. Am venit in acelasi timp pe forum. O asteptam. Hai, ma, fetelor, mai ingrosati randurile ca e misto la intalniri! Elena, mami de [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=elena_ltd"]Oana si Mihai[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...