Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mamici dragi, Exista in tara asta vreo sansa pentru o mama de 24 ani cu doua fetite, care in trei saptamani vor ajunge in strada? Si asta pentru ca Madalina (mamica) are, la randul ei, o mama cel putin nebuna, care isi va vinde casa, fara a o interesa ce se va intampla cu copilul si nepoatele ei. No comment. Cert este ca Madalina nu are unde sa se duca si nici nu stie ca se poate face. Voi stiti ceva? Ioana si [copil] Rebeca http://community.webshots.com/user/bebebeca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele ! Vai ce vreme superba este aici la Targoviste...sunt 13 gr. Ieri mi-am plimbat fata toata ziua in parc...s-a dus dupa toti copiii, toti cainii, caci ea vrea sa mearga nu sa stea in carucior. Merge deja tinuta doar de o manutza. Ei, suntem fete mari deja... In alte ordine de idei, de sambata am inceput sa-i fac trecerea de la laptele praf (NAN2) la cel degresat LA DORNA si vad ca-i prieste. Chiar a dormit f. bine de cand il bea pe asta.Laptele praf nu prea ii placea de la un timp si seara inainte de culcare de abia mai bea 120 ml. max (cand, nu demult bea 250 ml. fara sa respire). Am gasit o reteta care am incercat-o ieri. Zice ca este f. hranitoare pt. copil(de la 8 luni). V-o impartasesc si voua: Milk-shake cu fructe Ingrediente - 120 ml de lapte semidegresat pasteurizat - 1/2 banana (sau orice alt fruct copt)- zeama de la 1/2 lamaie- 2 linguri suc de portocale- zahar vanilat Mod de preparare Se curata si se taie fructul in bucatele, se stropeste cu zeama de lamaie si se zdrobeste. Se adauga laptele,zaharul vanilat,sucul de portocale si se amesteca totul pana se obtine o crema groasa. Mod de servire Se serveste imediat cu biberonul care are tetina cu gaura mare sau canita. Fetei mele i-a placut f. mult si nu a deranjat-o nici la stomac. Va pupic si mai vb. Cristina (17.06.1977) & Amalia (20.04.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor de astazi ca sunt foooarte multi: Lara Celine (Lauraa) Bianca (Lili B), Ingrid Maria ( Piatra lunii) Sara (Olimpia 76), Andreea Alesia (Alina) si Inisa (Laureta)! Sa cresteti mari si sanatoase![s] La multi ani Dennis Alexander (Gabitza ro) pentru ieri, scuze de intarziere![s] Felicitari piticilor pentru progresele facute! Diana & [url="http://community.webshots.com/user/dianar130"]Vladut [/url][copil] (16.05.2004) [url="http://community.webshots.com/album/235073900zMabhr"] Vladut 7 luni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! La multi ani sarbatoritilor! Acris,ai fetitza mare!Merge pe jos,tinuta de mana? Si al meu merge,dar numai prin casa si mai stangaci,este inca mic. Fetitza ta merge pe jos (afara) de mult timp ? Si in Bucuresti este foarte cald pentru perioada asta,imi este frica sa nu "infloreasca" virusii.Parca n BebeBeca,imi pare rau pentr prietena ta!Nu stiu,cred ca exista niste case pentru ocrotirea copilului si a mamei,in care pot sa stea pentru o anumita perioada de timp -vreo cateva luni pana isi gaseste altceva. Sebastian are un coltisor de dinte,cam cat dureaza pana ii iese dintele complet? Anacami (20.02.1975) si Sebastian Alexandru (26.05.2004) http://community.webshots.com/user/anacami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anacami, fata mea are 8 luni si trei saptamani si merge asa bine de vreo 2 sapt. Exerseaza tati cu ea, ca eu am inceput serviciul, din pacate....Mie imi revin exersarea la olita. Si in parc se mira lumea de ea si toti ma intrebau cate luni are. Plus ca incepuse sa strige dupa caini:"cusu, cusu" (in loc de "cutu"). Ai rabdare ca dintr-o data isi da drumul la mers. Pupici! Cristina (17.06.1977) & Amalia (20.04.2004) Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, sarbatoritilor de azi. Chiar, fetelor, in cat timp ies dintisorii, ca Iustin are o saptamana de cand are coltisorii, si tot asa mici sunt. Plus ca imi face un circ....plange, geme, se screme...si eu nu mai pot. Cat mai tine faza asta? Azi a facut si putina febra, 37 cu 9, bineinteles de la dintisori. Carmen si[copil]Iustin(5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Eu sunt chiauna ... se pare ca in loc sa mergem inainte, noi dam inapoi - ma refer la progrese. Ieri noapte a dormit Cris f. prost, pur si simplu se vaiata ... am putut dormii putin cat timp l-a avut tati pe burta (dar si atunci s-a tot vaitat), ca in rest a fost doar foiala, vaitat, baga suzeta, da ceai, da laptic ... a fost groaznic. De dimineata (6-30) s-a pus pe un plans, de nu se mai potolea (nici in brate, nici leganat, nici mangaiat, nu vroia nimic) de l-am trezit ... si asa a mai urlat vreo 15 min. pana s-a linistit ... Nu inteleg ce are, ca ziua a fost iar o veselie, mi-a mancat bine ... alti dinti nu se vad ... nu inteleg nimic. La somnicul de dimineata m-am lungit langa el - ca eram chiauna - dar n-a fost chip ca a tinut-o tot intr-o foiala.... Am facut asa o statistica cum doarme Cris si am ajuns la concluzia ca o face tare prost: la ca. doua ore el vrea ceva (suzeta, ceai, lapte), iar intre timp se foieste de il indrept la ca. 30 min. ... va dati seama ce mai dorm ... Are 8 luni si 0 saptamana, cat timp o sa doarma tot asa de prost? Eu aveam de gand ca la un an sa-l mut la el in camera ... pai daca o tine asa, o sa doarma cu noi pana s-o insura... Ajutor!!!! Madutza, sa inteleg ca Anuca e mai bine! Pupici sa fie asa! Mi-ai dat o idee bun, o sa-i fac si eu lui Cris ... ca el papa paine, chifluta din aluat de lapte si biscuiti fara probleme ... am auzit de la Gabitza ca la ei se da bb-lusilor si pateu pe paine, insa nu stiu daca ar fi bun cel din comet ... si sa fac eu nu stiu. Iuliana si Erika, ce fain ca v-ati intalnit. Frumoase pozele ... si binenteles protagonistii :) Pupici la amandoi!!! Nu-mi vine sa cred cat de avansata e Ayumi ... wow!!! Felicitari Eryka!!! Pai Cris - si e cu o luna mai mare - e mic copil ... de abia e la faza de ridicat in patru labe, miscat fundulet (Opa zice ca-i la ora de sex ;)) si picat pe burtica ... se taraste, dar indarat ... pai pana ne ridicam noi in genunchi mai e ... ce diferit se dezvolta copiii astia! Felicitari puiutilor cu dintisori noi! Felicitari Rebecai ptr. mama! Madutza, avem si noi aceiasi carticica ... tati ii arata animalutele si-i explica cum face fiecare in parte ... dar nu prea are interes. El doar o papa ... are un colt deja ros ... ii place hartia lui Cris de nu-mi vine sa cred ... am gasit hartiute si in kk [xx(] Indreapta si Cris ochii la persoana numita, dar atat ... cand ii spunem noi Mama, Tata doar se uita zambind la noi ... asa blajin, de ar vrea sa zica: stiu cine sunteti, ce tot mai vreti! E in schimb incantat de Grasu (motanul lu' mama ... Grasu nu prea ... dupa ce am plecat de la bunici cica a facut ture prin casa de fericire :)), cum il vede chiuie si vrea sa-l traga de coada. O sa fie amar de Grasu cand o sa mearga Cris ... Va pupic, trec la spalat de vase ca azi am stat pe strazi in speranta ca adoarme Cris ... casa e iar cu fundul in sus! O seara faina si o noapte linistita! Irinusha & [copil] Cris ( 3 Mai 2004 ) [url="http://community.webshots.com/user/fam_irimia"]poze[/url] si [url="http://community.webshots.com/user/crisulici"]pozilici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...