Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am venit de la dr. Acum i-a gasit rosu in gat si cred ca avea de atunci (si dr. crede) si acum a facut amigdalita. Cand m-am dus atunci la 10 noaptea nu mergeau decat 2 neoane din 6 si e posibil sa nu fi vazut. Doamne, cand o sa se schimbe ceva si la noi? Ma gandesc la asistente care sa isi dea silinta, la spitale dotate...Sunt atatea lucruri de schimbat...Daca eu am venit demoralizata dupa 2 ore de stat intr-un salon de 10mp cu 6 patuturi, apoi Laurina sau restul fetelor care au stat mai mult 8in spital. Pai daca in alte tari le da jucarii copiilor in spital, aici nu aveai voie sa ii aduci nimic, nici o jucarie. Era un copil de 1 an saracu, statea de 5 zile si se suia pe pereti. I-am dat o jucarie de la Ana, sper sa il lase. Era asa fericit cand a vazut-o. Eu i-am adus jucarii si atat le trebuia sa imi faca observatie. Adica lenjeria nu era schimbata, dar in rest fac caz ca aducem microbi in spital. Noroc ca am luat o paturica de acasa si am pus-o in patut ca mi-au spus celelalte mamici ca nu schimbase lenjeria de la copilul dinainte care avusese pneunomie. Cred ca oricum era patria virusurilor incaperea aia...Dar n-are rost sa mai parlamentez degeaba... Ana s-a trezit la 5 am azi si suntem chiaune amandoua, chiar daca ea s-a mai culcat cate juma de ora pana acum. Heron, ce bine ca ne mai dai de veste. Pupici baieteilor frumosi. Am mai pus si eu niste poze noi. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) [url="http://community.webshots.com/user/padme_ami2003"]ANA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, vezi tu, asa ar fi normal,sa luam si noi... dar inca nu e sigur. Sa vedem ce-o fi.. Scumpa tare Anuca ta, si ce bine-i statea alaturi de 'cavalerul' de la petrecere! Carmen si[copil]Iustin(5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am luat cu pozele, si am uitat sa te intreb ce faci acum, ca are rosu in gat? Ii dai antibiotic? De fapt, daca e amigdalita, ar cam trebui...ce tratament ti-a dat medicul? Sanatate multa iubitei tale! Carmen si[copil]Iustin(5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele mai vechi,ce ziceti de asta, la mamici de Martie-Aprilie am gasit-o pe ACRIS, stiti voi, era prima pe lista la gravidute si nu am mai stiut nimic de ea dupa ce a nascut! AM gasit-o acolo e confuza c anu ne gaseste ! Am chemat-o la noi! :) Mama de [copil]Lara Celine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, da, acum tb. sa ii dau antibiotic (Fromilid). Daca vedea mai demult poate nu se ajungea la antibiotic iar. Asta e, bine ca nu e altceva mai grav. Acum asteptam totusi si urocultura. Dupa ce termin cu asta o sa incep tratamentul pentru Giardia iar. Laura, cum sa nu imi aduc aminte de Acris!!!! Ce bine ca ai dat de ea, o asteptam la noi! Acum Ana doarme de aproape 2h, am atipit si eu 30min mai devreme. Sper sa manance acum, ca nu a papat decat putina tzitzi toata ziua si i-o fi si ei foame. Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) [url="http://community.webshots.com/user/padme_ami2003"]ANA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, draga de tine, prin cate treci. Ai vreun 'suport' moral pe langa tine? Eu iti sunt alaturi, [pup] si te incurajez: inca putin si trece. Sa vezi apoi ce repede vei uita perioada asta cand ai fost mai incercata. Carmen si[copil]Iustin(5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit dragele mele !!! Doamne ce ma bucur ca v-am gasit !!! Am fost f. aeriana..nici nu mai stiam unde am postat anul trecut... Vreau sa va spun ca am inceput munca (din pacate)...este f. obositor. Ai mei sefi m-au chemat mult mai devreme la munca si nu am avut loc de intors.... Asa ca de azi inainte o sa tot vb. cu voi. Hai sa va spun mai multe de fetita mea. Numele ei este AMALIA ELENA si are 8 luni si jum. Am nascut-o pe 20.04.2004, prin cezariana (au fost probleme - am sa va povestesc intr-o zi). Avea 2.800 kg. si 48 cm. Acum insa este o scumpete, deja merge tinuta doar de o manutza, nu are nici un dintisor (dar cred ca vor veni cat mai curand ca nu prea mai doarme noaptea, gingiile ii sunt umflate si saliveaza din abundenta). Madutza, ti-am vazut fetitza. Este o scumpete. Sa-ti traiasca ! Bineinteles si celorlalte mamici aceeasi urare. Cam atat ca nu prea am timp. Am f. mult de munca. Pana s-ar putea sa fiu mai libera. Va pupic dulce de tot ! Cristina & Amalia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Iustinel(scuze de intirziere), Adisor si Petru Alexandru! Fetelor am luat si eu pentru bebe olita, este ca un tronisor cu senzor, cind bebe-ul face pipi incepe sa cinte. Patrick era foarte incintat de el aseara, a facut pipi deja acolo si sa vedem ce va face in seansul de dimineata. Tot ieri a suportat si prima tunsoare, ne-au dat si certificat de prima tunsoare de la frizerie cu o suvita agatata.A fost cuminte, curios de ce i se intimpla, insa la sfirsit n-a mai lasat-o pe frizerita sa termine ca-l iritau firele taiate de pe gitisor.Voi pune poze neaparat astazi. A inceput sa manince mai binisor si papa si lapte bine.Dimineata cum se trezeste ii dau 70gr de fruct + 2 lg.cereale, la ora 10-lapte, la 12 -lapte, la 13-130gr legume+carnita de curcan, pui sau vita,la 15-lapte, la 17 lapte la 19 legume(130gr), la 21 lapte pina ce adoarme. Noaptea bea lapte mai putin dar oricum ma trezeste de vreo doua trei ori. Face kk o singura data pe zi, rareori de doua si nu mai arata a kk de bebe (pardon de amanunte).Vi se poate parea prea multa mincare, dar sa stiti ca se simte mai bine astfel, este mai vesel, mai putin miriit, tipa mai tare. Of, poate a fost vina mea ca a slabit in ultima vreme. Se ridica in picioare singurel in patucul sau agatindu-se de bare si sa stiti ca nu a facut febra ci a fost doar un pic agitat cind i-a crescut dintisorul. Eu mai sunt in alerta inca, pentru ca-i vin si ceilalti dintisori, deja incepe sa muste de lingura, de sin inca nu. Sanatate tuturor bebelusilor bolnaviori. Madutza insanatosire grabnica scumpei tale. In privinta circumciziei, aici este foarte practicata varianta pentru ca sunt foarte multi evrei(la ei este o preferinta religioasa). Gravidutele se intreaba cu trei luni inainte de nastere daca sunt de acord cu operatia pentru bebelusii sai ca sa aiba timp sa se informeze.Se zice ca rid baietii de cei fara cind merg si se vad la baie.Noi ne-am temut sa nu faca infectie de la operatie si decit sa ajunga steril mai bine fara circumcizie iar igiena poate fi educata de mic. Mey fetelor, da' voi va stiti de cind erati cu burtici mari?! Pai va cunoasteti de o groaza de timp!!!! Aveti grija de voi! Mamica si[copil]Patrick(31 mai,2004/4kg,50cm,scor Apgar 8/9)poze http://photos.yahoo.com/gratepeter
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...