Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FACULTATE LA 36 DE ANI.ESTE PREA TARZIU?


Recommended Posts

Sunt convinsa ca nu vor mai trece multi ani pana vom adopta legislatia muncii europeana care recomanda ca varsta de pensionare 65 de ani, atat pt. barbati, cat si pt. femei. So, la 36 de ani ar mai fi vreo 29 de munca. Timp berechet pt. studii si profesat pe specializare. cristina d. [url="http://www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1"]Motaneii mei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pe mine (25+[:)]ma bate gandul sa fac a doua facultate (Stiinte Juridice). Nu este vorba de a lucra ca avocat ci de faptul ca, cunostinte solide in domeniul juridic mi-ar fi foarte folositoare. Si cine stie, poate fac un al doilea doctorat in domeniul juridic[bascketA propos un coleg de serviciu avea 71 de ani atunci cand si-a sustinut teza de doctorat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai trist e ca durata medie de viata in RO e de 67 de ani... pai daca ne scot astia la pensie la 65 ce mai facem [bang] On-topic; bravo tie, mie mi-a ajuns o facultate (terminata acum 15 ani)..oricum nu as mai avea nici timp nici putere sa mai fac alta acum Ingrid si Cristi 4 ani si 6 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa am zis si eu acum ceva timp,dar apoi au crescut copii...si am zis ca acum sa fac ceva si pentru sufletul meu ca destul am facut in viata numai ce trebuie.singura mare greutate este ca sunt la zi si imi mananca tot timpul ramas ...liber .in rest imi place invat lucruri noi si imi inteleg copii mult mai bine.ei sunt multumiti si ca nu mai stau mereu pe capul lor .de fapt cred ca ei sunt cei mai multumiti .nu acelasi lucru pot spune despre sotul meu care este saracul cam neglijat.[:D] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
sunt noua pe forum si rasfoind subiectele nu m-am putut abtine sa nu-ti raspund:am doua facultati, am profesat 15 ani din prima, a doua m-a ajutat si mi-a dat incredera sa-mi fac propria afacere si deja ma gandesc la atreia.Cui pasa ce faci tu decat tie insuti?Intrebarile pe care ti le pui nu au legatura cu facultatea ci sunt legate indirect de varsta.Unele trecem prin asta, unele nu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...