Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FACULTATE LA 36 DE ANI.ESTE PREA TARZIU?


Recommended Posts

Mai exista materii de umplutura, adica materii care practic nu-ti trebuie, dar... sunt bagate in programa? si trebuie sa le tocesti. Eu am terminat Politehnica, demuuuuuult, prin 94, dupa doi copii si mai multe necazuri m-a cam lasat si memoria, daaaaar, intrucat n-am murit inca, si mai e mult pana atunci, ma gandesc sa-mi caut talentul, pasiunea, ceva-ul acela care se afla adanc in fiecare din noi. Ce ma sfatuiti sa fac? Ma gandeam la un ajutor specializat - un consilier de cariera. Unde gasesc asa ceva? Este oare eficient? Exista cineva specializat la care sa apelez? Multumesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am revenit (probleme cu calculatorul)cu aceiasi dorinta de a ma inscrie la fac de psiho, si imi pare atat de rau ca nu am facut-o anul trecut, dar...niciodata nu e prea traziu. Elyda multa rabdare in continuare si bafta la examene, nu ai voie sa o iei razna, tocmai pt ca ai casa, copil, sat si facultate. Fruntea sus![flo] Si inca [flo] pentru toate studentele-mamici si ne-mamici si viitoare studente. Lioness pai si eu inclin tot spre maiorescu, mai ales ca e singura IDD, asa ca la vara mergem sa ne inscriem. Adresa mea de mail daca vrei sa mai vrb este mireladei@yahoo.com bafta tuturor la examene, ca din cate stiu e sesiune acum. Mirela & Rares nazdravan(06.01.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mireladei/my_photos "]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oprietena
Am revenit (probleme cu calculatorul)cu aceiasi dorinta de a ma inscrie la fac de psiho, si imi pare atat de rau ca nu am facut-o anul trecut, dar...niciodata nu e prea traziu. Elyda multa rabdare in continuare si bafta la examene, nu ai voie sa o iei razna, tocmai pt ca ai casa, copil, sat si facultate. Fruntea sus![flo] Si inca [flo] pentru toate studentele-mamici si ne-mamici si viitoare studente. Lioness pai si eu inclin tot spre maiorescu, mai ales ca e singura IDD, asa ca la vara mergem sa ne inscriem. Adresa mea de mail daca vrei sa mai vrb este mireladei@yahoo.com bafta tuturor la examene, ca din cate stiu e sesiune acum. Mirela & Rares nazdravan(06.01.2005) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mireladei/my_photos "]POZE[/url]
sincera sa fiu ...cred ca incep sa ma razgandesc in privinta specialitatii de si o fac cu ceva durere in suflet,.caci am calculat putin cheltuielile si am constatat ca salariul meu si cheltuielile lunare(credite..) nu prea imi permite sa optez pentru Titu Maiorescu caci este cam scump,(nu vreau sa repet istoria de acum 5 ani cand am inceput Jurnalism si nu am putut continua din cauza problemelor).. si incerc sa "meditez" optand spre Hyperion sau alta universitate asemenea mai ieftina in privinta taxei, caci nu cred ca imi voi permite taxele de la Titu Maiorescu,mai ales ca sunt la cursul zilei in E,...si voi incerca alta specialitate Id la Hyperion sau in alta parte, dar in nici un caz Spiru Haret caci stiu sigur ca nu e acreditat ID.... oricum mai e pana in vara... daca imi doresc ceva cu orice pret cu siguranta pot face si mai tarziu, momentan nu imi permit sa platesc aproape 20 mil numai pe taxa,..fara sa calculez manuale.... dar eu ti-am dat add in mess si tinem oricum legatura...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rodica
Fetelor, ce alte optiuni mai avem? Sa fie IDD, si cu taxe mai umane... Unde cautam ?
inafara de Spiru Haret care are taxele cele mai mici,.dar NU ESTE ACREDITATA pentru IDD... ar fii HYPERION , care are taxele relativ modice la IDD din ce am observat,dar atentie Hyperion nu are toate specializarile acreditate,..macar aia sunt sinceri si exemplu la Administratie publica la idd scrie clar -specializare autorizata... nu stiu in rest mai ne interesam ca totusi sunt optiuni [cool] daca aflati ceva si voi sper sa ne tineti la curent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...