Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fete din Austria 13


Recommended Posts

buna fetelor, de anto mai stiti ceva? alinahdaca vii in perioada aprilie -iunie sau in septembrie in salzburg,primesti bonus de la mine [hot]ceva mancare mexicana[papica]facuta de macho[olala] meu.bonusul e valabil si pt.celelalte fete care au curajul[poc]sa vina pana aici[berica].auzi fata dar tu mai stii ce ai zis anu trecut,ca facem o baie in piscina ta anu asta?[jamaica]plus ca ti am ramas datoare cu o bere[berica]acu te iert pe perioada asta ca e frig,dar mai´incolo?si zi i asa te duci la tenis fara mine[:(!] ioanapai tot nu mi ai zis cum ai slabit ca daca zici ca nu poti sa tii dieta cum ai reusit?hai nu fi rea,zi ne si noua secretu[flo]distractie placuta la botez[cheers]auzi da ce i aia tampi de curcan(ai scris acolo la reteta) viktoriasaracutza de tine [V]imi inchipui ce rau iti e sa fii bolnavioara si sa nu poti lua pastile[q]lasa ca mai ai oleaca. toria ce i cu tine? alexace baiat mare ai i au crescut si dinthisori[pup] taniatu ce mai faci sper ca n ai probleme[flo] weekend placut carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Ieri am fost la nasa lui Alex si am venit tarziu si nu am mai scris. Nici nu mai stiu ce sa va spun.Vorbiti de diete,eu nu mai spun nimic,am 62kg si 1,70 si am avut 56 asa ca destule kg in plus,dar nu ma mai gandesc ca ma iau durerile de cap. Acum ascult europa fm ,care dintre voi o prinde sa va dau dedicatii. Fetele voi prindeti programe romanesti la tv,eu vad prin internet tvr international,dar nu dau filme. Alex e acum in premergator si poate sa mearga dar numai inapoi,dar nu-l las mult ca se plictiseste ,e mai repede cand se taraste. Victoria sper sa nasti usor,eu stiu ca si eu la nastere am fost racita si am luat pastile,indicate de doc si nu am fost chiar asa de terminata la spital,dar sigur ai sa reusesti ca atunci raceala nu va fi o piedica,puterile tale vor fi mult mai mari . Mie mi sa facut dor de casa,voua nu?Vreau acasa sa ma alinte mama[:D],ca in vremurile bune. Pupici si un sfarsit de saptamana placut[dual]. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ma bucur ca sinteti cu toate bine si asa vorbarete in ultimul timp, se vede ca se apropie primavara desi semne la noi nu sint caci a nins si ieri. Alexa si mie imi e dor de casa, insa acuma e mama mea la mine si mai ramine 5 saptamni aiceea. Azi am iesit cu ea un pic in SCS ca am simtit ca[bang] de atita stat in casa. Tu mai tii minte ce medicamente ai luat? Ca mie mi-au spus in spital ca nu e voie sa iau acuma nici unul.Ioana distractie placuta miine la botez. SI noi sintem miine invitati la ziua lui nasa de botez a lui Doris, in cazul in care mai sint acasa. Daca nu se duc ei toti trei. Mama mi-a adus niste hainite foarte frumoase pentru botez din Romania pentru[bibe].De asemenea Ioana eu i-am cumparat la Doris a mea tot pentru botezul celei mici o rochita superba de gala din Ungaria. Daca stiam iti spuneam mai devreme, sint lucruri dragute si la un pret accetabil. Pai cind am vazut ca pentru erstekomunion e o rochita alba 100 de euro la C§A mi sa ridicat parul in virful capului si o imbraca numai odata sau de cel putin doua ori. Asa ca eu am sa merg atuncea cu Doris tot in Ungaria unde gasesti mult mai frumoase si cu coronita. Ce mai am fata mare, in Iulie implineste 7 ani. Oricum mai avem doi ani pina la acel eveniment
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint din nou acasa si fara bebelus. Miercuri merg din nou la control si azi doctorita mi-a spus ca putem astepta pina la 14 zile dupa termin, ca doar tot ce vine pe cale naturala e bine. Si eu i-am spus ca ea poate sa astepta insa eu nu. Ca simbata viitoare nu mai plec acasa fara copil. Va doresc o duminica placuta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!Ce mai faceti voi dragelor? Eu ca de obicei acasa...fac papa pt pitic. Viktoria ai nascut?Draga de tine...imi dau seama ce e in sufletelul tau acum... Si la mine a intarziat pitica...si nu mai aveam rabdare...imi venea sa o scot eu afara[:D] Viktoria chiar ca ai fata mare...sa-ti traiasca si ea si aia mica din burtica! 2 printese...si eu tot asa visez sa am,2 fetite.Dar daca o veni baiat...tot al meu e si sunt sigura ca la fel de mult am sa-l iubesc. Pana la urma nu i-am gasit nimic Deliei...urâte lucruri mai au la H&M si C&A...nimic asa....mai special!!! La botez a fost ok...doar ca normal Delia a plans tot timpul pt ca ma vedea cu alt bebe in brate si probabil era geloasa. Apoi la restaurant si mai mare chin...tot pe sub mesele oamenilor era...sau facea plaja la "bec"...se intindea toata transpirata pe ciment...si cum indrazneam sa o deranjez...facea ca.....!!! Alexa eu prind o gramada de programe romanesti(peste 10),dar prin antena satelit. Vinerea si sambata seara la 8 nu ma misca nimeni din fata televizorului...am telenovela romaneasca pe protv international si tare-i faina.[:D] Caro,tzâmpii de curcan..sunt partile de sus de la picior! Pai nu am reteta de slabit Caro...pana la urma tot de la sine am slabit,daca de cure n-am putut sa ma tin...dar a durat ceva vreme...picea are deja un an jumate!!! Alinutza...esti ocupata?Lasa...ca tu cand scri,recuperezi timpul pierdut,nu gluma![dual] Tori dar ce e cu tine?Cine te-a suparat?Nu ne mai scri deloc? Niko te-ai intors din Romania? Mai fetelor unde ati disparut toate? Cand am inceput eu sa scriu pe forum..atatea erati ca nu puteam sa tin pasul cu voi...si acum...mai vb vreo 2-3 aici. Gata,m-am lungit...merg sa termin tocanitza la pitic...imediat se trezeste si vrea papa. Va pup! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor![hia] Dragi fete din Austria, sunt nou - venita si, mai intai, voi spune in doua vorbulitze situatia mea (noastra). In momentul de fata ne aflam (eu si sotul) in Austria (cu prilejul unei burse de studii care ne mai tine fix trei luni, adica pana la sfarsitul lunii mai). Ne dorim foarte mult sa ramanem in continuare aici si am inceput deja cautarile unui loc de munca (mai ales pentru sotul meu ca stie germana, eu ma straduiesc din rasputeri sa invat [bang] si probabil imi voi gasi mult mai greu...). Pentru ca si vizele ne tin pana prin iunie avem nevoie de contract de munca, altfel am inteles ca nu primim alta viza de la Consulat... Problema este ca am fost si la camera de munca si ni s-a spus ca exista un anumit procent pentru straini si, cica daca ne gasim ceva, la vreo firma (angajator etc.) sa vina angajatorul la camera de munca sa incheie niste acte cu ei si daca intram in procentul respectiv (cel valabil pentru straini) si, in acelasi timp, daca postul (liber) nu poate fi ocupat de forta de munca austriaca, atunci e in regula si primim si actele necesare (permis de munca...).Bun. Ne-am uitat in ziare la anunturile cu locurile de munca si am observat ca una dintre conditiile impuse pentru a putea fi angajat este sa ai deja permis de munca! Asa ca nu mai stim cum sa facem. Problema e cu dus si intors. Ne-am gandit ca sunt totusi atatia straini care reusesc sa isi gaseasca de munca. Sa fie in Austria altfel de reguli? Am cautat pe forum subiect cu Austria si fetele din Germania m-au directionat aici. Mii de multumiri ca v-am gasit! [flo] Am o rugaminte mare de tot. Ne puteti ajuta si pe noi cu niste sfaturi? Suntem cam dezorientati... Stiu ca voi sunteti foarte saritoare [grup] si de asta am si indraznit sa va intreb (cu mult inainte de a intra si eu pe forum am citit mesajele postate in diferite sectiuni si mi-a placut la nebunie spiritul de echipa si marea prietenie care se naste aici). Poate voi stiti cum se procedeaza si cu permisul de munca. Noi ne-am gandit ca probabil sunt niste angajatori care se ocupa numai cu asta, adica iti cer o anumita suma doar pentru a te angaja foarte putin, cat sa se duca la camera de munca si sa-ti faca permisul si apoi te dau afara, dar ramai cu permis si cu posibilitatea de a-ti gasi mai usor dupa aceea... Insa sunt numai presupuneri de-ale noastre si nu stim nimic exact... Multumim anticipat[flo][flo][flo] si scuze pentru lungimea mesajului![:I] Cu mult drag[:)][:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt suparata tare, ca tocmai v-am scris un roman si cand sa-l trimit am primit eroare si nu mi-a salvat nimic :((( Asa ca incerc sa fac un rezumat la ce-am scris inainte, ca nu mai am rabdare de inca o tura de scris asa mult. Noi am ajuns aseara tarziu acasa. Drumul a fost greu, ninsoare, gropi multe, multe, viscol, n-am avut lanturi la masina si ungurii au comentat. Dar acasa a fost bine, desi ft. scurt, asa ca acum astept tura urmatoare de mers acasa :) Ioana, noi stam acum in 10. Pana in toamna am stat in 21. Mie imi place inca sa merg la Ikea N. si la Dunare :), asa ca astept caldura sa pot merge iar cu bicicleta. Primel, cam asa e cum vi s-a povestit voua, adica daca iti gasesti ceva de lucru, primesti acte daca te incadrezi in numarul de vize care vor sa-l dea ei pe un anumit an. Alta solutie ar fi sa-ti gasesti de lucru ca si "angajat cheie", ceea ce inseamna ca firma iti da o hartie in care spune ca nu gaste pe nimeni cu acte care sa poata face munca respectiva si urmeaza sa te plateasca cu min. 2000 euro/luna. Problema e ca Arbeitserlaubnis-ul se da prima data pe un singur an, iar la prelungire trebuie sa dovedesti ca ai lucrat tot anul la firma care ti-a facut actele, adica primul an esti dependent de firma. Cel mai usor sa obtii viza e ca si student, indiferent ca esti student obisnuit sau la master sau cine mai stie pe unde. Sper ca nu ti-am povestit prostii. Poate gasesti la link-ul asta mai multe: http://www.auslaender.at In rest, voi ce-ati mai facut in week-end?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt in pregatiri, vine mama si nu e cam ca la voi, sa-mi faca ea de mancare [:D] Am cumparat 3 feluri de feluri de feluri, ca ultima data am primit reclamatie ca mancarea e monotona [:D] Ioana, am fost prin vizite, tra-la-la, d-aia am mai tras chiulul. Chiar ca ati fost lenesele cu dintisorii. La carte scrie intre 4-7 luni apar primii dintisori, cei de jos. Deocamdata n-a aparut nimic nici la noi, nu stiu de ce a fost asa de marait. Of Viktoria, eu m-am bucurat ca bebe a venit mai devreme si chiar ma gandeam cum e sa tot astepti...ca mai toate neamurile sotului au nascur dupa termin. Sper ca miercuri, sau chiar pana miercuri, sa-ti vezi bebelusa! [bis] Carolada, pai cand vii la piscina[baie]?? Dar la vara, caci acum e in stadiu de groapa betonata. Alexa, eu nu ascult radiouri, de fapt nu prea mai ascult muzica :( Eu cu dorul de casa stau bine. N-am multe lucruri care sa ma lege asa de tare de "casa". Doar cateii, mama, care vine ea la mine si locurile copilariei. Bine, eu nici n-am fost alintata de mama. Cand ne vedem [blabla] ies mereu scantei [box] si ne "impungem" [duel] Asa ca vizitele scurte si dese ne avantajeaza pe noi. Alexa, nu-ti faci cont si pe webshots.com? Caci eu nu pot intra pe yahoo, nu merge si nu pot sa-ti vad pozele cu tine si cu [iepu] Primel, bine ai venit in club [grup] Eu nu prea stiu sa-ti dau sfaturi legat de munca, eu am avut drept automat prin casatorie (valabil daca sotul e cetatean austriac). O solutie ca sa ramai e sa te inscri la facultate, teoretic, practic faci doar cursurile de lb. germana, dar ai viza de student pe jumatate de an si reinoiesti cu fiecare semestru. Partea proasta e ca pana dai examenul de limba platesti "studiile" vreo 730 de euro pe semestru. Apoi, ca student, ai un drept limitat si de munca (parca 10 ore pe saptmana), la un Mcdoanlds etc. Am fugit la [copil] si la pregatiri. Ce bine ca e si sotiorul acasa [greutati] Numai bine [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...