Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fete din Austria 13


Recommended Posts

Fetele,eu una nu stiu ce aveti!!??Nu mai stiu exact ,dar eram cateva pe aici,acum mai suntem vre-o 5 de mai scriem,chiar asa de suparate sunteti?! Ioana sunt zile cand nici la wc nu apuc sa ma duc,dar vreau sa-i dedic tot timpul meu piticului,ca mai tarziu nu stiu daca am sa mai am asa mult ca acum. Alex a adormit la titi acum de va pot scrie,ca altfel se ofera ajutor si sigue nu mai ajunge ce scriu eu,vrea si el sa butoneze. Toria suntem la cativa pasi dar parca ne-ar desparti oceane,poate dai un semn,daca ai de gand sa faci o plimbare la noi. Cat te-am sunat,dar nu stiu pe unde umbli,pe aici nu mai vii,la mine nici atat,ca de cand ai spus trebuia sa fi ajuns. Alina,ce face flacaul,mai vino si spune-ne si noua. Celelalte fete,treceti la semnat ca aveti sigur -30% la sfarsitul lunii. A-ti auzit de Felis ,de la bebelusi de nov-dec(12),ca are bebelusul bolnav?Poate mergeti si cititi: PUPICI DULCI[dual]. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor1 Am fost si eu in sfirsit sa ma inscriu in spital. Simbata am avut deja niste contractii puternice asa ca am stat cuminte in pat. Sintem bine sanatosi cu totii, casa o vom primi mai repede si daca ne ajuta Dumnezeu prin Mai -Junie locuim deja acolo. Astept sa treaca timpul si sa vina mama la noi, si in primul rind il asteptam toti pe [bibe]. Va pup pe toate si multa sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E cineva suparat pe aici... "io" nu!!![:D] Haide mai Tori...cum adica nu vrei sa deranjezi...pai pe cine sa deranjezi,ca nu inteleg??? Pupici tie si la pitici!Insanatosire grabnica le doresc copiilor. Madalina e bine...da la cum mai apuc eu sa stau pe messeng. nu prea am mai vorbit nici cu ea.Nu de mult s-au intors de acasa din Ro. Alexandra eu apuc sa ma duc la Wc,dar niciodata fara ea...si sa o vezi cum rupe si ea hartie igienica si se face ca se sterge la pasarica!!![bang] Viktoria sanatate tie si bebe(-lusei) va doresc!Ai grija de tine,stai linistita si nu fa efort!!! Unde ati disparut mai fetelor?Vorba Alexandrei,am ramas de ne putem numara pe degete!!! Va pupacesc pe toateeee!!!Poate dati un semn de viatza... IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] maine fac o schimbare (cred) radicala la mine. Ma tund scurt. Adica scurt, scurt, ca deja sunt scurt [:D] Sa vad daca am curajul pana la urma cand o sa fiu la tanti pe scaun sa-i spun ca vreau periutza :) Imi cade parul in prostie si vreau schimbare. Ma simt bine, mai sar la sotz cu una alta, dar nu mai am depresie. Vreau sa ma reapuc incetisor de germana si poate la toamna sa incep un curs cu ceva patalama, caci facultatea e prea lunga si nu se merita. Piticul e bine, are 7.200 si aproape 65 cm la 5 luni, cam vrea numai la noi, dar mai facem si pe durii si il lasam in carucior, sa ne vada...ca daca nu suntem in raza lui de percepere incepe bazaiala. De o luna ne intoarcem complet de pe spate pe burta, nu si vice-versa. iar tot de o luna m-a capiat cu sculatul noaptea de 2 ori, cred ca papa vroia. I-am introdus pasta de morcovi de 4 zile si deja de 2 nopti, de cand i le dau seara mi-a dormit din nou noaptea fara intrerupere. Ma epuizeaza, caci toata ziua trebuie sa stau cu el, nu sta singurel macar o ora sa se joace. Caro, dar ce vijelie esti[cool][:D] Nici n-ai vrenit bine si ai si plecat inapoi. Sper ca esti bine, la relaxare. Vad ca se amana intalneala, daca e mai la primavara poate venim si noi. Alexa, ce-ti face printul, cum te descurci cu voiciunea lui? mai alaptezi, ca vroiai sa termini cu alaptatul? De fapt mai alaptezi ca doar ai scris ca piticul a adormit la titi. [:)] Ai incercat cu pastilute? Cica in 2-3 zile, gata, fara dureri de cap. Eu inca alaptez, dar nu stiu cat. Toria, ca tu ai copii mai maricei...e mai usor? Sau vorba aia: "copii mici, probeleme mici; copii mari, probleme mari" Ioana, ce ma fac eu cu baitel dupa mine la pishu? [:D] Ce ii explic? Si eu merg cu caruciorul dupa mine la wc :) Las usa intredeschisa si ii vorbesc...dar ma si vede :) Eu dus nu apuc sa fac...decat cand vine sufletel de la serviciu. Am fugit ca vrea asta micu' de papa. Viktoria, rpd iti urez toate cele bune si un bb sanatos. PS. si pe mine m-a intristat mult povestea lui felis. Paaaa [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Fetelor ce ma bucur,asa sa fim unite,scrieti,scrieti......!!![cool] Alina mare flacau,si se pare ca se stie cine e seful;la mine e la fel,acum e si mai rau ca nu sta o secunda linistit,si la stiri de ultima ora azi la 4.00 a cazut din pat si nu va spun ce sperietura am tras[:0][V];era intuneric l-am cautat normal in parteastanga langa mine,eu ametita trezita din somn de plansul lui si unde credeti ca era ,jos,dar sincera sa fiu nu stiu cum a reusit asta caci langa pat am pus un dulapior ce este destul de mare si normal nu are cum sa cada din pat,dar el cred ca sa intors de a ajuns jos.A papat apoi titi si nu a mai plans,l-am cautat de cucuie dar nu are nimic,apoi sa trezit si tati si sa pus pe ras cu el,abia asteapta sa se trezeasca tati ,daca nu mai nou se duce la el si-l trage de urechi sau de nas[:D][;)](si eu nici nu ma bucur!!![drac]).Inca mai alaptez ,desi nu mai am mult si asa mancacios nu e,adica sa manance altceva,ii dau brei ,asta ii place mai mult ,legumele sunt pentru el ca si cum l-ai pedepsi-i-am facut ieri din caftofi ,morcov,carnita de curcan si putin patrunjel un piure dar nu se omoara,mai incerc azi,asa un mofturos e la mancare nu stiu ce sa-i mai fac,trebuie sa incerc mereu. Pupici [dual]si mai revin mai tarziu,ca acum seful mic nu ma lasa: alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele! Alexa sa stii ca si Doris a picat acum o saptamina doua din pat, insa nu sa intimplat nimic. Legat de alaptat atita timp cit tie iti face placere si nu te deranjeaza e ok. Alinah curaj si asteptam poze cu noua ta frizura. Ma bucur ca ti-ai revenit, stiu ca e greu la inceput cu copil mic, casa noua etc. Eu sint bine, mai toata ziua pe acasa sau drumuri. Traiesc din plin momentele cu Doris caci stiu ca daca va veni[bibe] nu voi mai avea asa mult timp sa ma ocup de ea, cel putin la inceput. Acuma la noi ninge si e asa de frumos sa privesti de pe geam, insa ma apuca putin frica caci in curind trebuie sa nasc si spitalul e la 10 km si ma intreb cum voi ajunge acolo si daca nu voi ingheta de frig:))De nastere nu imi este frica, stiu ce frumos e dupa aceea cind iti tii copilul in brate. La noi din 7 Februarie e vacanta si mi-as dori sa nasc in saptamina aceea, insa stiti cum e una vrei si alta face DUMNEZEU.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetele! Viktoria iti doresc o nastere cat se poate de usoara...sa ai parte de un bebe sanatos,frumos,destept.....[:D] Alexa draga daca ai stii tu cat m-am chinuit eu cu mancarea la pitica.Cat plangeam...mama mama...chiar nu ma mai tineau nervii.A mea nu e mofturoasa...e supeeeeeeeeeeeeeer mofturoasa. Pireurile de legume stii cum mi le manca bine?In sticla de lapte,subtiate cu supa in care fierbeau legumele(asa ca brei-ul).... A inceput sa manance "putin" mai binisor cand i-am dat mancarea noastra...eu deja pe la 7 luni faceam ciorbe,supe de pui,vita....pt noi...nu le saram decat f putin si ii dadeam si ei din mancarea noastra. Alina sa-ti traiasca dolofanul.Ma bucur ca ti-ai revenit din starea in care ai fost! Referitor la par...mie mi-a recomandat medicul sa ma tund scurt chiar decand am ramas gravida.Dar nu l-am ascultat si...acum suport!!! Hai ca m-ai facut sa rad...chiar asa nu stiu sa-ti raspund ce o sa faci tu cu baietelul dupa tine la pishu!!! Gata...a venit sefa mica...nu mai pot scrie...va pup pe toate( si pe care nu am apucat sa va mentzionez)...si va doresc o zi buna. IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolada bine ai revenit si sa vi sa ne povestesti cum a fost acasa,eu am venit satula de tot din Romania si foarte dezamagita si obosita nu mai merg degraba pe acasa. Ioana acum am vazut la stiri ca la tine in Wiena a nins vreo 30 de cm de zapada cica acum 36 de ani a mai fost asa ceva,ai fost la sanius?Delia e bine sau tot iti da de lucru?[pup]de la noi si mai pune ceva poze noi. Viktoria o nastere usoara iti doresc si un bebe frumos si sanatos,nu-ti face probleme cum ajungi la spital o sa fie totul ok o sa vezi. Alina ma bucur ca te simti mai bine acum,ai grija de tine si de Armin si el simte toate starile tale asa ca ai grija te cred ca nu iti este usor cu toate problemele ce trebuie sa le rezolvi. Alexandra ai dreptate parca ne-ar desparti mari si oceeane nu cativa km,acum pe timp de iarna e cam greu cu deplasarile dar poate la primavara iti fac o vizita si poate vine si Cat ca acum e in Romania nu cred ca sa intors a zis ca sta mai mult. Despre noi ce sa va mai spun tusim toti Alice a facut bronsita si maine merge la raze sa vedem daca e totul ok la plamani,aici e tot frig de nins nu a mai nins ca avem destula acum si sper sa nu mai vina alta.O seara placuta va doresc la toate alaturi de cei dragi. FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Bine ai revenit Caro.Cum a fost acasa? Alina cum e cu parul scurt?Multumita...iti sta bine? Asa Tori draga,imi place cand esti activa....cum de te-ai putut gandi ca deranjezi pe cineva??? Da mai,a nins rau de tot...brrrrr,eu urasc iarna,zapada,frigulllll! A fost tati cu Delia la sanius...ca mami daca mergea ingheta de frig.Nu serios ca eu am o problema cu frigul,oricat de gros m-as imbraca,daca simt frig la fatza,mie imi e frig peste tot!!! Delia e bine...dar de lucru tot ii da....cred ca mai am de asteptat ceva ani buni pana s-o cumintzi si ea asa putin... Poze...incerc eu sa mai fac...dar cine crezi ca o tine pe loc sa ii pot face??? Alexa ce face juniorul?Papa pireuri? Viktoria...mai putin si vine minunea....imi imaginez ca deja nu mai aveti rabdare.... Mai fetele...va urez un sf de saptamana placut...sa aveti grija de voi!!! Pupici la toate! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...