Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fete din Austria 13


Recommended Posts

Buna seara fetele! Caro sa stii ca nici eu nu am avut varsat de vânt...deci cand o avea Delia o sa o urmez si eu...vreau -nu vreau!!! N-am avut decat pojar cand eram mica....restul probabil urmeaza si la mine odata cu picea!!! Nu mai scarpina bubitzele...ca ramai cu semne!!! Tori nu mai ninge dar e un frig de crapi.Noi suntem bine...picea face prostioare ca de obicei...azi am inscris-o la gradi,pt la anu in februarie.Adica la 2 ani jumate... Zici ca ii place la golanasul tau de ea[:D] Pai nu se stie niciodata! Tanja bine ai revenit...bravo tie ca iti vezi de viata ta...ti-ai gasit de lucru...f bine!!!Viata merge inainte,nu sta si plange dupa cineva care nu te merita... Alina,Alexa...unde sunteti? Viktoria,numeri deja zilele,asa-i? Va pupacesc fetelor... Si insanatosire grabnica bolnaviorilor...Toria,Caro,Doris,Jan.... IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Noi suntem pe aici,doar ca seful mic are noi reguli,citim dar cand sa scriem incepe sa maraie si bineinteles ca este foarte saritor cand e vorba de leptop,el e primul la scris,si apar apoi zeci de ferestre si apoi ma las pagubasa.Singur nu prea sta sa se joace si cand e mai linistit mai fac si eu din treburile casei,ca daca nu le fac eu nu are cine. Caro imi pare rau ca esti bolnavioara,dar trece.Nu mi te pot inchipui,cred ca esti mai mult nervoasa,la cum esti tu de activa,acum pt. asa o prostie,i-mi inchipui ca nu e prea placut,bine dar cui ii este bine bolnav. Aici nu mai ninge,desi a fost asa o vreme,de abia mai iesi afara din casa suntem cu carutul la plimbare,am niste muschi[:D]!!Ieri am iesit cu saniuta,ca astia cu masinile nu au facut fata la cata zapada este si era zapada pana la genunchi;suntem inchisi aici.Ieri trebuia sa merg la dentist in Germania ca e mai ieftin,dar nu am putut de atata zapada,multe strazi au fost inchise,sper ca data viitoare sa reusesc. Viktoria ce zice ingerasul,se lasa asteptat sau vine repede,cum te simti? Tori acum am sef asa ca trebuie sa ma supun regulilor ca altfel e razboi[:D];sanatate la copii si pupici dulci[dual]. Alina i-ti sta bine asa cu parul scurt;ce mai face nou ingerasul,mai alaptezi?? Ioana Alex mananca brei si i-am facut din cartof,morcov,dovlecel,patrunjel si carnita de curcan un piure si a papat,asta dupa mai multe incercari.In rest e un poznas,daca vrea ceva se taraste de ajunge dintr-o camera in alta,de aceia nici nu se ingrasa,dar doc spune ca e bine,are 71cm si 8,300kg .Mai nou spune tata,da,atata si titi, cred ca v-am mai spus. Cam atat de la noi,mai revenim. pupici dulci[dual]. pupici dulci alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetele!Ce faceti voi? Caro cum te mai simti?Te mai mananca bubitele? Tori,voi cum sunteti?V-ati revenit...sau tot bolnaviori sunteti? Alexandra,Delia e slabutza de cand o am.Tot timpul mergeam la doctor cand era mai mica,disperata...ca alti copilasi puneau un kg...si mai mult pe luna...si ea lua MAXIM 500 de grame in greutate.Toate cunostintele la care mergeam aveau piticii,bursuci de grasuni..si a mea aschiutza! Dar m-am obisnuit....asa e felul ei...cum zici si tu...e ffffffff iute,nu sta o clipa locului...are niste muschi la gamba de cat alearga,de zici ca practica vreun sport!!! E si lunga,are deja din toamna marimea 86,care e pt 2 ani.Deja vad ca ii sunt cam fixe hainele,merge pe 92. Kg nu are prea multe...are 11,la un an jumate.Si baietelul unei cunostinte are 8 kg la nici 4 luni. Zici ca a inceput voinicul sa pape pireurile.F bine!Eu ii bagam si telina,conopida sau brocoli in pireuri.I le tot ameteam,ca nu manca 2 zile pireul cu acelasi gust![bang] Mai Delia vorbeste,dar numai ea se intelege...vb inca f mult,ca ma inebuneste cat da din guritza...si cred ca vorbeste si cu un sens...pt ca repeta tot timpul aceleasi cuvinte...numa' ca ma-sa nu intelege chineza! [:D] Bine ca zice mama,tata,papa,ce,ciao,ce faci......astea usoare...si normal....prostii invata...stie golanca sa spuna "scheisse"[bang][bang][bang] Tanja cum e cu munca?Te mai descurci si cu restul..copil,casa.... Viktoria esti bine?Ce face bebe din burtica?Mie in ultima perioada imi tragea niste picioare de-mi simteam stomacul in gât...si la ficat ma lovea...era neastamparata inca din burtica maimutzica!!! Mai fetelor eu m-am saturat de frigul asta....cand o veni odata caldura?!?[q] Merg acum sa ma bag in patutz la caldurica. Va pup si va urez un sf de saptamana placut. IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Caro insanatosire grabnica. Sa stii ca si eu am avut deodata cu DOris aceeasi boala acum 4 ani. La noi este mai rau decit la copilasi, deoarece facusem si febra. Ioana sa stii ca asa e si copila mea, imi dau uneori niste suturi in stomac sau acolo jos de ametesc. Acuma in ultimele doua zile a fost mai linistita si ma lasat sa dorm noapte. Saptamina viitoare e luna plina si desi medicul spunea ca voi naste pe 24 Februarie eu sper ca voi avea noroc si va veni mai repede. Doris e acuma cu taticul la sanius, e tare zglobie si saptamina viitoare e in vacanta cu mine acasa. Luni merg din nou in spital la control si va d-au de veste ce imi spun cit ar mai putea sa dureze totul. Un sfirsit de saptamina placut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, azi am iesit din casa pe la magazinele,am simtit si eu ca m am intors acasa,am baut si eu un latte machiato ca in romania nu am gasit[bang]. am o groapa in obraz si inca am cicatrici,noroc ca am fond de ten si m am machiat ca ma gandeam ce m a uratit boala asta,of.cred ca m a deochiat cineva[bang] alina imi place cum iti sta tunsa scurt. viktoria mai ai oleaca si l vezi pe bebe[:D] toriacand esti pe yahoo messenger da si tu un semn,ca eu am vazut ca esti online si cand colo era fata ta[:D] alexace mai faci? justasmallkiss apropo de scheisse,si eu mai folosesc si barbata miu se supara foc,dar eu aud si la tv mereu si pe strada[:D] tanjacum iti mai merge? va pup pe toate carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!Ce mai faceti voi? Eu am aerisit in casa...si bubui de frig.Brrrr.Nu mai trece iarna asta odata. Caro...asa deci si tu folosesti cuvântul minune[:D] Pitica vad ca la uitat...ce bineeee....ea il auzise pe tati de cateva ori...si la magazin cand a dus-o cu el, o colega de-a lui s-a lovit si a inceput sa tot repete...si "copiatorul" meu...repede a bagat la cap. Ce mai e nou pe la voi fetelor? Tori cum va simtiti?Si-au revenit copilasii?Tu esti bine? Viktoria abia astept sa iti vad minunea.O sa pui poze sa o vedem si noi,nu? Eu ma topesc cand pun fetele poze cu gândaceii si ii vad cat de scumpi sunt.Abia astept sa o vad si pe a ta. Alina ce-ti mai face golanul? Alexa voi sunteti bine? Noi pe acasa ca de obicei...frig rau afara...asa ca daca iesim...stam doar putin sa ia piticul aer si apoi gata...la caldurica. Va doresc o zi buna fetelor.Aveti grija de voisi de pitici. IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, ce faceti, hibernati?eu n am mai iesit din casa zilele astea si am o lene[bang].azi vad ca e soare si nu mai e asa frig. de maine iar am musafiri din ro asa ca probabil n o sa scriu cateva zile. viktoria ce faci ai fost la doctor ieri,nu ne dai raportul?[:D] va pup pe toate carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, eu am iesit cu tot frigul. De, am dor de duca [:D] L-am pus pe dl. galagie in carucior, l-am luat pe ta-su' de mana si p-aci ti-e drumul. Nu va spun ca sambata ies singurica, fara barbat si copil. Uite asa, petrecere la bar numai intre fete. Asta vine ca o razbunare, caci toti baietii din gasca au petrecut acu' vreo 2 saptamani singurei. Cucoanele, adica noi, excluse! Dar cine stie? O fi fost una in vreun tort [ispita]. Asa ca ma pregatesc intens pt petrecere, adica de maine sau poimaine incerc sa-i dau primul biberon de lapte praf, ca smabata taticul sa aiba grija de [bibe] Sa vad daca si vrea laptele asa, altfel, mi-am compromis planul[alcool] Haide ma Caro....varsat de vant?? Rau de tot. Stiu ca bolile astea ale copilariei facute la "batranete" - ha-ha...a fost o metafora, sa nu ma alergi[neand] pe aici- sunt chiar periculoase. Bine ca ai scapat..cu doar cateva gaurele in obrajori. Te-ai scarpinat? Acu', intru si eu la idei...habar n-am daca am avut varsat de vant. Hopa, ma ia si pe mine la batranete. Viktoria, parca tu ai zis ca ai facut varsta de vant cu gaza ta. Mananca rau??? Nu gaza, boala! [:D] Hai Viktoria, nasti mai devreme, ca a venit vacanta [:p] Si poate vad ca pana la urma ai baietel [il] Am impresia ca de cand cu nasterile online pe DC numai baieti s-au nascut la noi in grup: klavier, babee, alexa, io. Am uitat pe cineva? Vrei sa faci nota discordanta?[:D] Ioana, noi suntem bine, asta mic are neurodermatita si toata ziua il ung cu creme, vreau sa merg la o sala, sa-mi (re)modelez trupul si mai ales sa scap de kilele depuse frumos pe unde nu trebuie [bang] Dupa cum vezi, din depresie am dat in hiperactivitate...ma rog, doar cu gandul, sa vad daca si pun in practica. Io nu m-am prins ce prostii vorbeste pitica ta, is mai grea de cap, na [:D][:p] Fetelor, merci de aprecieri, chiar si mama s-a aratat incantata, dupa ce facuse soc, cand i-am zis [:D] Naspa rau e ca dimineata am o freza...de [alcool] Toria, ce-ti fac nazdravanii, au scapt de virus? Acum am vazut ca bantuie si bauchgrippe, urata treaba, mai ales pt cei mici, ca se deshidrateaza repede. Alexa, nici noi nu mai avem mult pana o sa "scrie" [bibe] la pc...deja ieri i-a inchis telefonul lui maica-mea [:D] Da, mai alaptez...chiar bine. Program de papica fix n-avem dar mancam de la san cred ca la 2-3 ore, nu mult, cate 5, maxim 10 minute, de, nu mai avem rabdare, iar seara pe la 9-9.30 ii dau un borcanel cu morcovi. Atat. Si imi doarme din nou toata noaptea, de cand i-am mutat morcovii seara. De joi vreau sa ii dau si un biberon/zi de lapte praf, ca doar n-o sa stau cu el de gat pana la adancii batranetii [:D] Oricum, cred ca ce a fost cel mai important- alaptat pana la 6 luni - am facut. In schimb nu mi-am facut plan cand sa nu mai alaptez deloc. Habar n-am. Oricum, m-am cam saturat sa stau cu bluza suflecata [striptis] mai tot timpul. Ce ziceam?? Iaca ma cheama [bibe] la inca o repriza de striptease [striptis] Numai bine fetelor! [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaa ce-mi place cand scri Alina...am ce citi!!! Deci sambata iesi la distracite.Bravo tie.Ai sa vezi ce bine iti va face sa te recreezi putzin. Daca nu papa Armin laptele praf,mulge-te si lasa-i in sticlutze.Daca il ti in frigider,nu are nimic.Te mulgi odata seara...mai odata sambata dimineatza si ai gasit scapare. Si eu merg la sala Alina,de vreo luna...mai am doar vreo 3-4 kg in plus...dar sunt depuse exact unde nu trebuie,pe burtica si pe fund...si tre sa scap cumva de ele. Eu merg la aerobic cu exercitii pt fund,picioare,burta.Sunt f bune...iti lucreaza exact zonele unde ai probleme.Dupa ce am mers prima data,vreo 4 zile am avut o febraaaa.Dar acum deja se vede pe burtica si la picioare am inceput sa fac muschiuleti! Si la stepp mai merg...e iar f bun...faci f multa miscare,transpiri f mult...si e si distractiv. Eu una zici ca sunt clovn acolo.Rad ca nebuna...fata care merge cu mine rade de rasul meu...si profesoara la randul ei de noi. Acum m-am mai obisnuit...dar la inceput eram teroare...nu puteam sa imi coordonez deloc manile cu picioarele...si cand alea erau cu mainile pe sus...eu eram cu picioarele...cand ele erau toate jos...eu ma trezeam singura pe sus...ele mergeau in stanga...eu eram prin dreapta...eram de coma. Mai ales la stepp,unde e putina coreografie..si pana sa ma prin eu...tot pe langa eram.... Acu...m-am obisnuit...dar l-a pus n.... pe unu sa vina la aerobic...si e mai mult ca sigur...homo!!! Vine cu un tricou pana sub piept si cu pantaloni mulati pe el...arata tare comic. Bine ca eu nu am nimic cu omul...treaba lui cum isi alege sa traiasca...dar daca l-ati vedea cum se misca pe acolo si ce mutre face...pe mine ma doare burta de atata ras!!! Eu abia acum,la un an jumate am inceput sa o las pe pitica cu tati...sa ma ocup putin si de mine...dar vad ca s-a obisnuit,nu mai plange dupa mine.E f fericita cand ma intorc!!! Luni seara cica am plecat la sala...si dupa ce avusesem toata ziua grija la ce mananc....cand am coborat jos,ma uit in posta si vad o reclama de la o pizzerie...va dati seama ca numai la sala nu am ajuns!!![:D] Caro,chiar ca hibernam...asa frig e aici...am iesit azi dimineatza la cumparaturi si am zis ca mor de frig. Viktoria...ce ai mai aflat de bebica? Alexa pe unde esti dragutzo?Ce face golanul? Doamne dar ce a trecut timpul...parca ieri era gâza mea mica mica...si azi maine va aud cum spunetzi ca merg deja strengarii!!! Eu de la 7 luni am pus-o deja in mergator....si la 9 deja a mers voinica! Toria tu esti suparata?De ce nu ne mai scri deloc?Hai mai spune-ne cate ceva...sunt bine copiii? Celelalte fete...nu mai dati nici un semn? Va pup si va urez o zi buna.... IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor ma bucur ca va regasesc pe toate voioase si pline de activitate. Noi sintem toti bine sanatosi, inca [bibe] nu da nici un semn ca ar vrea sa paraseasca caldurica. Luni am fost la control a fost totul in ordine si mi-au zis ca se pare ca saptamina asta nu va fi nimica. Alina draga nu stiu ce va fi, important e sa fie santos(a) si sa scap odata de burta. Ma invirt in pat noaptea ca si un butoi cu apa. Ieri am fost la casa, au venit cei de la firma Lutz sa ne masoare bucataria si era mai lata cu 5 cm fata de plan. [bang] Noroc ca ei masoara inainte de a comanda mobila. Am gasit si pe cineva care ne va lua apartamentul asa ca in moment am o grija mai putin si niste bani siguri pe care pot sa contez. Daca va fi fetita va avea de unde alege, daca aveti atitea baietei. Eu visasem ca va fi fetita si au trebuit sa-mi faca cezariana. Luni erau asa de multe femei la inscriere incit m-au dus exact in sala unde am nascuto pe Doris. A fost o experienta placuta si Doris era tare incintata. Ieri a dormit o prietena de-a ei la noi si s-au culcat la ora 22 si la 6 au fost deja trezite. Dupa-masa mergem la kino la Felix si acuma ma pun pe aspirat si calcat hainele. Poate, poate vine [bibe] in seara asta. Mama vine in 20 februarie la noi si ramine pina la sfirsitul lunii Martie. La noi e un frig de nu iti vine sa iesi din casa. Urmatorul control il am pe 24 februarie de fapt atunci ar fi si terminul sa nasc. Va pup pe toate si va anunt cind se intimpla minunea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...