Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fete din Austria 13


Recommended Posts

Buna fetele! Ioana m-ai facut sa rad [:-)))] [:-)))] [:-)))],de ce nu stam toate mai aproape una de alta,cred ca ne-am distra altfel,cel putin eu am uitat cei aia distractie,dar pe alta parte nici nu ma mai vad printre tineri,desi de varsta nu sunt mare,ma simt batrana-ca o babuta. Viktoria sa ai nastere usoara,la mine a fost asa ca vineri am avut termin in spital si a zis ca nu e nimic,ca mai dureaza,asta era pe 2 si luni pe la 11.45 se rupse apa,pe 6 am nascut si pe 7 aveam termin. Alina sa vii sane spui daca ai reusit,ca poate ma inveti si pe mine cum s afac cu printul meu,dar la mine cred ca nu mai reusesc sa-l intarc,ca vine singur si ma dezbraca si isi ia tatuca in gura asa ca nu stiu cu ce sa-l mai pacalesc;azi m-am muls pt. prima data si i-am dat ,ce sa bea ca a urlat ca in gura de sarpe,desi era laptele de la mine,greu.... pupici la toate[dual],acum nu mai pot scrie ca trebuie sa merg la nani cu piticul alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neatza fetele! Alexandra din pacate de cand sunt aici si eu am uitat ce e aia distractie.Parca sunt o babutza,cu toate ca si eu am 23 de ani,cu un an mai mica decat tine,nu? Ce ma mai distreaza Delia...de ea intr-adevar rad toata ziua ce mutrisoare si prostioare face. Dar...altfel...sotul zi de zi la munca,de dimineatza pana seara...eu normal,tot timpul casa,treaba,copil...si cam atat. Zi de zi acelasi lucru. La sf de saptamana,duminica...cand e liber tati...normal ca se odihneste.... Asta e...ce sa facem...asa e viatza aici...munca si casa. In Romania era altfel,oamenii altfel...prietenii...niciodata nu te plictiseai si intotdeauna aveai ceva de facut. Aici nici vecinii nu mi cunosc...zici ca sunt speriati de bombe!!! Iar la sala imi e imposibil sa nu rad de mine,cand ma vad ce fac...acolo ce mai rad si eu cu pofta... Viktoria sa ai o nastere usoara si un bebelus sanatos tun! Fetele unde ati fugit? Tori????????? Mai da-ti un semn de viatza. Acu' fug si eu la treaba.Va pup. IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele! Hop si eu, ma bag in vorba... sper sa nu ma scoateti cu bata afara ;) Da' citeam ce-i zis tu Ioana de vecini... nici noi nu-i cunoastem, dar stiu ca pe palier cel putin avem niste unguri, niste sarbo-romani, niste turci sau ce-or fi, o chinezoaica care e casatorita cu un austriac. Destul de putini austrieci, oricum. Interesant e ca in lift mai sunt inca cartoane, cum a ramas de cand s-a mutat lumea (blocul e nou), ca sa nu se zgarie liftul, iar pe cartoane sunt tot felul de inscriptii gen "raus aus Östereich" (ei au scris Östereich cu un singur r, deci nici nu stiu sa-si scrie numele tarii ;)). Si tot timpul ma gandesc... astia chiar invata prima data sa-i urasca pe Ausländer-i, chiar inainte de a invata sa scrie? Si bietul Schindler (asa il cheama pe lift ;)), cu ce-o fi el vinovat sa suporte toate aberatiile unora??? _______ "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ashaaaa...si dupa ce doua zile fluieram aici a paguba si mai aveam nitel si cantam "Nu, nimeni nu ma vrea...na na na na na" m-am trezit cu [zid] de mesaje de la voi. Si ce mesaje! V-am dat si voua, aaa? Logoree. Naaa, cand credeam ca sforaie mai bine juniorul, s-a trezit [mamica]. Acum sunt cu jr in brate, am incurcat-o, maraie iar eu nu mai pot sa-mi expun activitatile :) Hai o repriza scurta [berica] De fitnes nu m-am apucat...astept sa se deschida terenurile de tenis. Imi place mai mult sa dau cu mingea in zid. In schim ies cu dl. galagie cu caruciorul. Alexa, am reusit sa-i dau lapte preaf cu bibe. Am incercat cu Hipp si n-a vrut, iar apoi incetisor dar sigur a papat Beba (de la Nestle..e mai dulcel nitel). ASa ca maine merg sa chefuiesc. Urlaaa bebe... Continuarea...sper ca maine sa va scriu...acum concerte [mamica][q][zid][bang] baitza si nani! Numai bine Paaaaa [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

repriza a 2-a galagie e la ta-su in brate, i-a dat sa manance laptic praf din biberon. record. 160 ml. suntem pe drumul bun. Alexa, incearca mai multe tipuri de lapte praf...fiecare copil are preferinta pt unul anume...parca din cate stiu Miulmil e cel mai dulce. Probabil ca asta il va atrage. Si Beba e ceva mai dulce decat Hipp de exemplu. Altele n-am incercat, caci l-am pacalit cu Beba [^] Stii cum l-am mai pacalit nitel? Ii tineam biberonul cam unde e sanul meu, ca el sa creada, stand in atat de obisnuita pozitie de "san", ca ii dau san. Cauta sa schimbi si tetinele...lui armin ii plac moi, moi de tot si cu cat mai urata cu atat mai bine [:D] Si dupa cum va ziceam...sunt pusa pe fapte mari. Azi merg la party, fara tatic si fara maimutza [hot][alcool] Ieteeee, ce numai el sa mearga la [bere]? Sunt intre masini si de spalat si trebuie s-o tai...caci se termina si pizza si o mananca heli pe toata [pofta] ioana, aveam si eu o colega de scoala, Doamne, cand radea, toata clasa, inclusiv profii, radeam de rasul ei. Era o nebunie sa o auzi. ASa ca incerc sa mi te inchipui...si cum o fi sa fiu partenera de fitnes. Ha ha, mi-ai amintit de un prof, pro-fe-sor de la Uni de aici. Asta venea la cursuri cu pulovar, tricou pana in buric, vopsit in cap, negru ce e drept. Cocheta cu teatrul. Ce mai, prof bun, dar...sigur pe invers [hot] Ioana, nu vreau sa ma mulg...ci vreau sa-l invat incet, incet cu lapte praf, sa nu ma apuce pensionarea cu el de craca [olala] Probabil ca pe la 8 luni o sa termin toata "afacerea laptelui". gata, plange si am zbughit-o! alta rerpiza...dupa [alcool] Numai bine si nu ma [neand] cele pe care nu v-am pomenit, dar sunt val vartej pe la pc...ca desenul ala animat, cu animalutul din tanzania Paaaaaaaa [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Naaaa, ca am fost si la [alcool] Am stat frumusel pana la 1, puiul dormea dus. L-a adormit ta-su foarte de devreme pentru el (pe la vreo 9 juma'-10), drept pentru care mi-a facut dimineata zob [bang] incepand cu 5 dimineata, din ora in ora trezit in ora marait si plans, ba mancarica, ba joaca....S-a razbunat ta-su pe mine ha-ha. Da' i-o coc io! [sm] Pai ce? A fost bine ca am iesit, ca m-am detasat nitel...Eeee, pe naiba! Tot de copii am vorbit si m-am tot gandit la dl. galagie. M-am gatit, ma facui frumoasa, m-am machiat, imbracat frumos...desuu nou...aveam ganduri mai [vampa]! Cu sotul, la ce va gandeati, aaaa? [zz] Dar tzeapa!! M-au cotropit rusii!!! [fuga] Ptiuuuu, duceti-va in pustiuri! Viktoria, si noi am fost foarte bucurosi ca am gasit pe cineva care sa vrea si lucrurile din apartament. Era deja odios sa demontam toata mobala, numai cand ma gandesc la cat ne-am chinuit sa ansamblam bucataria, sa o dam pe nimic samd. Am avut noroc ca noului chirias i-a placut tot ce aveam si am lasat tot in afara de canapeaua din sufragerie si un birou, caci aveam doua. Ne-a usurat enorm de o munca in zadar si am luat bani nesperati. [cool] Mobila o cumparasem noi nou-nouta si in trei ani de zile n-am apucat s-o "sifonam" prea tare [^] Si noi ne-am facut bucataria la comanda...si asa e normal, sa vina sa ia personal masuroatorile...nu numai dupa plan. Noi am facut la Kika bucataria. Probabil la bucatarie deja ati incheiat contractul, dar la alte mobile, ce mai aveti de luat, va puteti targui cu ei sa mai scada din pret. In general cam 10% poti sa mai iei de la ei. Sotul meu asa face. Mai ales daca alegi tot de la aceeasi firma (cum e la voi Lutz). Le spuneti...."pai am mai luat de la voi...bucataria...bla bla...si vreau toata mobila sa o iau de la voi....cum facem?" Si sa vezi ca-si cheama seful de raion si se scade din pretul afisat. Noi de exemplu am vazut o masa pt Esszimmer la vreo 500 de euro si cand am cumparat canapelele (din piele) am zis ca le luam daca ne da si masa. [:)] Si ne-a dat-o cu 150 [^] E bine ca bebicul e bine...si stiu cum e cand abia astepti sa scapi de burta, e incomoda rau! Dar cum o fi sa ai tot timpul burta?? Cu sunca, nu cu bebe! [:o)] Ce bine de tine Ioana ca mergi la sport...eu totusi cred ca astept primavara si sa merg des la tenis, ca doar ne-am pus casa langa terenurile de tenis [bis] Abia astpept sa-mi vars furia pe biat minge [:D] Eu cu vecinii de la bloc n-am avut probleme, in afara de un nebun..dar chiar cred ca era nebun cu acte. erau toti austrieci. pe palier avem doi batranei simpatici , jos tinerei, unii cu copii si vorbeam mereu cu ei depspre bebei. Dar ala nebunul, chiar sub noi....venea noaptea la 12, la 4 la usa si zicea ca facem galagie si el nu poate dormi![bang] da de unde...mergea numai pc-ul....cred ca avea el saracu' cosmaruri cu buldozere si pickamere [alcool] Nikimiko [hia]...mama, dar ce multiculturali sunteti pe palier acolo. Iar cei care au scris, e clar ca au minte de gaina...ca atata gandesc. Mai vino pe la noi![flo] Alexa...[hia]...eu as recurge la solutii extreme! O sa ajungi ca o femeie de aici, din orasel. Umbla vorba ca venea cu copil de 4 ani la biserica si ii dadea sa suga. O fugarea inaminul peste tot![fuga] Fa o intelegere cand e sotul acasa si pleaca doua-trei zile, o saptamana...in ro, na! Dar cand vii inapoi nu mai incalci regulamentul si sufleci bluza! [striptis] Gata! Daca nu s-a treminat laptele..ia pastile si in 2-3 zile nu mai ai lapte, iar piticul o a vada cu nu mai curge miere si face [xx(] la sanul tau. Eu plec la socri...program de duminica...poate tragem o carte [hot] Numai bine! [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina ma bucur pt. tine ,sper sa vina curand si ziua cand sa merg undeva fara sot si pitic.e o ideie sa plec in rom doar ca dupa o zi sigur vreau inapoi,nu pot fara pitic,si sper candva sa reusesc cu intarcatul-sau ai sa ma vezi ca aia ce la 4 ani ii mmai da san[:D][:-)))][:-)))][:-)))]. Alex doarme,ca de obicei la ora asta,incepe cam pe la sapte scandalul si apoi adoarme si eu beau un paharel de vin rosu[alcool],ce spuneti sunt o mama denaturata si de cand nu am mai baut ma simt de parca as fi beata. pipici la toate [dual]si mai scrieti ca-mi place sa citesc. o saptamana frumoasa. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetili, alinahimi place ca atunci cand scrii,scrii nu gluma,recuperezi cu varf si indesat[:D]e bine ca ai mai iesit in lume ca te salbaticesti altfel[mariaj]eu una tare m as duce la zürich pe 12 martie singurica ,e o intalnire de ziua femeii, vin mai multe fete de aici de pe forum,dar nu stiu daca am sa pot ,tare mi ar place [cool] alexaasa deci iti place numai sa citesti nu si sa scrii?[;)] nikomikomai vino pe la noi. toria unde esti? taniatu ce mai faci,cum iti merge? viktoria ce faci cum te simti? justasmallkissbine macar ca te duci la sala,eu as vrea dar am un program haotic si nu am timp si intr o luna deschidem campingul iar si o iau de la capat[;)]acum nici macar nu mi mai supraveghez dieta,bag in mine ce gasesc,of.cred ca nu mai ajung eu la greutatea pe care am avut o cand am venit aici[grasa]asta e! acu am vazut la zdf ca romanca noastra(alexandra maria lara)a luat premiul de cea mai buna actrita germana si zicea c a venit acu din romania si era emotionata,cu lacrimi in ochi.bravo ei! sper ca n am uitat pe niciuna dintre voi, va pup carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina ma bucur ca ai reusit sa te distrezi seara. Eu am iesit prima data fara sot si Doris, cind am inceput din nou serviciul si asta era cind avea Doris un an jumate. In legatura cu mobila iti multumesc de tip, ei au acuma reduceri la Lutz. De fapt peste tot au reduceri si am primit E-Herdul cu 500 mai ieftin, la mobila asa cum spuneai tu inca 10%. Si plus inca citeva maruntisuri extra. Oricum sint nebuna ca mi-a trebuit E-herd de la Miele si costa ceva, insa fiecare cu pasaricile lui vorba lui mama. Noi vom lua doar camera lui Doris cu noi, imi place foarte mult si va fi buna acuma pentru bebelus. Alexa sa stii ca asa am patit si eu ca tine cu Doris, am alaptat pina la aproape un an jumate. Insa inainte de a merge la lucru a incetat ea de la o zi la alta sa mai vrea sinul. Eu ma simt momentan destul de prost, sint racita tun, imi curge nasul, ma doare gitul si urechea dreapta si pe linga toate astea merg la [consti] si am vomat plus diaree. Ma duc sa ma pun un pic in pat caci mai tirziu trebuie sa ma duc dupa Doris la scoala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele! La mine in timpul saptamanii e timp de scris, ca in week-end colind cu sotul si cu inca un prieten, care pana acum a fost singur si al nimanui ;) pe-aici. De fapt e venit la doctorat si sotia lui abia acum a primit viza si marti o sa vina si ea si cel mai probabil vizitele or sa se cam rareasca. Hehehe... dragoste mare dupa atata vreme separati ;) De fapt cand am intrat aveam ceva de povestit, dar pana am reusit sa termin de citit ce-ati scris voi, am uitat ce aveam de zis... inseamna ca nu era important ;) Va pup si ma bucur ca sunteti toate bine. _______ "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...