Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fete din Austria 13


Recommended Posts

Neatza fetele.Mama ce active sunteti!!! Nikomiko,poate iti aduci aminte ce vroiai sa ne spui si mai dai o tura pe aici.[:D] Viktoria ai grija de tine...iti doresc insanatosire grabnica. Ehe Caro...pai daca deschizi campingul...ce sala iti mai trebuie tie...ca ai alergatura cat cuprinde, toata ziua! Alexa,te-ai pus pe[alcool]? Glumesc!!! Eu la fel daca beau cateva guri de alcool,ma ametesc...dar mie mi se face un sommmmmn! Alina...ma bucur ca te-ai distrat si te-ai simtit bine sambata.Ia vezi cum mai scapi asa cate o iesire... Mai fetelor eu simt ca ma tampesc...cu vremea asta nu pot iesi nicaieri....da' nu mai suport sa stau in casa!!! Abia astept sa o tai in Romania putin!!! Trebuie sa fug la pitic...imi demoleaza tot pe aici. Tori tu pe unde esti????? Celelalte fete? Va doresc o zi buna. Cand m-am bucurat si eu ca s-a inmuiat frigul....ia uite cum a inceput sa ninga iar[bang] IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Viktoria, si noi tot Miele ne-am luat, in afara de microunde...ca p-ala doar de incalzit si de facut floricele l-am luat[pofta] Nu esti singura cu floricele si fluturasi la cap [:D] Eu n-am racit dar am facut din nou otita, imi curge urechea...a fost vant afara si mi-a fost de ajuns. Acum stau ca mosii cu vata in ureche. Fetelor, se pare ca eu mi-am cerut drepturile mai repede, l-am pedespit pe sot, naaa! A vrut cupil, sa stea cu el! Pai ce?? Si ce daca munceste? ca de altele, o miutza, o bere cu baietii, ar avea timp si n-ar fi obosit. Eteeee. Eu m-am ratoit la el [blabla] ca nu e drept eu sa am norma 24/24, ca sunt chiauna de dormit faramitat noptile, iar el se bucura de titlul de tata. Gata, asa sunt eu. Rea! Sau egoista, cum vreti! Hai mai Niko!! Zi-ne si noua pe unde va plimbati...Imi amintesc ca si eu inainte de burta...ieseam mult mai des cu iubitelul si ne ziceam ca o sa colindaaaam weekendurile. Dar n-am colindat prea mult...decat la parintii lui [bang] [:(] Asa ca profitati acum, apoi...familieurlaub [copil] Caro, o iei de la capat, cu puhoi de turisti! Am avut chef de vorba...am si profitat ca a stat consortul cu Armin, iar eu mi-am facut de cap pe toate planurile, evident m-am dat in stamba si pe net [:D] ioana, daca as fi in Viena, numai in ochii in vitrine as fi :) dar nasol, intr-adevar daca ninge iar. caciula pe urehi si p-aci ti-e drumul. Mie imi place muuuuult sa ma plimb pe strazi! in bucuresti faceam asta f des. Am fugit la datorie! Joaca cu [bibe] Numai bine [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina ma bucur ca ti-ai luat si tu Miele. Sa stii ca noi avem la spital toate de la firma Miele si sintem foarte multumiti de ele. Noua ne vine bucataria la inceputul lunii Mai si vom primi cheia pe la sfirsitul lui Martie sau poate mai repede deoarece vrem sa ne punem si afara rulouri si vrea sa aiba si un vecin , asa ca poate mai primim ceva procente daca fac doua familii. Acuma ducem tratative cu firma. Oricum sper ca in luna mai sa fim in casa, chiar daca gradina nu va fi gata si beciul. Stiu ce dureri ai de la otita, vezi sa mergi la medic si sa iei niste medicamente. Eu ma simt acuma mult mai bine, numar zilele care le mai am pina la marea intilnire. Ma gindeam deja si la o data pentru botez, cred ca il vom face de abia in Iunie de ziua sotului. caci acuma cu tambalaul cu casa noua si mutarea numai chef de distractie nu o sa am. pe linga asta vreau sa-l facem in Kärnten, caci acolo e nascuta nasa si m-am indragostit de acele locuri. facem in fiecare an vacanta la Klopeiner See. La noi a nins toata noaptea si mai ninge, iar acum doua zile a plouat. asa ca eu stau in casa cuminte si pe Doris am sa o trimit dupa-masa cu saniuta in gradina. Avem o mica panta de la garajele care sint sub bloc. Va doresc o zi placuta si sa ramineti santaose si voi si familia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fetelor!Ce mai faceti voi? Alinutza,tare activa ai devenit...tare imi place cand intru pe forum si gasesc mesajele tale luuuuuuuuuuungi...asa am ce sa citesc![:D] Mie imi e asa de somnnnnnnnn!Iar m-a terorizat picea mea toata noaptea... Casc de imi trozneste maxilarul....si nici nu da semne ca i-ar fi somn...sa mai fur si eu acolo o ora de odihna! Deci mie mi s-au urcat piticii pe creier...m-am plictisit,m-am molesit...mai dar nu mai stiu ce sa fac.... Cu vremea asta numai in casa stau...si imi vine sa ma urc pe pereti... Asa o stare am...brrrr,nu pot sa va descriu.Imi vine sa bat pe toata lumea.Sotu imi spune sa-mi aduc si eu aminte sa mai zambesc!!! Viktoria si aici ninge,e urat si friggggg! Ieri a venit tati mai repede si a iesit cu picea la sanius...dar in 20 de minute au fost inapoi...pt ca batea vantul rau si ii curgeau ochii la maimutzica. Alina si eu m-as plimba...de asta astept cu nerabdare sa se incalzeasca putin....dar ai sa vezi tu dupa ce mai creste golanul putin,ce ai sa mai poti tu sa te plimbi prin magazine...fix nu!!! A mea cel putin...nu o mai ti nicicum in carutz...si cand o dai jos,zici ca e racheta,nu o mai prinzi....deci eu daca vreau sa fac sport....stiu ce am de facut...o iau pe Delia si plec la magazine[:D] Acum se uita la tv...si se cearta cu personajele din desene...daca ati auzi-o ce gura are....pacat ca numai ea se intelege! O iau eu langa mine...si ii explic...ii repet cuvinte de mai multe ori...dar cine credeti ca ma asculta?N-are furtuna rabdare...cred ca ce o sa prinda...prinde din mers!!! Vad ca am ramas numai 3 care mai comunicam aici? Fetelor unde ati disparut???Sunteti suparate? Gata...am fugit la maimutzica...va pup...aveti grija de voi! Viktoria,nastere usoara...acum daca esti pe ultima suta de metrii...nu se stie cand apare comoara! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahh fetelor, bebicul e bolnavior. A luat gripa sau ceva de la ta'su si acum e cu febra 39.3 si tuseste [V] Eu sunt singura intreaga, in rest ambii baieti sunt potcoviti! Sper sa le treaca repede! Viktoria, asa-i...puteti cere reducere..fiind 2 familii (la rulori ma refer). Ziceti ca mergeti la alta firma....si sa vezi ce-si "revizuiesc" oferta [;)] Eu cu otita m-am invatat...cum simt ca ma ia ceva, cat de putin, bag multa caldura la ureche, cel mai bun remediu (daca nu-i bacteriana). Si mai iau antiinflamator si gata, in 2-3 zile maxim trece. Dureri nu mai am decat daca ma apas. Eu am un timpan perforat si de aici fac eu una-doua otita. Mai ai o saptamana pana la termin, nimic, nici un semn??? [;)] Cu ce nume te-ai pregatit? Sa ai si nume de baietel, cine stie...mai sunt surprize [bibe][:o)] Nastere usoara si bb sanatos, frumos si destept! Asta am urat daca te ia prin suprindere si nu mai apuci sa ne scrii! Ioana, asa-i, am omis ca ai o nazbatie mica, care te alearga peste tot dar numa' in magazine nu! [:D] Si acum se pare ca tu te-ai saturat de stat in casa si te apuca "dracusorii" pe toata lumea. Las' ca vine acusici primavara! Floricele pe campii... Eu stau cu gaza in brate si cred ca nici n-o sa dorm la noapte de frica sa nu-i urce febra. Numai bine! [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Daca toata lumea se plange sa ma plang si eu,marti am scos un dinte ce a mai ramas din el si asa ma mai doare;eu ziceam ca poate sa-l repare dar se pare ca e prea faramicios si dupa ceva timp sigur se rupea,asa ca acum stau cu o gaura si durere[:D] si de pret nu mai spun ca poate stiti cam ce preturi sunt pe aici la stomatologi. Alina imi pare rau pt Armin,dar o sa se faca bine,e bine daca mergi la doc. asa stii exact ce e,acum cu atatea boli si atatia virusi nici nu mai stii unde sa ascunzi.Sanatate si pupici de la noi. Viktoria nastere usoara,sa vina bebe sanatos asta e cel mai important lucru. Pupic dulci[dual],nu mai pot sa scriu ca asa ma derandeaza aici unde mi.a scos dintele de-mi vine sa urlu. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor La mine inca nici un semn ca [bibe] vrea sa iasa de la caldura. Alina si eu am facut o otita, azi am fost la medic si mi-a prescris niste picaturi pentru ureche care nu il afecteaza pe bebe. Si doris a facut aseara febra si tuseste, asa ca n-am inchis toata noaptea un ochi. Chiar ma rog acuma de bebe sa mai stea citeva zile acolo la caldurica, ca ii e bine. La doris i-au prescris antibiotice pt. o saptamina. Acuma eu cred totusi ca va fi o fetita, deoarece asa mi-a spus in 21 Decembrie. Important e sa vina odata deoarece nu mai avem rabdare, toata lumea ma suna si ma intreaba daca am nascut. Daca va fi fetita i vom spune Klara Sophie si daca e baietel David Christian. Ii punem doua nume deoarece Sophie si Christian le-a ales Doris, ea fiind sora mai mare. ieri i-am cumparat o bratara de aur cu ursuleti pe care si-o doreste de mult si va fi o surpriza pentru ea. O sa io dam in spital din partea lui bebe si a noastra. Chiar citeam in Eltern ca pentru cei mari e mai greu venirea pe lume a unui fratior sau surioare si vom incerca sa o lasam sa faca cit mai multe cu bebele si sa nu se simta neglijata. Alexa stiu ce rau e cu dintii si stiu si cit costa stomatologii. Si eu trebuie sa ma duc sa-mi faca o coroana dupa ce nasc si imi este groaza. SPer ca ai ceva calmante. Va doresc un sfirsit de saptamina placut si insanatosire grabnica voua si la copilasi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, ce i cu voi toate bolnavioare?[bang] alina cum mai stai cu otita?si baietii ce fac,le a trecut raceala? alexace mai faci cu dintele?dar tu n ai asigurare de ai platit la dentist?ca eu anu trecut mi am scos o masea si mi a pus si plombe. va mai scriu,acu am treaba carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, bb e bine, a atins alaltaieri seara 40 febra, am chemat dr. i-a dat in plus doar sirop de tuse, pe langa ce il "doftoricisem" eu. Acum e bine, numai ca plange de m-a chiaunit, dar cred ca de la dinti, ca a inceput sa saliveze mai mult ca de obicei. I-am dat acum cu dentinox si l-a apucat vorbaria [:)] Carolada, umbla virusii in voie, e plin de gripati peste tot. Numai io am scapat teafara pana acum. Urechea mi-a trecut in 3 zile, am stat ca o baba, cu vata in ureche, n-am luat nici o pastila si a trecut. Fac cel mai adesea de la apa sau curent, dar imi trece repede. Hai poate ne vedem in tren [;)], cale lunga, vorba lunga [:D] Alexa, ce-ai mai facut cu intarcatul? Cum a "supravietuit" incapatanul? [:D] Sau mai bine intreb cum a supravietuit Werner [:D] Mi-a mai venit azi o idee...cand i-am dat picaturile de gat lui Armin...si cand l-am vazut cum se stramba, m-am gandit sa iti pui ceva rau la gust pe sfarc...si cand vrea sa haleasca...bleahhhh (totodata sa ai pregatit biberonul langa...sa vina ca o "salvare") Zic si io..nici nu stiu daca e bine sa procedezi asa [alcool] Io nici nu stiu cum arata un cabinet stomatologic aici [:)] Nici nu vreau. Mi-am mai reparat ceva inainte sa ma mut aici, dar de atunci..nika. Dar nici nu vreau sa am de-a face cu vreun stomatolog. Sau mai stii? [;)] Viktoria, cred ca trebuie sa incepem sa numaram zilele ramase Am fugit la masa [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...