Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

fete din Austria 13


Recommended Posts

Fetelor v-am scris ieri un roman si cind sa-l trimit sa blocat pagina. Eu sint bine am o tuse de magar insa in rest totul in ordine, inca sintem in asteptare.Doris si sotul au febra si stau in pat. La noi a nins ieri toata ziua si azi e un soare superb. Joi merg din nou la control, atunci ar trebuie sa vine si [bibe]. Alina si eu i-am cumparat la Doris DVD cu walt disney deoarece la Tv dau astia niste desene urite. In afara de Kika unde mai sint si clasicele desene cu Heidi sau iepurasul Felix. Va sarut pe toate si am sa va dau de veste cind am nascut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetele mai zicetzi si voi ce mancatzi bun ca poate mi vin idei sa mai schimb meniu ca nu shtiu ce sa mai fac de mancare,ceva rapid si bun[:D]shi ca sa va fac pofta[zz],sotzul meu face o ciorba de peshte si fructe de mare -shi in special azi i a iesit buna[pofta]-beton,dar sa nu va inchpuiti ca e ca in ro cu borsh.daca aveti ocazia sa nimeriti vreodata prin salzburg cand face el ciorba asta,n o sa regretati[papica]shi mai ales la vara face el shi tortilla shi alte minuni( o friptura la gratar)ca la mama ei . hai ca l am laudat destul,manca l ar mama[olala] alinama bucur ca te vad mai zglobie . cere ti drepturile,imi place ca esti bataioasa[haibat] ioanatu ai avut 30 kile in plus?oau,si eu ma plang de cele 10 ale mele[grasa]pai ai scapat de toate sau mai ai cate ceva pt.zile negre[:)]?baga o poza daca ai inainte si dupa(adica grasa si slaba)si zi ne reteta de slabeala [:I] viktoria iti tinem pumnii sa ai o nashtere ushoara [pup] nikomikoce ai facut ai plecat in ro sau tot pe aici? alexatu ce mai zici?daca n ar fi fost zapada asta [q]as fi tras o fuga la tine. toriati am mai scris o data,cand eshti pe yahoo messenger da si tu un mesaj sa shtiu ca eshti tu si nu copiii[hia] eu s in verva ca azi am fost in oras ,a fost vreme mai bunicica.ma inscriu(sper)iar la neshte cursuri de germana [mariaj] cam atat va pup carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] 'neata fetele! [cafea] Cum merge treaba la voi? Eu dau repede o fuga in oras acum ca mai am de cumparat una alta pt. plecat acasa. In dupa-masa asta ne ducem. Din pacate nu stam prea mult, duminica seara o sa fim inapoi aici :( Da' nu-i bai, sper sa stam mai mult de Pasti. Eu am ascultat acum melodiile de la Eurovision... de fapt numai niste bucatele, ca nu-s melodiile intregi. Si cand le-am vazut asa de serioase m-am gandit ce melodii are Austria de obicei, de zici ca-s de copii de gradi [:D] Viktoria, pumnii stransi si pe-aici sa mearga totul ca pe roate. Ioana, tu unde stai in Viena? Carolada, noi am fost week-end-ul trecut la prietenii nostri din Ingolstadt, iar la intoarcere ne-am oprit la alti prieteni din München. In mod normal ne-am fi intors prin Salzburg, dar acum l-am ocolit, ca primisera nemtii vacanta si ne-am gandit ca or sa fie stau-ri. Mi-a cam parut rau, ca mie imi place tare in Salzburg si pana acum asa obisnuiam sa oprim pe-acolo cand venim catre casa... Poate data viitoare... [bicla] Si cand am trecut pe langa Linz, sa stii Alina ca i-am spus lui Gabi ca acolo undeva stai tu [:D] (sper ca n-am gresit). Eu mai am putin pana va prind din urma, ca inca incurc rau locurile cu persoanele, desi pe Alina o stiu deja ;) Si pe Armin :))) Cum se mai simte? Carolada, la ce cursuri o sa mergi? [cit] Eu n-am mai fost la germana deloc. De fapt teoretic sunt "apta" de mers la cursurile de la Uni. Dar acolo vb doar din cand in cand, cand ma scot profii la tabla. In rest fiecare citeste pt. el si profii vb cel mai mult, iar examenele au fost scrise. Asa ca daca trebuie sa vorbesc imi este inca groaza, dar merge. Oricum mi-ar place sa am cu cine vb mai mult germana. Cand mergeam la cursuri era fain ca eram toate adunaturile de prin toate colturile lumii si pana la urma trebuia sa ne intelegem cumva intre noi.[grup] Toria, in caz ca citesti, sa stii ca maine o sa mergem de la Timisoara la Hateg (la noapte o sa dormim in Timisoara) si trecem prin Lugoj ;) - oraselul meu de suflet (daca nu v-am povestit, o sa va povestesc data viitoare cand am limbarnita). Ok, va las acum, ca am impresia ca v-am zapacit rau. Asa nu-mi tace mie gura cand urmeaza sa plecam catre casa... [hippi] Week-end placut la toate! [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikomikopoti sa scrii cat vrei tu,nu i nici o problema ,noi nu ne plictisim[:D]drum bun acasa si te asteptam sapt.viitoare sa ne spui cum a fost.cu ce va duceti masina tren avion?[bonjovi].eu vreau sa ma inscriu la uni,acu astept diploma de bac de acasa [bang]ca n am stiut ca mi trebuie.sapt.viitoare ma decid ce curs fac,sa vedem care i mai avantajos.anu trecut am facut la wifi vreo 4 cursuri dar n am fost f.multumita,profu nu era asa bun,noroc ca aveam fetele din america de sud si cu ele eram fortata sa vorbesc germana.si eu s speriata de bombe cand e vorba sa vorbesc germana,dar acu ma descurc cat de cat.[:D]cred ca s prea batrana ca sa mai invat[V] pai daca treci prin salzburg nu ma ocoli [;)]eu sunt amatoare oricand de palavrageala.sa ne zici de lugoj,sa nu uiti[flo] va pupicesc pe toate si aveti grija de voi si bb carolada www.camping-kasern-salzburg.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor...scriu scurt ca sunt chiauna de oboseala. Piticul e bine, doar mai tuseste, febra s-a dus, dar in schimb cred ca il chinuie dintii. M-a inebunit, noaptea o doarme pe bucatele, sculat si foit din ora in ora, trezirea la 6 juma' si marait. Azi noapte l-am culcat pt. prima oara in camera lui. Am avut emotii, cum o fi, daca il aud destul de repede etc. A dormit pana la 1 juma' si pana la 3 jumate joaca si maraituri. Ziua, trebuie mutat din 5 in 5 minute de la un loc de joaca la altul, ca se plictiseste. Plus plansete si maraituri cat incape, vad ca se infinge si roade cu ura obiectele din jur, presupun ca il supara gingiile. Sper sa-i iasa dintisorii repede, ca ajung ca o stafie. Ioana, eu nicioadata n-am tinut cura, pur si simplu nu pot. Cand ma apuca disperarea, fac foamea (mai bine-zis faceam, ca acum ma obliga sotul sa bag in mine) sau sa reduc din alimentele "vinovate". Dar eu cred ca trebuie sa ma apuc mult mai des de mers la un sport, caci de ceva ani n-am mai mers regulat la tenis (obisnuiam asta pana la terminarea liceului). Dar sper sa pot merge de acum, din primavara, mai ales ca am terenurile de tenis la 5 minute de mers pe jos. Sa vad cum fac cu [copil]. Am vazut o chestie buna, chiar langa terenuri este un parculet imprejmuit, cred ca special...tu sa joci tenis si sa ai si copilul sub supraveghere. [cool] Viktoria, stiu cum e cu romanul....numai ca mie mi s-a intrerupt curentul de doua ori....eu de obicei scriu pe reprize, cand am "ferestre" intre activitatile si maraiturile lui Armin [:)] Numai ca dau copy la tot ce scriu pana plec la treburi si daca e sa se blocheze pc-ul dau "paste". Banuiesc ca deja esti la spital azi, parca azi ai terminul. Bafta si poate vii cu [bibe] acasa! carolada, stii ce mancaruri imi vin acum in cap, care imi plac...daca tot vrei idei de mancaruri...nu stiu cat iti plac tie...cartofii frantuzesti [pofta], spaghete quatro formagi....mmmm. si sa stii ca pizza mea a fost mai buna [:p], din simplul motiv ca nu-mi place pestele si tot ce se gaseste de mancat prin balti, mari si oceane :) Lui Heli ii place pizza cu schrimbs, ton si alte scoici.... mmmm, ai pomenit de tortilla...[pofta]mmm imimploua deja in gura [:D]N-am mai fost la un restaurant mexican de cand eram [gravi], de ....aveam timp si eram inca DOI [cina2]! Timp, vraja, vorbe frumoase...acum numa' pampersi, lapte si diversificare [alcool][bang][:D] Nikomiko , drum bun[recevere]! Si sa ne aduci poze din Hateg. Eu n-am fost niciodata. Pai Niko, nu m-ai vazut ca-ti faceam cu mana [hia] cand ai trecut [bonjovi] pe langa Linz??? [:D] Nici io n-am mai mers la germana. Si se simte!!! Am uitat mult din gramatica. Tu ce studiezi? Numai bine! [url="http://community.webshots.com/user/armin_h"] Poze [bibe] (23.08.2004)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Noi suntem pe aci dar nu am avut timp sa scriem,sau mai bine zis,seful mic nu ma lasa,trebuie sa alerg dupa el toata ziua. Nu am reusit intarc si acum ca are doi dintisori e si mai frumos[:D][batcap]. Mai scriu mai tarziu ca plange alintatul pupici[dual]. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am intrat numai scurt sa va spun ca de azi sint in prelungiri. Am fost ieri la spital, bebele e bine insa eu sint foarte bolnava. Tusesc ca un magar si ieri am avut o durere de cap de mi-am dorit moartea. Duminica merg din nou la control. Va pup si va doresc un sfirsit de saptamina placut. P:S medicamente nu pot sa iau asa ca trebuie sa ma chinui si sa ma rog la dumnezeu sa-mi treaca tusea caci altfel nu stiu cum voi avea puterea sa nasc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele! Viktoria imi pare atat de rau pt tine...iti doresc insanatosire grabnica si sa ai o nastere usoara...sa vina printesa pe lume sanatoasa si tie sa iti fie bine! Mai fetelor dar la piticii vostrii le dau repede dintisorii...Deliei abia la 9 luni i-a iesit primul dinte.Acum are ceva,nu duce lipsa,8 dinti si 4 masele...ei i-au iesit maselele inaintea dintilor[:D] Alexa asteptam sa ne mai scri...si fa-i poze la pitic sa-l vedem si noi cat de frumos e cu dintisori. Hahahha Alina...esti dulce...cica scriu si eu putin! Da' mai scrie asa putin...mie chiar imi place. Eu si acum mai dorm cu picea in camera.Se mai trezeste inca noaptea si mi-e greu mie sa tot fac naveta dintr-un dormitor in altul...asa numa' ma ridic...ii dau apa sau suzeta si ma pun inapoi in pat! Si mai am si un barbat care doarme f ciudat...adica de-a latul patului...sau cu geamul crapat toata noaptea si caldura oprita.Cat a fost mama si am dormit cu el...am zis ca bubui de frig...si cand a lasat gemul inchis si caldura mergând...sa fiu eu multumita,a bolborosit toata noaptea ca n-are aer si transpira. Asa ca...noi doar ne vizitam[:D]...sau stam impreuna ne uitam la tv...ne pupacim...si cand e vb de somn,fiecare in patul lui. Dar cand o sa inceapa sa doarma Delia toata noaptea ma mut si eu si o las singurica...dupa aia ce fac mai tarziu...fata mare si tot cu ea o sa dorm? Asa e Alina,sportul e cura de slabire cea mai sanatoasa. Crede-ma ca eu stiu toate dietele pe de rost...am vrut sa le incerc pe toate,dar pur si simplu nu pot...o ora doua merge...maxim o zi doua... Nu stiu cum se face...de obicei sunt ambitioasa si ce imi pun in cap reusesc...dar cand e vb de dieta nu pot...si nu pt ca as fi persoana nehalita sau mancacioasa...mananc normal...dar din creieras pleaca...atunci cand nu am voie paine imi trebuie o felie...atunci cand nu am voie dulce...vreau o bomboana...si uite asa.... Caro am scapat de aproape toate...ar mai trebui vreo 3-4 asa...sa fiu slaba...dar 55 de kg la 1,70 nu mai e asa mult...e ok, zic eu! Dar stii cum e...niciodata nu suntem multumiti cu ce avem![:D] Poza dinainte nu am...cat am fost elefant,numai cand vedeam aparatul faceam crize.Toata lumea imi spunea sa imi fac poze pt ca mai tarziu o sa ma distreze...ce sa ma distreze tata...sa ma vad cat balena?Nuuuu!Nu am poze si nici nu as vrea sa ma mai vad vreodata asa. Am fost obsedata rau..dehhh...sa pleci de la marimea 34 si sa ajungi la 44-46...cine n-ar fi fost,nu?[bang] Niko eu stau in bez.22...la capatul Vienei uitata de lume.Stai si tu pe aici cumva?[:D] Drum bun acasa...si sa va intoarceti cu bine. Daca tot vb de mancaruri...stiti ce am mancat eu ieri...buuun,eu sunt carnivora rau! Tâmpi de curcan(eu am facut 2)...impänatzi cu usturoi(asa ca la miel),condimentati cu tot ce prindeti(sare,piper,vegeta,boia,condimente pt carne de curcan...)pusi intr-o tava mai adanca la cuptor,peste taiate cam 3 cepe pestisori,vreo 5 rosii si vreo 2-3 ardei grasi rosii daca se poate,sunt maicarnosi si dulci.Legumele taiate ca pt salata. "Neshte" ulei,apa cat sa acopere putin carnea si legumele si la cuptor.Cand e carnea facuta asa pe jumatate bagati si cartofi taiati in 4...si va spun eu ca iese o bunatate...carnea aia prajita asa in legume prinde un gust buuuun si cartofii la fel. Ma ia foamea numai cand ma gandesc. Mai fetelor...eu maine am botez...merg sa-mi hranesc pitica si sa o tai putin la cumparaturi sa ii iau ceva frumos la pice de imbracat...daca oi gasi pe aici prin zona! Va pupacesc si va doresc un sf de saptamana placut! IOANA http://delialaryssa.fotopages.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...