Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

S-a terminat!!!


Recommended Posts

Ok. Imi cer scuze... nervii mei sunt la pamant si cred ca de fapt asteptam mai multe incurajari decat sa mi se spuna ceva de genul "Las' ca stiu eu ca asa esti si daca el zice asa, !sigur! o sa faci cum gandesc eu..." Asteptam incurajari, cum am mai spus; cele care au fost in situatia mea vreodata, inteleg ce vreau sa spun... dar n-are importanta... aveti dreptul sa spuneti ce ganditi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nadia, Ia un timp pentru tine si analizeaza ce vrei de la viata... Fii sincera cu tine, nu plinge si nu te enerva, vorbeste cu tine insati cum ai vorbi cu o prietena buna. Ok... incepe cu inceputul si gindeste-te care sint prioritatile tale in viata. Ai venit in Canada cu viza de lucru, l-ai intilnit pe el, v-ati mutat impreuna. El este despartit de nevasta dar fara divortul dat deci nicidecum nu se pune problema casatoriei dintre voi cel putin acum...Viza de lucru ti se va termina odata si odata si vei pleca inapoi in Romania. Daca vei avea sansa vei pleca in alte contracte dar gindeste-te ca vei avea concurenta cu cit inaintezi in virsta... Cauta-ti ceva stabil, ceva de viitor!!! Desprinde-te de el oricit de greu ti-ar veni si lupta-te singura pentru siguranta ta!!! Reintoarce-te la bar daca trebuie dar in paralel ia cursuri de pregatire intr-un domeniu care te intereseaza. Si fii putin vulpe pentru tine si gaseste-ti o relatie care sa duca la casatorie si la raminarea ta aici. Ia-ti cetatenia, fa cursuri de pregatire si pune-te pe picioarele tale cu adevarat. Apoi gindeste-te la copil!!! Fa curat in viata ta si vei vedea mai clar! Iti doresc liniste sufleteasca si intelepciune sa faci ce este mai bine pentru tine!!! [flo] Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea a fost ca pleaca din shantaj si fetele m-au nimit dura. Mi se pare extrem de transparent ce gandeste Nadia si ce vrea. Vrea sa fie ca ea, ca o fi sa vrea sau nu copil, ca o uitat ca e ziua ei sau nu, ca s-a dus cu baietii la bere ignorand-o total (acum imi dau seama si de ce a facut-o [:D]). ei bine, pt ea NU CONTEAZA!!! Ce conteaza e joaca, iata-ma, nu-s!!! Pt ca ea crede ca DOAR asa se pot rezolva disputele unui cuplu. Si acum parerea mea, el poate vine odata dupa ea, poate inca o data (pt ca ea va pleca iar, altfel cum sa-l convinga ca mai doreste ceva, orice ar fi acel ceva) dar Nadia, draga mea, la un moment dat, orice om are limitele si rabdarile lui, si nu va mai veni dupa tine, si vei sta sa astepti, si vei astepta si astepta, si astepta..... ce? habar n-am ce, poate vei astepta sa-ti treaca viata si tot tu sa te consideri o victima nefericita si neinteleasa. mi s-a parut remarca lui saphir, despre bani, foarte la locul ei, asa am inteles si eu din mesajul cand a uitat ca a fost ziua ta, ca te-ai inmuiat ca ti-a dat bani de tocat de craciun. am vrut sa fac referire la asta intr-un mesaj anterior, dar m-am abtinut ca deja fetele au sarit pe mine ca-s prea dura. sa imi fie scuzata duritate, dar eu nu suport meschinaria si santajul de nici o parte, indiferent cine o face, barbat sau femeie. in viata trebuie sa fii cinstit cu tine insuti in primul rand si apoi cu cei din jur. santajul e forma cea mai grosolana de a obtine ceva...pe termen scurt, pt ca nimic nu dureaza daca se intemeiaza pe santaj. chiar as vrea sa o vad pe Nadia dupa un an, si sa ascult intreaga poveste de-a fir a par pt ca pana atunci eu nu o sa mai citesc/raspund la acest subiect ca ma enerveza [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alyssa, iti multumesc din suflet; genul asta de mesaj asteptam cand am postat subiectul; stiu ce spui de varsta si tot... stiu ca ai dreptate, si crede-ma incerc din rasputeri sa ma desprind de el, sa-mi fac viata singura; sigur ca nu este usor... dar STIU ca va fi ok, in final... e greu dar nu imposibil. Deocamdata sunt trista, suparata, parca sunt intr-o situatie fara solutie. stiu ca solutia e in fata ochilor mei, stiu asta, doar ca am nevoie de putintel de timp sa-mi revin, sa pot vedea clar situatia; si, stii? in general, vb. cu mine ca si cum as vb. cu o prietena; dar nu intotdeauna inima este de acord cu gandirea; intelegi ce vreau sa spun? Acum, nu spun, normal ca se termina lumea cu el, dar stiu si ca nu-mi va fi usor sa mi-l scot din suflet; dar cum am mai spus, nici imposibil. Sper sa fiti langa mine, tare mare nevoie am de prieteni; mi-a fost cam teama in ultimele zile sa citesc raspunsurile, tocmai ptr. acelea "acide" si atotstiutoare (ma scuzati, chiar nu vreau sa jignesc pe nimeni)dar nu am nevoie sa ma certati, ci sa fiti langa mine cu o vorba buna; cred ca ajunge cat ma autoinvinovatesc pentru ca am cazut iar ca o gasca in plasa unor vorbe... imi pare rau ca mi-am irosit 2 ani de Canada, ani in care puteam avea deja acte... imi pare rau ca am avut (din nou) incredere in vorbele unui barbat... dar de data asta mi-am promis mie insami ca s-a terminat cu increderea in vorbe; de fapt, i-am spus si lui: VREAU FAPTE, ca de vorbe frumoase sunt satula... cum sa spun... e placut sa ai piscina in curte dar parca e mai placut sa ai si apa in ea... ca goala nu valoreaza nimic... asa si cu vorbele fara fapte...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Felicity orice om are limitele si rabdarile lui
Da, chiar si eu... [/quote] chiar as vrea sa o vad pe Nadia dupa un an, si sa ascult intreaga poveste de-a fir a par pt ca pana atunci eu nu o sa mai citesc/raspund la acest subiect ca ma enerveza [:D] [/quote] poate e mai bine... si intre noi fie vorba si raspunsurile tale deranjeaza... si pana una alta, nu te-a invitat nimeni la discutie. Te enerveaza ce am postat eu... stai deoparte!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nadia,[fuga]si[flo][flo][flo]pt hotarire.Pt tine tu esti cea mai importanta persoana,incearca sa gindesti asa,sa fii mai egoista in perioada asta si te vei simti mai bine.Sa vezi numai filme frrumoase ,comedii eventual,te duci sa te rasfeti pe la cosmetica,iti cumperi ceva dragut,si dupa ce te-ai relaxat si detasat putin incearca sa privesti situatia ca din afara de situatie va fi mai limpede ce ai de facut... [url="http://www.lucavasile.go.ro"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dragutelor [flo] haideti sa scriem constructiv!!! Ati avut dreptate ca isi va schimba gindurile si atitudinea pentru ca ati vazut semnele unei relatii de dependenta. Acest "du-te vino" este caracteristic unei relatii de dependenta emotionala. Ati avut dreptate dar acum haideti sa ii dam sfaturi cum sa poata iesi din problema... Nadia draga tu te superi pentru ca stii ca ele au dreptate si in acelasi timp te simti neputincioasa sa rezisti relatiei pe care incerci cu disperare sa o rupi. Se poate sa iti revii, crede-ma! Ai puterea in tine sa o rupi si sa iti cauti o relatie normala bazata pe dragoste si respect! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...