Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (9)


Veve

Recommended Posts

[flo]Buna! Azi am reusit sa citesc ce a-ti mai scris si sa pot si eu sa intru nitel pe forum. [:D]Nici a mea nu mai sta in pat cine stie cat. Am invatat-o fara sa-mi dau seama intr-un cosulet, in care o purtam dupa mine prin casa. Acuma doarme in patut cateva ore pe noapte, in rest se trezeste si daca nu o pui in patut "converseaza" cu tine toata noaptea[alcool]. Asta daca e in toane bune, daca nu, tipa si se agita de nu-ti mai trebuie nimic, decat [mariaj]. In privinta [xinpat]. Eu cred, ca am uitat cum se face [huta].[ups] Voi mai spuneti, ca si doare![B)] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, puteti sa ziceti ce vreti , dar eu sunt totalmente impotriva somnului copilului cu parintii in pat. Nici pe Bianca nu am invatat-o asa, si nici pe Mihnea nu vreau sa-l las in patul nostru. Pe langa faptul ca mi se pare neigienic, pe termen lung e dezastru, nu mai scapati de ei apoi. Am nenumarate prietene, care si la varste respectabile ale copiilor (4,5 ani)dorm inca cu ei in pat , si nu se intrevad sperante sa scape prea curand. Asa ca atentie- stiu ca acum va este drag de ei, dar ganditi-va cum gestionati problema mai incolo. Mihnea deocamdata doarme cu noi in camera,in patutul lui ,pentru ca imi e mai comod sa-l supraveghez noaptea. Prin martie insa , il mut in camera lui , mai trebuie sa aranjam una-alta pe acolo (acum e pe post de birou). Despre[xinpat], tin minte ca dupa ce am nascut-o pe Bianca a fost horror cateva luni - dureros ca naiba si totalmente neplacut. Am mers chiar si la dr. sa-i "reprosez" ca m-a cusut prea strans, dar nu era asa. Acum inca nu am inceput "ostilitatile"- eu una sunt zob de oboseala, si cum adoarme Mihnea nu-mi doresc decat sa bag capul in perna si sa dorm si eu, dar... sunt pregatita (adicatalea am pus si steriletul azi!). [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roserb
Fetelor, puteti sa ziceti ce vreti , dar eu sunt totalmente impotriva somnului copilului cu parintii in pat. Nici pe Bianca nu am invatat-o asa, si nici pe Mihnea nu vreau sa-l las in patul nostru. Pe langa faptul ca mi se pare neigienic, pe termen lung e dezastru, nu mai scapati de ei apoi. Am nenumarate prietene, care si la varste respectabile ale copiilor (4,5 ani)dorm inca cu ei in pat , si nu se intrevad sperante sa scape prea curand. Asa ca atentie- stiu ca acum va este drag de ei, dar ganditi-va cum gestionati problema mai incolo.
ai dreptate, cel mai bun exemplu sunt chiar eu[xx(] cu ile, care inca nu doarme singura si nici nu da vreun semn c-ar vrea oricum, cu ea somnul e un chin si acuma, asa ca, fetelor, incercati sa ii lasati cat de cat sa tipe putin (nu mult, atat cat sa stie ca nu stati sluj in fata lor) si, cu toate metodele, invatati-i in patutul lor eu am dormit cu ioachimu-n pat pana de curand, ca-l vedeam ca plange daca il pun in patul lui, dar de cateva zile i s-a dezvoltat atentia si nu se mai plictiseste daca il las acolo, se uita la desenele de pe aparatorile patului, la carusel... si, desi il adorm cu mine in pat (la tztza), il pun acum de fiecare data la el in patut! sa aveti grija sa le faceti un ritual al somnului: aceeasi melodie fredonata, aceeasi ora la baita (cu aproximatie, nu o data la 8 si o data la 12! cum face cumnata mea;) si ei vor intra in niste "tipare" roserb, am mai spus o data, nu va suparati ca repet: STITI CA STERILETUL E SINONIM CU AVORTUL??!! mami de ileana (4 iulie 2002) si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/8c4e"]ioachim[/url] (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bumbacel
Gandacico nu te-am prins nici azi p'afara. Noi acum am intrat in casa, am iesit tarziu ca de...am avut program de "cantat". Poate ne vedem maine. bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)
daca nu mi-am sucit gatu uitandu-ma dupa tine, intre 11 si 1![:D] mai ales ca nu stiu cum arati![:-)))] mami de ileana (4 iulie 2002) si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/8c4e"]ioachim[/url] (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roserb Stiu insa ca sunt multe persoane care nu au suportat Mirena, din diverse cauze.
Roserbito sperie-ma tu acum [:D]. Care's cauzele, ce se poate intampla? Eu chiar n-am auzit sa aiba efecte negative. Spune-mi, te rog, daca tu ai auzit, mai am timp sa ma razgandesc pana in februarie [:)] bumbacel [mamica] ingerasului Tudor (9.12.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragutelor! Noi iar am dormit impreuna azi noapte. Monitor avem si noi, nu-i bai, problema e ca de cum o pun in patut se trezeste si incepe si geme ,tipa si nu o pot lasa pt ca il trezeste pe tati. Seara nu vrea sa adoarma in ruptul capului pana tarziu, chiar spre miezul noptii. Gandacelul are dreptate cu ritualul, eu nu prea respect aceeasi ora de baita. Si mai este si faptul ca eu sunt cea dependenta de ea ... insa Roserb are mare dreptate,pe termen lung e un dezastru... Avand in vedere ca inca nu avem 2 luni o sa strang din dinti si o sa o las in patutul ei. Kathryn-Rhianna (17 noiembrie 2004) si mami Denisa "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu roserb, am mai spus o data, nu va suparati ca repet: STITI CA STERILETUL E SINONIM CU AVORTUL??!!
Gandacico, nu vreau sa ma lansez in polemici pe tema asta, stiu ca s-a mai discutat subiectul si pe forum de multe ori, si nu stiu daca lucrurile stau chiar asa. Oricum, daca stai sa te gandesti, orice metoda contraceptiva (in afara abstinentei[:D]) reprezinta o interventie in calea mersului firesc al naturii , NU? Si atunci, ce facem? [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele!iaca am mai intrat si eu putin:)).si noi mai dormim inca in 3[:D] caci la noi e cam frigut dar dupa ce o sa se mai incalzeasca putin tzup cu Kenu in patut la el.fetili si eu am facut[xinpat]si DOAREEEEE,mi-au dat lacrimile.one time si nu prea imi mai vine, dar cine stie? gandacico de ce steriletul e sinonim cu avortul?nu steriletul impedica patrunderea mititeilor,deci nu mai are loc fecundarea? octy,KEN(1nov 2004) http://photos.yahoo.com/octyb
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt cele cu cezariana nu doare deloc, e probabil sa aveti nevoie de un lubrifiant,insa libidoul certo e ft scazut. Kathryn-Rhianna (17 noiembrie 2004) si mami Denisa "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...