Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (28)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salutare fetelor. Marchezi si eu prezenta astazi. Lia, eu ii dau lui Serban branza de vaci amestecata cu fructe din borcanase de la Hipp sau Nestle (piersicila ii plac cel mai tare) si e foarte bun amestecul. L-am gustat si eu. Am descoperit mai nou orezul cu banane (pe care-l dau singur) sau banane cu piersici mmmm. Nu stiu de cate ori, de vreo 2-3 ori pe saptamana. Cele care spalati bb-ii singure! Va felicit! Eu nu pot. Grasul meu imediat bate 10 kg dezbracat si ma cocoseaza. Il spal cu mama, care sta cu mine pana vinerea cand vine sotul meu acasa, ca el nu lucreaza in oras si vine numai odata pe saptamana acasa, iar in weekend prestez impreuna cu el. Singura nu l-am spalat decat de 2 ori, dar a fost rau... nu i-a placut nici lui... Ieri i-am dat prima data lapte praf Nan 2, si a luat fara mari probleme...s-a cam jucat cu sticluta insa e ok. Seara inca mai suge, eu mai am lapte doar de dimineata si de seara. [url="http://community.webshots.com/user/roxana_nastase"]Serban[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mitzishor, calpol-ul este paracetamol solutie (ca panadol, efferalgan, etc), calgel-ul este cu un anestezic usor. i-am luat si eu calgel gindacului...il dau cam de 2-3 ori pe zi...am impresia ca il ajuta pe moment sau doar ii da alta preocupare, mesteca aroma cea noua [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu il spal singura de ceva vreme, tati e ocupat si eu m-am tot antrenat ca v-am zis, bicepsul meu e deja pe punctul de a crapa tricoul [:D], si Danut se apropie vertiginos de cele 10 kg, dupa care punem cantarul la debara, ca o sa ne urcam pe alalalt din baie. Il spal singura si ii place, el da liber din picioruse, eu doar il sustin sa nu cada cu capul in apa; cand ii faceam baie cu tati el il tinea cu ambele maini, normal, apoi cand am inceput s-i fac eu, a trebuit sa am o mana libera totusi pt a-l spala si la inceput se agata cu manutele de pieptii bluzei mele, ma privea in ochi si respira mai sacadat la inceput, nu era obisnuit sa nu fie sustinut tot, dar l-am tot distrat, am ras, i-am cantat si i-am desfacut usurel manutele, intai una apoi si cealalta, i le-am bagat in apa, pana s-a relaxat. Nu a plans la baita pana acum niciodata. Ii place apa calda. Si nici nu e greu daca doar ii sustii umerii usor, dar spatele ma doare ca stau aplecata cate 5 minute Ii dai zilnic branzica?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare mamici si bebici ! aoleuu ce ma asteapta !! eu sunt si foarte rea de somn .. am crezut ca odata cu venirea bb -ului ma voi " forma " si eu .. da , nu ! am avut noroc si de cupil cuminte care doaaarme !!!! sa vedem cum va fi cu dintii !!!! Mamagiuliei , noi l-am mutat pe motz de la 3 luni in camera lui . Am cumparat un monitor audio-video pe care nici nu am dat multi bani ... la noi in casa dormitoarele sunt foarte departate si era singura solutie ... acum doarme si el mai bine .. si noi [:D][:D] Kim , felicitari ptr. Luca ! la mai mare !!!! haidetzi afara gagici sa profitam de ziua gigea !!! voi cand va ducetzi la sala cu cine lasati bb-ii ? dar cand va veti intoarce la munca ???? pupi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata..pe la prinz incerc si eu sa raspund pe unde stiu... ptr gingii, daca se gaseste acasa DENTINOX gel e fff bun, mi l-a recomandar medicul plus alte mamici. SI mi-a mai spus ca daca cred ca il doare sa-i dau o doza de panadol daca e miirit noaptea ca l linisteste si pe el si pe noi !!! hai mi s-a trezit printul si plinge Mani si [copil] Alex http://community.webshots.com/user/manihall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa ne linistim cu datul peste cap al somnului de noapte uite ce am primit de la babycenter.....ref la virsta asta ...printre altele http://www.babycentre.co.uk/expert/7644.html asa ca nu e nimic in neregula cu ai nostrii pui....e normal!!!! se pare ca capitolul asta l-au citit, celelalte nu prea Mani si [copil] Alex http://community.webshots.com/user/manihall
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...