Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (28)


Veve

Recommended Posts

laura,ce fel de cereale folosesti?mie cele de la Nestle mi se par f. bune (cele cu fructe,fara lapte).incearca sa-i pui treptat in biberon,sa nu-si dea seama ,apoi ingrosi laptele.nu de alta,dar daca mananca fructe si legume,ma gandesc ca ii trebuie si lapte...[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hia] Andreea mea nu e mai prejos decat Eva,Patrick si alti piticuti de aici.Imi face niste nopti "sifonate" de nu mai stiu nici cum ma cheam dimineata.Maraie din ora in ora ca isi scapa suzeta...daca vin cu lapticu la ea, il refuza...nu vrea sa manance decat la ora 4 dimineata...la gingiute nu vad nimic ca ar iesi. Roberta, spor la invatat si bafta la examene! Eli,eu in supa pun in fiecare zi cate o leguma noua-putin prentru prima data.Am facut si noi vaccinul pe 11 luna asta ...nu a facut febra insa locul cu pricina s-a umflat putinic dar fara probleme. Daria,eu ca lichid ii dau suc de mere sau de morcov de la Hipp....sau ii mai fac in robot suc si i-l dau cu tot cu pulpa...sau apa cateodata-ca trebuie si d-asta. Laura,incearca sa schimbi cutia de cereale...ia de la alta firma ....ia cu alte ingrediente.Eu le gasesc gustoase...chiar ling castronelul dupa ce papa Andreea. Adema, ce bine ca ai postat chestia aia despre cereale....eu ii dau de 2 saptamani cereale cu lapte-orez-banana si face kk-utza tare.O sa le schimb cu porumb.De, daca io nu stie limba asta...[xx(] Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, aici n nu este Nestle..ce ii dau eu sunt cereale simple cu orez...nu au ici un gust..le poti face cu apa ,lapte sau suc unele.I-am schimbat pana acum orezul simplu cu ovaz si orz..sunt ca si cum ai manca tarate la gust...e clar ca trebuie sa ma uit de altele> Nici nu am vazut in amestec cu banana sau altele..o sa ma duc special azi sa ma uit.. pup Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicutelor cu bebei maraiti sau nu. Hehehe, se pare ca a inceput criza de 6 luni, sau sunt pe drum dintisorii. Stiu cum este ca si noi suntem pe aceeasi lungime de unda. Ne culcam numai la ore mici, 1 sau 2. Nu plangem prea tare, dar nici singura nu stam. Asa ca mami trebuie sa ne tina companie. Asa ca acum pic cu capul pe catedra. De fapt as trage un pui de somn...asa ca visez numai la pat. Si bineinteles ca atunci cand ajung eu acasa pe la 4.30 sau 5 frumoasa mami se trezeste si vrea atentie de la mami, ca doar nu a vazut-o toata ziua. Asa ca ....program de somn 2-6 noaptea cu o trezire sau doua din cauza de supt degete. Asa ca baga biberonul in gura fetei, tine-l cu o mana si incearca sa pui si capul pe perna. In doua minute te stie tot blocul, caci ii iese biberonul din gura si....Asa ca , vorba mottoului Mamei Giuliei "la vitta e un bagatela" . Va pup Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Cu muulta intarziere va urez LA MULTI ANI in noul an! [pup] Sa fie un an minunat pentru toti! LA MULTI ANI si Ionilor si Ioanelor! [flo] Acu despre noi: de la inceput de ianuarie eu am inceput programul dublu: la servici program intreg (am avut si seri cand am ajuns pe la 7 [bang]) si seara program de mama denaturata: ma joc cu Vic, ii dau sa pape, facem baita si apoi somnel. (de aia am si lipsit atata de pe forum... si din lipsa de net ca nu se plati factura...) Bona a ramas tati, deocamdata. Pana prin martie... Dup-aia cautam o bona adevarata... Despre Vicu: a facut 6 luni cu doar 6,5 kg si 65 de cm. A avut un program regulat o buna bucata de vreme, cu mese fixe (fructe dimineata, legume la pranz si cereale seara) si era destul de bine, dar de week-end-ul asta parca s-a stricat. Cred ca a intrat in criza de 6 luni...[:D] Nu mai vrea decat in brate sau doar in picioare (de preferat a doua solutie), nu mai mananca decat cateva lingurite la fiecare masa si nici nu prea mai vrea lapte, fie el de la mama sau de la bibe...Roadem tot si are gingia de sus inflamata, cea de jos nu arata mare lucru. Sta pe burta si se taraie, daca il intereseaza ceva anume. Daca nu protesteaza sa fie intors si ridicat. Daca se agata de mainile mele se arunca in picioare. In alta ordine de idei am facut vaccinul de 6 luni ieri si a facut cupilu meu o reactie de numa-numa... cu febra 39 si marait toata noaptea... Asa ca azi am reusit sa supravietuiesc cu cafeaua legata de gat... Sper sa doarma in noaptea asta. Hai sa va las ca v-am facut capul calendar... Si daca nu mai dau nici un semn saptamana asta, de luni o sa fie ceva mai lejer. [dual] Dana si Victor Mihai (10.07.2004)[url="http://community.webshots.com/user/roller025"]pozici mai vechi[/url][url="http://community.webshots.com/user/roler025"] si mai noi[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Din cauza bucatarie (toata ziua frec la ea, si tot mai miroase a fum) nu apuc sa intru pe DC decat seara tarziu. Dar va citesc in fiecare seara. Avea si eu atitea intrebari, dar sunt prea obosita sa imi aduc aminte. Noi inca nu am intrat in criza de 6 luni, speram sa mai intarzie. Se mai trezeste ea noaptea, dar in general doarme bine. De luni incep si eu serviciul, dar din fericire, doar cite 2 ore pe zi. in functie de cum se descurca tati cu Stefi si cit de dor imi va fi de ea maresc numarul de ore sau renunt. Eu inca o alaptez si nu vreau sa renunt. oricum la masa de la ora 10 incepe sa se sature si fara lapte. Apropo, voi le mai dati lapte? Si daca nu, cit mananca de se satura fara lapte? Sa avem o noapte calma. Pupici, Andrea si Stefania (13.08.2004) http://community.webshots.com/user/a_mironeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamici cu bebici! am prins si eu un moment liber..si dau raportul! Luca e bine, la 4,5 luni are 7kg si un pic de cm nu stiu ca nu sta la masuratoare[:D]. pe zi ce trece e tot mai agil, azi mi s-a intors de pe o parte pe alta de am zis ca-i morisca. nu ca ar fi prima data, dar se vede ca a invatat tehnica cu scosu' maiini...si face si el demonstratii, nu? asa ca pas de-l mai las in patul mare...in patut cu el. are si lateralele puse..si nu protesteaza. si sa va mai spun: de 3 zile a acceptat pe donsoara suzi si s-au facut prieteni de somn! nu-mi vine sa cred cand il vad cum adoarme singurel de cele mai multe ori. inainte aveam balci ca nu adormea mereu la tzatzi si trebuia leganat (in brate in picoare!!) cantat masat si mangaiat... eu stau mai rau ca m-am captusit c-o raceala de la curent. deh, viata aspra de capitala[:D]. asa ca dati cu ce vreti voi...ca nu am mai strigat de intalneala. nu va spun ca si copilu'i consemnat...ca n-are cine-l duce afara. noroc ca am pe mama cu mine si sta cu el...sper sa nu-i dau si lui. intrebare: unde se gasesc biscuitii fara gluten? roxi, nu da ca am vazut raspunsul tau dar caut capiata la sensiblu si se uita PATRAT la mine ca n-au. nu-ti mai spun ca la supermarket (Cora, Gima, Carrefour) am cautat cu lupa. la Metro n-am ajuns...dar o sa ajung si pe acolo. cum arata? daca nu gasesc biscuiti, ce pot sa-i combin cu fructele? ceva cereale? daca el nu accepta un anumit tip de lapte praf (Milumil) pot sa-i iau cereale de la Milupa? au legatura? si o chestie...ciudata tare: am auzit la mine la bloc ca se pun 2 pampersi la copil unul peste altul ca sa-l fereasca de-o eventuala luxatie a soldului! eu m-am minunat... v-am spus aici ca poate exista vreo explicatie totusi...pt imobilizat cupilu' in acest stil barbar! voi ati auzit de asa ceva? sa stiti ca eu inca spal de mana hainutele. ii spal in fiecare zi un body si un costumas si eventual o caciulita. n-am cum sa pun "atatea" in masina. spal cu masina doar paturicile si atunci pun si toate hainutele lui la masina sa se se umple. dar asta o data la 2 sapt. de rest de mana... mai inteba cineva de rosu in gat...eu am patit-o cu luca si de la plans. il mai apuca plansul p-afara...fara motiv. grija mare ca-s sensibilosi. Monica-Madam'BB, Nicole, Monicule-Cristalin va doresc insanatosire grabnica la pui! si sa nu uit...am vazut toate pozele de BB, nu dau nume hehehe si-s supeeeeer simpatici! sa ne traiasca! si inca ceva Papadieeee sa traiasca mielu'de 7luni in rochitz:)) Maria si BB Luca (26.08.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mcmaaria/my_photos"]POZ(n)E[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...