Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iulie-august 2004 (28)


Veve

Recommended Posts

Buna ziua de la mine. Noi mai tarziu din cauza de sedinte. Matei se chinuie rau ca il incearca cel de-al doilea dintisor si aseara nu a vrut sa manance tot din cauza de dureri de gingii. In rest, sugem picioarele la greu, comentam toata ziua "mama, tata, baba si papa" si daca nu comentam chiuim Andreea, 26 ani-Pesti si Matei Stefan nascut pe 19.06.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
http://community.webshots.com/user/papadicu am pus cele doua pozisoare facute [:D] ca in rest uitaram aparatele foto pe unde ne duseram :-))) sa va mai zic ca-i cumpararam cumnata-mii un dvd si un sistem audio si am uitat telecomanda acasa?[:D] meseriashi...ofofof sper sa nu uitam copilu' pe undeva!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi mancarea este in felul urmator: HAOTIC. Cat a stat la Dragasani, de cate ori i se parea lui soacra-mea ca ii e foame, ii mai dadea ceva sa manance. Singurele mese sigure sunt: seara lapte, noaptea lapte (nu a renuntat, din pacate), la pranz un castron full de piure de legume. Restul... combinatii si pacaleli. Alina mamica lui Bradut cel mic si nebunic (08.07.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Mamagiuliei lasa-i timp puiutului tau,de ce te stresezi atat,in primul rand este mai mica cu o luna sau 2 decat ceilalti bebei ce stau in fund sau se rostogolesc,e ceva normal ca la varsta ei doar asta sa faca;e adevarat ca sunt pe aici bebelusi "minune" ce fac aceleasi lucruri ca cei de 8 luni,dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa fie la fel.Si cu rostogolitul nu -ti fa probleme ca intr-o secunda se intampla. Pentru celelalte mamici lasati timp copiilor vostri,ei inca nu trebuie sa faca atatea lucruri,nu-i obligati:cu mancarea abia de la 6 luni se incepe mai serios si diversificat,de la 8 luni aici e bine sa-i pui in premergator si cred ca e bine si pentru ei ,pentru sanatatea lor;mai rau ii stresati si voi aveti si mai mult stres.Sper ca nu am suparat pe nimeni,dar vad ca in ultimul timp sunt tot mai multi bebei bolnaviori si astea ar unele din motive. Doamna Bibisanatate la copil. pupici dulci[dual]. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetilii apropos de olita si premergator. La carte zice ca puiul e pregatit sa stea pe olita atunci cind poate sa urce nesprijinit scarile. Cat despre premergator eu primii unul cadou dar va ramine sigilat. Eu merg pe principiul toate la timpul lor. Cand a fi sa mearga o s-o faca singurica. Momentan sta bine in fundulet nesprijinita dar nu se intoarce de pe spate pe burta sau invers (doarme pe o parte si cu un picior in sus[:D] poate sa faca asta chiar si doua ceasuri...si piciorul si-l tine in aer!!![:D])vrea sa stea in picioare dar o las sa mai astepte, isi duce piciorusul la gura si haleste cu sarg de sub unghii si cam atita... a de la 3 luni juma i-au inmugurit dintii (fro 5 ) si au ramas tot la stadiul asta ( ma rog jos se simte un coltisor). Apropos de premergator :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=628
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bogdanel se simte ceva mai bine,i-a mai scazut putin febra,dar nu definitiv,are 37.7-38,sper sa mai scada de la antibiotic.Bine ca s-a odihnit azi noapte,a dormit dus mititelul.Si eram programati si la vaccin (care si asa il faceam mai tarziu de 4 luni) dar mai asteptam pana se face bine. Referitor la puta,eu i-am lasat-o in pace pana acum,dar am verificat mereu sa nu fie ceva in neregula.Eu stiu ca decalotarea se face mult mai tarziu daca nu se face de la sine. Ce s-a intamplat cu lista ca ma trecusem si eu acolo cu datele lui Bogdanel si nu mai aparem!!! Referitor la olita cred c este MUUUULT prea devreme,stiu copii care la aproape 2 ani au cerut olita,asa ca...nervi tari. Cu premergatorul nu stiu ce sa zic,il voi pune la un moment dat,dar cand va da el primele semne de ridicat,eventual cand incepe sa mearga deabusilea. Zilele astea i-am intrerupt supa,i-am dat doar lape,am zis sa nu-l fortez la stomacel.De azi incep sa-i reiau supa,dar mai diluata.Nu reusesc sa-l mai pacalesc cu suc de fructe,ma gandesc ca-l ustura in gat de la portocala. Monica si bebe Bogdan http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de decalotare am fost azi dimineata la un curs pregatitor pt mame si am deschis acest subiect si doctoruta a spus ca e bine sa-i lasam asa,este normal ca acolo sa nu fie prea larg ca atunci riscul infectiilor este mai mare si asta e normal chiar si pana la 3 ani,zicea ea;sunt medici ce spun ca dupa baie sa incercam sa dam pielea aia inapoi,dar eu cred ca e mai bine sa lasam sa se intample de la sine,daca nu se va intampla atunci nu exista decat o singura solutie,la doc. alexandra si bebe Alexander www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamicute Azi am fost la al 3-lea vaccin...am plans ca de obicei cand ni s-a scurs lichidul in muschiulet si atat...acum buburuza doarme nu inainte de ai pune juma de supozitor cu paracetamol....si acum ii urmaresc temperatura.La primele 2 nu am avut nici un pic de problema...imi doresc ca nici acum. Avem la 6 luni fara 1 saptamana...8kg si 71 cm. Daria, nici Andreea nu se rostogoleste...ii place sa stea mai mult pe spate cu cate o jucarie in manute.Iar seara inainte de culcare incepe sa dea din picioare intr-o viteza de parca ar alerga-o cineva si dureaza cam 10 minute alergatul asta.Si nici nu sta in fundulet cum sta Bradut al Alinei. Eli,in general cam toate cereale sunt fara gluten...si uitate pe cutie ca sigur scrie daca au sau nu. Papadie, bine ai revenit!Ooo..pai tu ai fost o norocoasa cu drumul ca Mielu tau a fost cuminte.A mea in 13 ore nu a dormit decat in 4 reprize a cate o jumatate de ora...vai de mine ce am patit..de am zis ca nu mai vreau drum cu masina in ro.I-am admirat rochita lu Mielu...frumoasa.Am mai vazut cate pozici cu fetite si rochite si drept urmare sambata ce a trecut m-am dus de i-am cumparat si Andreei.O sa pun poza si eu cu rochita ca sunt asa dragalase in ele... pupici Felicia si Andreea (17.07) http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...