Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

respectul intr-o relatie


Recommended Posts

"Mentalitate de slujnica"??? E mai rau de cind am crezut... Cu riscul de a te intrista, iti spun ca asemenea specimene sint aproape imposibil de schimbat. Nu stiu daca e un complex de inferioritate care se ascunde in acesti barbati, sau e doar ingimfare prosteasca...Am fost si eu cu un asemenea specimen care credea ca le stie pe toate si isi sustinea ideile prostesti cu o incapatinare ridicola. L-am lasat cind m-a facut proasta intr-un cerc de cunoscuti pentru ca l-am contrazis la o idee idioata pe care o tot sustinea. Poate daca ar fi fost macar un mare invatat i-as fi suportat superioritatea si ingimfarea, dar asa... Nu-l mai lasa sa te prosteasca si nu-ti pierde increderea in tine. Sa stii ca majoritatea barbatilor respecta femeile, nu are nici un rost sa-ti pierzi vremea cu un individ care nu-ti acorda nici macar minimul de respect. [flo] http://community.webshots.com/user/roxanabella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Conteaza foarte mult RESPECTUL, asta bineintzeles din partea amindurora. Cu timpul, dragostea se "evapora", ramine insa respectul care e foarte important. Eu ma intzeleg foarte bine cu sotzul tocmai pentru ca exista respectul, cind discutam respectam opinia celuilalt, nu am ajuns niciodata sa ne contrazicem tocmai pentru ca ascultam ce spune celalalt, chiar daca eu sau el avem opinii contradictorii. Parerea mea, e ca trebuie sa te lase si pe tine sa vorbesti si apoi vetzi putea ajunge la o concluzie cu care sa fitzi de acord amindoi. Daniela [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, respectul e esential intr-o relatie, oricare ar fi ea, inclusiv intre prieteni. ai tot dreptul din lume sa ai opinii diferite de toti locuitorii mapamondului si sigur nu esti nebuna ci doar stii sau vrei ceva mai mult ce altii nu inteleg. important e ca si in situatia can va iesiti din pepeni sa stiti cum sa aplanati conflictul, sa nu va lasati dusi de val, ceea ce e foarte usor sa se intample. dragostea se duce usor usor dar in locul ei ramane respectul fondat pe o baza solida de intelegere si acceptare reciproca dar si de complectare reciproca. asa cred eu. "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...