Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Intrebari privind nasterea la Municipal/Badiu


madutza

Recommended Posts

Eu am nascut cu dr. Anca insa cezariana, face cred si la cerere. Bebele meu a fost in prezentatie pelviana deci se impunea oricum cezariana.

In orice caz ii dau nota 11 si [flo][flo][flo][flo][flo].

 

Despre insotitori sotul meu a stat chiar la usa salii de operatie, una din asistente l-a chemat inauntru daca vrea sa asiste (intr-o salita alaturata, cu geamuri catre sala de operatie) dar dr. Anca i-a spus ca mai bine sta afara. Cred ca nu dorea sa i se faca rau sau oricum a vrut sa il menajeze. Probabil ca daca insista il lasa. Oricum poti vorbi cu el inainte, mie mi s-a parut deschis la orice intrebare care am avut-o.

 

De asemenea pacientele lui ajung clar in A2, dar eu zic ca e bine sa vorbesti dinainte cu el. Insa daca te uiti in pozele mele vei vedea ca eu am stat intr-o rezerva din A2 cu plata, super, cu doua camere, doua bai, complet dotata si utilata unde sotul sau mama ta pot sa stea 24 de ore din 24 cu tine (au si canapea in camera pt. vizitatori). Merita, dar trebuie facuta rezervare dinainte.

 

Sarcina usoara iti doresc si ti-l recomand din tot sufletul pe dr. Anca, cu mine s-a purtat exemplar si ca doctor si ca om, cu respect, intelegere si muuuulta rabdare.

 

[pup]

bebe Dragos si mamica Lali

 

http://community.webshots.com/user/laurastoica100

 

"Daca ii judeci pe oameni nu mai ai timp sa ii iubesti " Maica Tereza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Laliid="red">, hai ca ma bag si eu ca musca-n ciorba. M-am uitat pe pozele de la nastere, cele cu rezerva. Stiu ca si nasa Malinei cand a nascut (acum 2 ani jumate) a stat intr-o rezerva care costa parca 70$/noapte. Stiu ca era o singura rezerva pe-atunci si era foarte greu sa o obti (doar daca faceai cezariana si stiai exact cand urmeaza sa nasti). Eram curioasa cum e cu rezervatul (te pun sa mai platesti si altceva in afara de perioada cat stai efectiv acolo?) si cat mai costa acum pe noapte.

Si nu in ultimul rand, sa-ti traiasca puiutul mic, e un scumpic!id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red">[gravi] si [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004)

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by maimutoi

ah si mai am o intrebare: deci te lasa cu insotitor sot, prietena, mama, sora? stie cineva daca si dr.Anca te lasa cu insotitor.pt mine e f. important sa nu fiu singura atunci. Si la fel am auzit ca in aripa A2 ajung paciente ale unor anumiti doctori.E valabil si pt dr. Anca si Badiu?


id="quote">id="quote">e valabil pt totzi doctorii, eu am nascut la dr. Protopopescu (recunoscuta la nivel mondial in infertilitate si tehnicile in vitro)si am stat in A2 fara sa cer, nici nu stiam ce-i pe acolo. Daca vreti si platitzi, avetzi si rezervele de protocol unde poate dormi sotzul cu voi, ca-i ditamai apartamentul cu bucatarie si aer condiotzionat!"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"nechezol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, [bis] multumim pentru complimente !id="red">

Da, este tot o singura rezerva, e un apartament de fapt si se obtine cam asa: se face rezervare la secretariat (la secretara lui Oprescu) unde te inscrie intr-un catastif cu data aproximativa. Evident ca nu poti sa dai o data exacta, doar stiu si ei ca nu nastem la comanda. Eu mi-am facut rezervarea pentru 26-31 decembrie inca din august (cand nu stiam ca voi face cezariana) si am fost a doua persoana pe lista pentru perioada respectiva. Dar am avut noroc si in 28 am prins-o libera. Este 63€/zi ( nu se plateste nimic in plus si nici la rezervare nu se plateste) si merita toti banii. Confortul psihic si linistea de acolo plus faptul ca poate sta cineva cu tine zi si noapte conteaza foarte mult.

 

Despre aripa A2 e bine insa sa vorbiti cu doctorul dinainte, pot sa fie multe nasteri in perioada respectiva si atunci te poti trezi si in alta aripa... Cred ca daca e inghesuiala conteaza doctorul, probabil ca daca nu sunt multe mamici si sunt locuri nu mai conteaza...

 

[pup]

bebe Dragos si mamica Lali

 

http://community.webshots.com/user/laurastoica100

 

"Daca ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti " Maica Tereza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...