Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (10)


Veve

Recommended Posts

quote:
Originally posted by try Regula e ca bebelusii cand fac mult kk/zi insemana ca mananca suficient.
sau: a papat mami ceva interzis si face cupilu kk incontinuu[alcool] felis, mai bine nu-ti lua cantar, eu la ile am avut si era sa innebunesc de atatea cantariri, in cocnluzie l-am dat si la ioachim nu l-am mai luat inapoi![:D]
mami de [url=""]ileana[/url] (4 iulie 2002) si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/8c4e"]ioachim[/url] (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by miria_cristina
[flo]TRY - am sa tin seama de sfaturi[xx(]. Dar pana una alta, cred ca am innebunit![cusca] Azi am avut multa, multa treaba, iar fata mea a dormit toata ziua. Se scula doar sa manance si adormea la loc. Iar cat a stat treaza se juca cu manutele si ma cauta cu ochisorii, iar cand ma vedea radea de parca m-as fi jucat cu ea. Saracuta! Iar eu am neglijat-o! Astazi, mi s-a parut ca ea are grija de mine si nu invers. Si de la sentimentul asta am dat in tembeleala! Am intrat in panica. Daca i s-ar intampla ceva rau si as trai doar cu flesuri in minte, legate de ea! Fetelor! Sunt obosita. Rezolv singura foarte multe treburi. Am trecut si, inca nu s-a terminat, printr-o perioada superstresanta. Dar nici chiar asa! Pai, eu am innebunit de-a binelea![mariaj] Zau! Nu cred ca vreuna din voi ajunge in halul asta de paranoica si tembela si anormala ca mine![alcool] Sa nu va schimbati parerea ( aia pe care v-ati fi format-o [cheers] ) despre mine! Pentru ca gradul de nebunie, imi dau seama ca e si mai mare, pentru ca v-am scris! Auzi! Am simtit nevoia sa ma mai si dau in stamba![tv] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
miroase de al o posta a depresie postnatala... ai grija, lupta cu ea, ca se poate "cadea" si mai rau... asta e inceputul, la fel se manifesta si la mine - la ileana, aveam impresia ca o sa pateasca bebe ceva[alcool] NU O LASA SE SE "INSTALEZE"!!! nu-ti plange de mila, ridica-te cat mai poti! asculta-ma ca nu e de gluma! nici la dusmani nu doresc sa treaca prin ce-am trecut, de asta insist sa aveti mare grija, sa nu neglijati aspectele psihice!
mami de [url=""]ileana[/url] (4 iulie 2002) si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/8c4e"]ioachim[/url] (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau fetita, gandacelule, din toti rarinchii. Eu tot bat apa-n piua sa nu se raceasca, adicatelea ii mentin ideea pe tapet sotului ca mi-e sa nu se razgandeasca ca vrea al doilea bebe. N urenunt eu asa usor la Mara mea. Si de n-o fi Mara si o fi tot un pui de Alex, nu-i bai, cert e ca-l vreau si pe-al doilea. Eu la anu' m-as incumeta sa-l proiectez, sa vedem daca e de acord si jumatatea. Si de-abia-l culcai pe Alex. S-a trezit si a inceput o criza de plans cum nu a facut el niciodata. De regula crizutele lui de plans sunt d-alea cu ambatz, nervoase, incovoieri de spate, impins in picioare, batait din maini si picioare. Se vede ca e nervos ca ma-sa. Dar acum plangea de parca-l durea ceva, cum ar fi capul. Stiu ca la durerile de burta sunt plansuri nervoase si ei se agita mult, dau din manute si din picioruse. Deci nu era plans de burtica. El acum plangea cum plang copiii carora le dau dintii. Cum datul dintilor e exclus acum, am pus-o pe seama vaccinului. Nu mi s-a intamplat pana acum sa nu-l pot potoli prin schimbarea pozitiei. Nu spun ca tzitzi oricum nu vroia. In astfel de momente de plans nu vrea tzitzi. Am incercat toate pozitiile posibile sa-l tin, nici una nu ameliora macar plansul, plangea invariabil cu aceeasi intensitate. Pana l-am pus pe picioare pe o perna si l-am leganat un pic. Cand am inceput sa-i cant a tacut mititelul, dar a reizbucnit dintr-o data cateva minute mai tarziu. Asa ca am inceput sa ma joc cu el. Tot timpul rade cand ii fac exercitii cu manutele si zic ca la sport: 1-2, 3-4, 5-6, 7-8 sau cand ii lovesc obrajorii cu pumnisorii lui. Si uite-asa am reusit sa-l fac si sa dea din plans in ras. Am tinut-o intr-o pacaleala pana s-a potolit si s-a mai linistit si apoi am putut sa-l pun la san. De aici calea a fost scurta pana la somn. Uuufff, mila mi-era de el mititelul, un plans neajutorat... Si-am ramas restanta cu-n rasp. la tine: pai io nu mananc puiule fructe in fiecare seara in loc de masa de seara. Mi se intampla cateodata cand n-am chef de nimic din frigider. Iar la mine masa de seara inseamna dupa 9 cand vine si sotul acasa si reusesc sa-l pun pe Alex la culcarea de noapte. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_marinescuro/my_photos "]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by try Cum datul dintilor e exclus acum, am pus-o pe seama vaccinului.
[:D] esti culmea! normal ca de la vaccin!!! [:D] tu stii ce-i doare, saracutii? dar abia pe la 1 an, doi, pot sa spuna: aoleu, piciorul! (si asta vreo 2 zile!) eu pe 25 am dubla vaccinare: si la ile, si la ioachim! sa vezi show, ca ile numai cand aude de dr face ca trenul![bang] ACUM MERG POZELE![il]
mami de [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/c998"]ileana[/url] (4 iulie 2002) si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/a_lustanciu/album?.dir=/8c4e"]ioachim[/url] (25 nov. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu eu pe 25 am dubla vaccinare: si la ile, si la ioachim! sa vezi show, ca ile numai cand aude de dr face ca trenul![bang]
Gandacelule, inarmeaza-te cu rabdare, sa vezi ce circ o sa fie cu vaccinul lui Ile, o sa schiopateze vreo 2 zile. Eu cu Bianca am patit-o rau la 2,5 ani- nu zic ca n-o fi durut-o piciorul, saracuta ,dar a speculat din plin momentul, cand a vazut ca parem ingrijorati, a schiopatat cateva zile, sa vezi ifose pe capul ei, a fost de groaza[duel]. Sa intelegem ca domnisoara Ile e o viitoare artista plastica?[;)]- deocamdata se specializeaza in bodypainting, nu?. Noi am trecut de ceva vreme la acuarele, sa vezi ce palpitant e ..., iar la gradi face ore de arte plastice , unde lucreaza si cu cerneala, care nu mai ieseee[q]. Oricum, e o draguta Ile! [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!Hai ca m-am mai linistit cu botezul,am gasit alt restaurant,mai frumos,dar e mai scump si are doar 65 locuri maxim...si eu am,pana acum,65 de invitati.Sper sa nu mai vina altii![:D] Try,Gandacel,si voi aveti botezul in week-end?Chiar asa frig o sa fie? Gandacel,super copii!Cred ca esti asa fericita!Va invidiez pe cele care ati avut curajul sa-l faceti pe al doilea si aveti pereche! Try,eu sunt mai paranoia cu frigul...eu sunt tare friguroasa!Asa ca o imbrac si pe ea mai gros.Oricum pozele sunt facute pe la 9-10 dimineata,era racoare.Prima caciulita e f.f subtire,a doua e mai groasa,iar gluga e doaR de decor uneori.Acum daca asa am obisnuit-o...... Aseara am avut ajutoare,ca la nervii care-i aveam....S-a culcat la 21.30,la 7 dimineata gangurea de mama focului,acum a adormit in brate,deci scriu cu o mana! Fetelor,si mie mi se umezesc ochii cand rade la mine,gangureste...si cand ma intreb cum ar fi sa mas trezesc dimineata si sa nu-i vad mutrita scumpa langa mine.Nu-mi mai inchipui viata fara ea,desi uneori e asa greu!Va dati seama cand o sa spuna "mami"prima data ca o sa mor de fericire? O zi buna, Andreea si Maria(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce va temeti de frig fetele?? Ca doar le duceti in masina pana la biserica si restaurant si de rest in car seat acoperit cu un pledut ceva... noi am iesit la -10 C la plimbare 30 min... nu are nimic daca nu ii sufla vantul in nas... trageti copertina si puneti pledul peste si e ok. Confirmat de medic. Si apoi... Dzeu e cu ei!! Kathryn-Rhianna (17 noiembrie 2004) si mami Denisa "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si noi vaccinelele de 2 luni... a plans mititica mai mult de sperietura decat de durere cred eu... dar si nenea doctoru' ne-a spus abia dupa ca trebuia sa ii dam Tylenol cu o ora inainte si nu ar fi plans deloc (aviz celor care nu au facut inca vaccinul)... sa ne fi spus inainte sa pregatim copilul de acasa! In tot cazul cum s-a vazut la mine in brate si am imbracat-o i-a trecut. Nu a facut febra deloc insa a vomitat in jet (ma avertizase medicul ca va vomita). A fost vioaie dupa aceea. A luat 1100 g in greutate in ultima luna asa incat acum are 5400g. Rade toata ziua si gangureste in grupuri de 3-4 suntete... iar eu tare ma mandru ca a facut mama fata mare!! [:)] Kathryn-Rhianna (17 noiembrie 2004) si mami Denisa "Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici." G.Funakoshi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...