Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vi s-a reprosat ca nu a fost EL "primul"?


Recommended Posts

La mine a fost PRIMUL ....pe care l-am iubit cu adevarat ,cu care mi-am dorit sa imi impart restul vietii ,primul cu care m-am potrivit de minune ,si restul nu a mai contat ,nici macar ca nu a fost primul la [xinpat].Nu s-a pus niciodata problema ! ALINA "Zambeste-i vietii ,si viata iti va zambii!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Rufus
se spune ca o fosta prostituata ar putea fi cea mai perfecta si fidela partenera. Fara sa aveti gandire de mascul, puteti crede ca vreun barbat ar simti asa in adancul sufletului sau? http://community.webshots.com/user/tora97
M-am gandit si la chestia asta pt ca avem in cercul de prieteni o pereche care s-au casatorit, au copil iar aparent se inteleg chiar ft bine(sunt departe, acum). Depinde in mod clar de ft multi factori. Dar, tot asa , am stat mult pe ganduri , tocmai pt ca la mine a fost PRIMUL, fara sa imi propun asta sau sa am astfel de conceptii, asa a fost. Dar acum, imi pare rau, imi pare rau ca nu mi-am urmat cursul unei alte prietenii, parca "nu sunt slefuita" cum a spus cineva, ca nu am suferit din cauza unui alt barbat inainte, ma simt ca o adolescenta la prima dragoste dar care nu mai are ce sa faca pt ca sunt multe alte lucruri importante la mijloc. Nu pot sa neg in acelasi timp ca ma intreb de multe ori "cum o fi cu altul"?[:I] Sotul meu cred ca este mandru in adancul sufletului dar imi spunea ca pe de alta parte ii pare rau pt ca odata o sa ma intreb "cum o fi cu altcineva?". Un prieten bun are o vorba care ma amuza mult "p.. nu-i slana sa sa termine"[:)] Nu as accepta sa mi se reproseze acest lucru, trecutul e trecut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by chatonel
quote:
Originally posted by cipcipcip
Nu mi s-a reprosat si nici nu as fi permis sa mi se reproseze. Cred ca mentalitatea cu virginitatea tine deja de alt secol (sau de alte culturi) si cum ma consider o femeie libera si independenta nu concep sa mi se reproseze asa ceva, cu atit mai mult cu cit barbatul care ma intreaba e departe de a fi virgin el insusi. Mi se pare o dovada de egoism si primitivism, sper sa nu lezez pe nimeni dar asta e parerea mea. Dupa cum spunea altcineva prin alte mesaje, toti sintem datori sa ne cautam fericirea, iar unii avem noroc si o gasim repede, altii cautam mult si bine. Totusi eu cred ca mentalitatea asta cu virginitatea a dainuit in Romania mai mult decit in alte culturi. Eu pe unde am umblat (exclus US unde sint mai conservativi), a fi virgina mai ales dupa o virsta e considerat destul de dubios, si i se dau cu totul alte interpretari 1. nu te-a vrut nimeni 2. esti o fire inhibata social sau sexual 3. esti foarte religioasa Mie imi place sa vorbesc despre treburi din-astea cu barbati si pot sa spun ca n-am gasit unul care sa fie impresionat de virginitate, din contra. Cred ca in general barbatii se asteapta de la o conduita decenta de la partenera, dar ca sa fie virgina...e cam depasit de mult conceptul, cel putin in societatile vestice. http://community.webshots.com/user/roxanabella
cipciripule, le vorbesti citeodata asa de bine ca-mi vine sa te tzuc! :)[dual] Toulouse, la ville rose [roker]
[flo] http://community.webshots.com/user/roxanabella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

El a fost primul, insa am simtit pe pielea mea ce inseamna sa nu ai experienta in acest domeniu si sa nu te fi simtit "femeie" inainte. Am fost foarte inhibata si nici acum nu pot spune pe deplin ca mi-am revenit. N-am stiut sa traiesc momentele de intimitate, nu m-am simtit in largul meu, poate chiar n-am fost compatibili. Mi-a reprosat chiar ca n-am facut-o inainte, ca altfel ar fi decurs relatia, insa stiu ca in adancul sufletului era mandru ca a fost primul. Am avut multe frustrari pe acest plan, mai mult el decat eu, pentru mine nu era atat de important, mai ales ca nu simteam acel "ceva" de care auzisem la prietene. Si pentru ca m-am intrebat si eu cum ar fi cu altcineva (nu in timpul casniciei), am procedat la fapte [:I] si spre surprinderea mea a fost altfel, mult mai bine. Chestie de compatibilitate? http://community.webshots.com/user/freediaro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Yasmine
Eu am fost PRIMA, la primul meu sotz, shi nu m-a impresionat grozav de mult, shi nici nu mi-a adus nimic in plus, dimpotriva ... Asta a fost chipurile motivul pt. care a "trebuit" sa vada cum e shi in alta parte, oare shi la femei e la fel ???? Oare de ce barbatzii "civilizatzi" nu s-au casatorit cu PRIMA ??? Corinna, Andreas Noel, Yasmin Serena shi Alexandru http://www.rhp.ro/Andreasn/
Eu am fost prima, el a fost primul si ne-am casatorit. Suntem exceptii de la regula?[:)] • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost prima, el a fost primul si ne-am casatorit. Suntem exceptii de la regula?[:)] • Nu-i suficient sa-i iubim pe cei buni, trebuie sa-i iubim si pe cei rai, caci numai prin dragoste poate fi alungata rautatea din ei.(Henryk Sienkiewicz) [/quote] Nu snteti o exceptie, numai ca la un moment dat se prea poate sa deveniti curiosi. Mihaela [gravi] cu piticania la purtator si [zana]Mara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai acuma, cum lumea se casatoreste din ce in ce mai tarziu, ar fi ciudat sa ramai virgina pana pe la 28 - 30 de ani. Vorba lui cipcipcip, ar crede ca nu esti in regula... [alcool] Ramonika [amoras] si pisica [pis] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/fram11/album?.dir=/88c5"]O MINUNE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In cazul nostru, eu am fost PRIMA pentru el, in timp ce el NU a fost PRIMUL pentru mine...[:D] Stiu ca pentru mine n-a contat, culmea a fost ca desi el n-avea experienta mult cautata, m-am simtit muuult mai bine decat cu altii care se vroiau "cu experienta" la[xinpat]. De aceea cred cu tarie ca sexul tine mult de dragoste[pathot]si mai putin de latura sportiva a vietii noastre. Eu, una, asa vad lucrurile. Si, in cazul lui, nu mi-a reprosat niciodata ca n-ar fi fost primul, insa eu m-am simtit prost pentru ca eu mi-am dorit f mult asta, sa gasesc "printul" si sa fiu cu el pe vecie. Dar, se pare ca n-a fost sa fie.[bang] Si, asa cum spunea cineva aici, imi doresc enorm sa fiu acum singura si ultima, mai ales ca avem si un [copil] minunat care ne infrumuseteaza viata si ne da un motiv sa ne trezim dimineata.[cool] [pup] la mamici si pitici ! Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot citesc de curiozitatea unui alt partener(a) sexual discutand. Nu vreau sa dau un raspuns ferm insa parerea mea din experienta mea este ca daca relatia actuala a cuiva inclusiv pe plan sexual este OK atunci cu certitudine nu vor exista satisfactii mai mari schimband sau incercand un (o) alt(a) partener(a) sexual discutand. Satisfactiile sunt defapt imagini, inchipuiri, erotism, fantezii insa odata ajunsi(e) si descarcata fantezia ramane o relatie la fel de obisnuita ca orice relatie normala unde aspectul fizic ramane peste aspectul senzual. Odata descarcata imaginatia este inlocuita de ratiune si aceasta nu iarta. In speta chiar incercand parerea mea este ca in majoritatea cazurilor se ajunge la banala concluzie personala ca a fost practic acelasi lucru dar persoana difera. Fanteziile, curiozitatea, erotismul, gelozia, frustarea sunt senzatiile care macina sau antreneaza ante-sexual dar dispar rapid imediat dupa consumarea glorioasei curiozitati. De aici incolo ramane daca nu banalul cel putin obisnuitul acel "Ok asta a fost, ei si?" si eventual inlocuit (o doamne in cate cazuri) de regretele rationalului, acel "daca stiam ca doar atat, nu ma incurcam...". Dar aceasta tine de experienta individuala, totul e sa nu ajungi la tragedii atunci pretul devine chiar costisitor. Daca insa relatia prezenta (inclusiv sexuala) sufera, are insatisfactii personal opinez ca in majoritatea cazurilor se va gasi o alta varianta care nu numai ca este scuzabila ci chiar normala, naturala si invarabil devine solutia de viitor. In aceste cazuri insa majoritatea cuplurilor stiu ca nu au un viitor pe acest drum. Si pentru ca m-am lansat pe acest subiect imi readuc aminte de un site candva care era orientat (si) pe educatie sexuala si vreau sa inchei chiar daca pare banal: "ATENTIE LA BTS!!!!!!!! mai bine informeaza-te si previn-o decat sa nu mai ai ce face." Marius Pernes home page - www.marius.rdsor.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am fost prima nici el primul.Dar ne iubim si ne respectam si avem o casnicie fericita .Oarecum am observat ca l-a deranjat la inceputul relatiei dar tot el a gasit scuza ca mai bine asa decat necunoscatoare .Cel putin asa a zis el.Oricum pe mine nu ma interesa parerea lui avand in vedere ca eu nu l-am deranjat cu nicio intrebare despre primele . Am fost si sunt o femeie independenta asa ca nu i-am dat importanta acestui lucru mai ales ca nu de asta depindea intelegerea si viitorul nostru impreuna iar acest lucru depinde si de capacitatea lui de intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...