Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de martie-aprilie 2004 (37)


Veve

Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Intru fuguta sa va salut pe ziua de azi si sa va multumesc pentru urarile pentru ROBY .Avem tortulet si va pastrez si voua cite o feliuta, in special Elei![;)](pupicei Cristinei de la noi!). Vad ca tot vorbiti despre papica pentru bebei si preferintele lor.Eu mai nou am facut un tabelas pe care l-am pus pe frigider sa-mi fie mai usor.Arata cam asa: luni-peste, marti-pui(curcan), miercuri-ou, joi-vita, vineri - peste, simbata-ficatel, duminica-ou.Toate acestea le combin cu diverse legume.Incerc zilnic ca masa lui sa contina cite ceva din cele patru grupe de alimente de baza(stiti voi!). Nu mai stiu ce voiam sa va mai zic, dar sigur revin. Inca o data multumesc pentru ginduri. Ruprich,speram ca esti bine,(n-ai mai dat pe-aici) si poate ne mai spui ce face Robert?! Cuscra mea pe ce meleaguri o fi acum????Lavi, da-ne un semn!pliz/ Catalina, [url="http://pg.photos.yahoo.com/paulatudoran"][copil][/url] ROBERT si CATALIN
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau, Daniela, Veve , Rayuela si restul, pe unde mai sunteti? Sper ca sunteti bine. Probabil doar f. ocupate cu bebeii si ale casei. [pup] Luminita, sa ne spui cand il operati pe David, sa spunem si noi o rugaciune pentru scumpul de el. [pup] Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/svaidean/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona,draguta,tu mereu esti o scumpa si-ti amintesti de chiulangite.[flo2] Eu una am,intr-adevar,treaba mai mult decat de obicei,pen' ca,mai nou,am un sot cu 4 servicii care pleaca la 6:30 si se-ntoarce la 23.Deci nu mai am pic de ajutor cu nimic.In plus noptile-s la fel de scurte (4-5 ore cu intreruperi si alea) si chiar daca fizic sunt bine-mersi,totusi neuronu' meu s-o suparat,o-mpachetat si m-o parasit definitiv![recevere]In plus la plus [:D],de vreo saptamana croko e culmea culmilor,nu mai sta ziua deloc singur,una doua ma trezesc cu el taras muscandu-ma de picioare (la propriu!cin' i-o fi pus porecla asta neinspirata,dom'le??[batcap]),noaptea se trezeste urland si adoarme greu...Daca tot nu-s dintii impachetez si io si ma mut in vreo scorburica ceva! Astea fiind spuse,rog pentru-ndurare [iartama],da' io o sa cam stau pe margini si-o sa bat din buze,ca la taste n-am inspiratiune!Promit ca cccand va aparea cea mai mica sclipire de intelijenta,direct la voi vin sa ma desfasor![pup][flo2] Irina,veve & croko[url="http://pg.photos.yahoo.com/lacramic04"][hia][/url] [url="http://community.webshots.com/user/agnesiris"]pozici[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve draga, acum ma simt prost ca la cat esti de ocupata te-am "facut" sa dai un semn si dupa ce am citit cat esti de ocupata imi dau seama ca numai de asta nu aveai tu timp. Of, saraca de tine... Nici nu stii tu cata admiratie am eu pt. mamele care stau singure cu 2 copilasi. E tare greu, si mai ales cand unul e crocodilut [:D] Agnes merge la gradi? PS: Am intrat iar sa il compatimesc si pe saracu' sotu' tau - nu ii e usor nici lui... mai ales ca nu ii vede pe copii toata ziua si banuiesc ca oboseala e de nivelul fantasticului... of, of... A, am uitat sa va scriu ce a facut Lucas saptamana trecuta!! A IESIT SINGUR DIN EXERSAUCER!!! Mia plangea destul de tare si eu cu mama eram cu ea in dormitor si ne maimutaream si incercam sa o facem sa rada, iar Lucas era in sufragerie in exersaucer. La un moment dat s-a oprit Mia din plans si il aud pe Lucas ca rade si se bucura de mama focului. Venea in 4 labe pe hol, inspre dormitor. S-o fi agitat el acolo singur si ne auzea in alta camera si s-a gandit de ce sa stea el singurel acolo. Ce-a facut, ce n-a facut ca a iesit de acolo. Pe urma ne-am dat seama cum a reusit, ca l-am vazut mai tarziu ca i-a cazut o jucarie si s-a aplecat atat de tare dupa ea, ca daca se lasa mai tare, ajungea cu mainile pe jos si banuiesc ca s-a lasat asa in maini si a iesit. Nu s-a lovit ca nu a plans deloc, (si el e tare plangacios, numai un pic daca se loveste imediat se maraie si ii trebuie sa il iei in brate). Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/svaidean/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani ROBERT!!!! Sa cresti mare si voinic,sa adufci numai bucurii parintilor tai!![s] Dragele mele,si eu sint peste cap ocupata ,tot incerc sa gasesc solutii pentru a impaca si capra si varza,adica sa stau si cu Amelie,dar sa-mi aranjez si viata profesionala cumva! veve,neuronu tau e cu neuronu meu si cred ca s-au imbatat morti pe acolo pe unde au emigrat,asa ca stam si fara...ne sta bine si fara neuroni ca sintem frumusele si modeste[:-)))]. Claudica mea pe unde o fi??? Luminita draguto,spune-ne de David,nu ne tine cu sufletul la gura!![q] Simo,nazdravan Lucas al tau!!.Mia nu a incercat aceeasi figura? Laura,imi pare rau ca nu sint si eu mai activa dimineata,sa putem vorbi in direct,dar eu dooooorm la ora aia[nani] Oana ,si Amelie cinta,cum spuneai si tu..adica fredoneaza,cind ii cintam noi..nu cumva o face ca sa ne intrerupa de fapt?ca io cint precum o cratitza uitata pe foc[:0] Ela,cit priveste olita.Eu i-am luat-o nu ca sa o invat rapid sa faca la oala,ci mai mult ca sa se obisnuiasca cu ideea de [consti] Nici Amelie nu sta o secunda locului,dar olita i s-a parut interesanta!Succes cu Cristinica nazdravana! Pupici la toate fetele,cele de peste ocean care trebuie sa apara acum acum..poate mai schimb o vorbulita si cu ele![cheers] Elena [hippi] si [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/detail?.dir=b423&.dnm=cba3.jpg&.src=ph"][copil] Amelie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rayuela, nu, Mia e mult mai linistita decat frate-so. E f. f. vesela si ea si canta si ea precum Amelie si Alexandra. Dar nu e asa nerabdatoare ca Lucas. Lui Lucas efectiv nu ii mai pot schimba scutecul decat cu scandal monstru. Copilul asta nu sta locului o clipa si se enerveaza de-a dreptul daca il tin fortat sa ii pun pampersul. De incheiat/tras pantalonii o fac in patru labe, umbland dupa el prin toata casa ca nu il mai tin si atunci, dar pampersul nu i-l pot pune cand sta pe burta. Uneori i-l mai pun in timp ce il tin in brate, in fundulet,dar numai eu stiu cum si pe urma 15 minute i-l tot aranjez. Dar mai nou nu mai am nici timp nici rabdare si il tin cu forta pe spate si ii pun pampersul, doar n-oi sta 30 de minute dupa fundul lui zbenguit doar ca sa ii pun chilotii! Dar sa vedeti voi scandal cand il tin fortat... Sa speram ca e doar o faza trecatoare... Si eu ma gandeam sa iau olita in curand, doar asa de fantezie, sa o vada in casa, sa se obisnuiasca cu ea, sa invete ca trebuie sezut pe ea, etc. Pana la vara nici nu ma gandesc sa incep "potty training". Nici nu as avea timp acum, sincera sa fiu, ca la invatatul asta pe olita trebuie timp mult (de rabdare ce sa mai zic...) . Sau poate avem noroc ca Mariana, care zice ca Stefan a stat de la inceput si i-a placut. Doamne ajuta! Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/svaidean/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara si LA MULTI ANI, ROBERT! sa cresti mare si frumos si sanatos! kata, sa te bucuri de el si de toata familia, sa fiti sanatosi cu totii! Simo, bravo lui, pai cum sa nu-l bage nimeni in seama? Oana, si Ana cinta, un fel de lai-lai-lai si da din mina, ca eu cind dansez cu ea pocnesc din degete si asa incearca si ea sa faca. si mai imi place cind pun muzica se sprijina cu o mina pe ceva, mobila sau masuta si cu mina cealalta misca din degete dar se bataie si din picioare, ca si cum ar face genoflexiuni...e o scumpa! kata, buna idee cu orarul! ela, si eu ma gindeam ca olita cu spatar e mai buna, si cu jucarele in fata, sau in forma de masinuta, maimutoi, sa aiba ceva in fata de care sa apuce.Si noi am patit asa cu fetita nasilor, care are 3 ani, saraca se ferea de premergatorul Anei care o alerga prin sufragerie. Si saraca incerca sa o ia in brate sa o pupe, si a mea o tragea de par sau ii dadea cu palmele peste fata. Am vazut ca e un semn de afectiune la ea, da cu palmele peste fata cuiva si apoi se apropie si te pupa cu gura, te trage de par, e ciudat sau si ai vostri fac asa? micky, cu burtica la apel, unde esti? noi ne ducem maine la mc donalds, la fetita nasilor care face 3 ani, abia astept sa vad cum va fi prima petrecere a Anei! mai vorbim, pupici laura, o sa incerc si eu poezia cu piticul, pe cea cu ursul doarme o stie de cind avea 2 luni i-o tot spuneam Miri si Ana (08.04.04) http://community.webshots.com/user/mirinda130
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirinda, distractie placuta la petrecere maine! Trebuie sa incerc si eu cu poeziile alea. Rayuela, uitasem sa iti urez succes la rezolvatul problemei concediu de maternitate. Sper sa gasesti cumva o solutie convenabila. Mda, problema cariera si bebei.... asta ma framanta si pe mine mult, cum sa facem sa fie bine din toate punctele de vedere... Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/svaidean/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Ce frumos visam eu de dimineata ca voi intra mai des pe forum, aiurea! Mi-a facut o zi fripta azi, poate ca si eu m-am trezit mai cu fatza la cearsaf. Masa de pranz a facut-o praf, i-am bagat cu forta cateva lingurite, in timp de plagea in hohote, caci doar asa a deschis gura. Si m-a miorlait intr-una, chiar am lasat-o la un moment dat in patut sa se smiorcaie singura, dar dupa 3 minute m-am dus la ea, ca nu avea de gand sa se desprinda de bara patutului. Faza e ca daca stau cu ea in camera, se joaca un timp cu maimutoii ei, nici nu ma baga in seama, dar cum ma ridic si ies pe usa sa te tii zbierete si lacrimi siroaie, disperare... M-am chinuit sa fac mancare, zic eu ca a iesit ok. Si eu mandra zic ca am dat lovitura, ca o sa manance copilul o tona. Ashi! [:D] Si uite asa m-am enervat eu, de parca biata copila ar pricepe prea multe! Asta e, daca o sa-i fie foame, o sa ceara. Mirinda - intrebai de pupaturi. Asa face si Cristina, dar numai cand vrea ea, adica doar cand da dragostea aia mare peste ea: vine cu gura la obrazul meu sau chiar la buzele mele si ma molfaie cu dinti, gingii, cum poate; e mortala, ca mai inchide si ochii pe jumatate si rade apoi. Si ea danseaza - sta in picioare, ridica manutele (asa, indoite din coate) si le misca in cercuri mici, ii zic eu ca "spala geamuri". Uneori isi si canta, oricum chiuielile sunt nelipsite in momentele astea. Stiti, am observat ca uneori incearca sa imite silabele pe care le spun eu, mai ales cand ii vorbesc in soapta. Ca sa stea sa o incalt ii zic "uite, uite, punem sosetica!" si priveste si ea si face "oe-te... te, te". Seara, ii zic "nani, nani" si face si ea "nai...nai" si rade. Mi se pare ca devine tot mai atenta la cuvintele pe care le aude. Simo - Cristina cred ca e in stilul lui Lucas, ca eu nici nu mai stiu cum e sa-i pui pampers-ul normal, cu copilul stand pe spate [bang] M-am specializat si am deja dexteritate: in 4 labe in timp ce merge sau in timp ce se catara pe spatarul canapelei sau in timp ce se rotogoleste... Inca nu a reusit sa iasa din premergator, dar nici mult nu mai are, chiar ne uitam ca incearca sa gaseasca sprijin pt picioare si sa se impinga afara. Veve - chiar ca i-ai potrivit bine numele de Croko! Hihi, a mea inca nu m-a muscat de picioare, doar de brat sau de degete. Elena - succes cu cariera! Oana - si noi am "instalat-o" pe Cristina singura in casa din prima ei zi, tinem doar usa noastra deschisa (a ei inchisa) si e bine asa pentru toata lumea, zic eu. Kata - imi place de tine ca esti organizata. Io-s mai haotica, de exemplu, nici macar meniul de maine nu l-am stabilit clar [:)] Multumesc pt tort, sunt convinsa ca e delicios! [pup] Ela si [copil] Cristina (21.04.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaspiridon/my_photos"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...