Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004 (58)


vilma

Recommended Posts

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moama ce spor ati avut la scris[:D] abia am reusit sa citesc tot. Adriana felicitariiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!! Claudia super pagina...si Dragos e un scumpel....Sa-ti traiasca!!!! Si noi o pupam pe Helen si speram ca totu sa fie bine cu Cosminel!!! fug la culcare ca pic de somn Anita si Rachella -17.o1.2004[copil]http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bang]Mey, ce uituca sunt! Nu v-am zis ce-i cu mine la ora asta pe DC! Sebizzu s-a trezit la 5,30[alcool], a papat tzitzi si ... a facut kk[:D][:D][:D]! Si avea o fetisoara asa fericita dupa ce-am schimbat pampersucul, ca numai i-am zis "gadi-gadi" si da-i hohote de ras colorat!!!! Sunt asa bine-dispusa[:D], desi toata noaptea m-au framantat o gramada de aiureli (ganduri ce mi-au venit dupa ce-am citit aseara randurile unde va destainuiati voi frustrarile, ca eram si eu gata-gata sa scriu ceva lacrimogen). Este clar: TOATE TRECEM PRIN FAZE MAI PUTIN BUNE, dar asta nu inseamna ca nu ne iubim copiii! In fine, va doresc sa aveti o zi minunata, ca a mea va fi cu siguranta superba, [:D] mai ales ca azi ii intra si lu' tati bani in cont! ...ca eu n-am venituri, apropos de gadurile sumbre, desi am si studii post-universitare, dar NOI AM ALES SA AVEM COPILUL si suntem fericiti de alegerea noastra!!! Pentru un singur suras al copiilor nostri viata merita traita!!! (Asa ca luati aminte la mamica asta fericita, fie si cand schimba pampersi kkciosi[:D][:D][:D]!) Sa nu uit, in legatura cu masa: acum doua zile, i-am pus lui Sebi in ciorbita sfecla rosie si spanac. A iesit f gustoasa, pitikul a mancat tot si la burtica este ok. Eu nu ma agit sa-i fac cine stie ce mancaruri sofisticate, pt ca pediatrul mi-a zis ca pana la 3 ani este mai mult decat suficient daca la pranz mananca doar ciorbita/ supa, daca aceasta este cat mai bogata (variata) in legume. Asa ca, in afara de carnita si orez, ceapa, morcov, cartof, telina, pastarnac, mancarica lui Sebi are si: dovlecel/ ardei gras/ rosie/ varza/ fasole verde (pastai)/ uneori conopida (mazare n-am incercat inca). "/" are valoare de "si-sau", in functie de ceea ce gasesc la piata. Daca am uitat ceva, n-ar fi de mirare[:D]! Daca Sebi este bine la burtica, ii pasez din toate legumele, mai putin ceapa, pe care o scot din papica, imediat ce a fiert mancarea (nici mie nu-mi place[:D]). Ieri, a "halit" si Sebi cascaval si sunculita de pui si maslinute, cu noi la masa, de-am ramas traznita!!! ((:D]hihihi! l-am si filmat!) Nu mai stiu cine zicea ceva despre niste fructe exotice. Am intrebat de ce ar fi bune pt bb si nu mi s-a raspuns... Asadar,ce fructe papa copilasii vostri, cum si de ce? Sebi a papat pana acum doar: mar, banana, portocala si piersica (pepenele verde nu-l pun la socoteala, ca nu stiu in ce categorie intra, dar a "supt" si din ala asta-vara! cand era mai pofticios decat este acum). [pup] Vicki si [bis] Sebi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Bianca, Andreea si Andrei [s] Eu sunt si mai deprimata in dimineata asta. Tocmai mi-am citit mailurile si am aflat ca sapatamana viitoare am un due dilligence dificil si...acum vine problema...in fiecare seara de la 6 la 8 va fi o mica sedinta. Asadar nu stiu ce sa fac, pe cine sa chem sa stea cu Alex. Bona nici nu cred ca ar accepta macar o zi doua. In plus vremea va fi foarte rea si chiar daca ar veni ai mei asa invalizi, saracii nu stiu cum vor pleca seara (ca la noi nu e loc de ramas). E tare delicata situatia! Imi vine sa urlu, sa plang, sa imi dau demisia, sa fug in lume. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, tare imi pare rau pt tine si nu stiu ce sa-ti zic sa te ajute.... Eu realizez ca tu ai avea nevoie de un sprijin concret, nu numai de vorbe[bang], dar sincer chiar nu stiu cum ar putea sa se rezolve situatia ta... Imi pare rau................ Rectificare: Andreea a Taniei a implinit azi doar 8 ani si 11 luni, deci 9 ani fara o luna[:D]! Dar cum si Bibi si Andreea au aceeasi zi de nastere (14 februarie), mi-am zis ca trebuie sa le felicit pe amandoua si m-a luat valul... Dar Tania nu se supara, stiu eu! [dual] Fetele din Constanta au stabilit o "intalneala" pt maine. Vom face poze si vi le aratam si voua![pup] mav
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!
[s]Bianca Iustina[s]!!! [s]Andrei[s]!!!
Vilma, multumim mult pentru corectura [flo]!!! Roxana, imi pare tare rau ca in continuare se complica situatia[bang]! Daca stateati aproape de noi ramanea cu mine Alex. Dar suntem asa de departe[q]. Of, nu stiu ce sa mai zic. As vrea sa te pot ajuta cu ceva concret, dar nu stiu cu ce. De ce nu incerci sa gasesti o vecina, o matusa, pe cineva care ar putea sa stea dupa bona cam 2 ore, asa, ocazional. Evident contra cost. Iti doresc multa putere! O sa scapi tu de toate astea, o sa vezi[flo]. Mav, mai da-mi si mie o data adresa cu nasterea lui Sebi ca n-am apucat sa citesc. Promit sa o fac! Fug la treburi ca Rares doarme. Am ramas cu toate in urma[bang]. Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004) [url="http://community.webshots.com/user/adrinusa"]poze cu Rares[/url]
La multi ani in 2005[cheers]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragelor! Felicitari mamica cu carnet, Adriana![[flo] Cand ne-am intalnit de curand in Sir, iti spuneam ca si eu mi-am luat carnetul in toamna asta, iar din 11 noe sunt soferita cu acte! Numai ca te sfatuiesc sa nu faci ca mine, sa stai cu el in geanta... Eu nu am cand sa conduc, tati vine seara tarziu cu masina si atunci nu ne mai arde de facut trasee, doar in week-enduri mai gasim ocazii, dar si atunci de multe ori se gasesc alte lucruri de facut! Prima oara cand am iesit cu masina personala, am fost extrem de stresata si asta pentru ca am facut o pauza de condus, plus ca masina noastra e diferita de cea pe care am facut scoala. Inca o data, felicitari si abia astept sa ne intalnim, cu masinile, binentzeles! Andra, CataD, multumesc pentru informatii, cam asha auzisem si eu, voi incerca sa fac din acest eveniment ceva frumos si deosebit! Iar masa festiva o voi face-o eu, imi place sa organizez mese, sunt tare titirita si ma pricep cat de cat...[olala] La noi va fi "iures" mar, pt. ca suntem trei sarbatoriti atunci: tati e pe 23 ian, Maysa pe 27, iar mami-subsemnata pe 30 ian, iar pe 29 voi rupe turta fetitzei si cu ocazia asta sarbatorim si zilele noastre de nastere! VA sta mama soacra cu Maysa, cat eu voi fi la bucatarie... Acu vom merge la bucatarie sa papam, cu intarziere ce-i dreppt... Pupicei! RAmona si Maysa (27 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...