Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Andreea, minunea noastra - poveste cu happy-end


rain

Recommended Posts

Rain, am plans citind povestea ta. Esti o mamica foarte curajoasa, jos palaria.

 

In ceea ce priveste dorinta ta de a merge la Nayel, nu pot decat sa te felicit. Eu am nascut cu el acum o luna si iti pot spune ca e o alegere foarte buna.

 

Daca ai intrebari, ma poti contacta.

 

 

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Rain, sa-ti traiasca minunea si sa va faca in fiecare zi fericiti, iar voi sa aveti parte de sanatate si de tot binele din lume sa o puteti creste cum se cuvine.M-a emotionat povestea ta tare mult. De ce? M-am recunoscut in povestea ta din mai multe motive: si Alma mea, care are intre timp 3 lunisoare, a fost un copil foarte dorit si tot asa reusit din prima incercare[:D], eu eram speriata inca inainte de nastere ca ceva n-ar fi fost in regula (un idiot de ginecolog de aici a crezut si sustinea cu tarie - acum s-a dovedit contrariul - ca fetita ar fi avut chist ovarian si ca exista riscul unei interventii chirurgicale dupa nastere; asta in urma unor ecografii cand el vedea, de fapt, vezica ei plina) si am trait cu spaima asta inca ceva vreme dupa nastere pana mi s-a zis ca fetita era 100% sanatoasa si inca cu capacitati psiho-motorii foarte avansate pentru varsta ei si mai am in comun cu tine faptul ca am trecut prin toate chinurile nasterii (mie mi-a fost provocata nasterea la 42 de saptamani), si la mine a durat foarte mult dupa ce mi s-a rupt apa , mi s-a facut epidurala doar dupa ce le-a amenintat sotul pe moasa si asistente ca le strange de gat[:D] daca nu se conformeaza sa sune anestezistul (acesta statea bien merci acasa si sosea doar de era vreo urgenta la spital), am ajuns la 10 cm dilatare si la final mi s-a spus : "nu poate iesi asa ca e prea mare, facem cezariana de urgenta, fatul e in suferinta, tu nu mai impinge ca se poate sa..."si in cele din urma s-a nascut domnisoara noastra. Promit sa imi fac timp sa scriu si eu povestea nasterii exact cum a fost ea, cu toate amanuntele din ziua respectiva ca sigur nu o voi uita vreodata. Probabil ca o voi scrie zilele astea.

 

Daniela Veuger si bb Alma Bianca

[foto][iepu]Alma, sufletel mic si iubitid="teal">http://community.webshots.com/user/danyce103

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubita mea, sa va traiasca minunea si bulgarasul de aur !Draga de tine, prin ce ai trecut nu pot nici sa-mi inchipui. Dar lasa, acum e totul OK, sa fitit voi sanatosi si sa va bucurati de fetita.

Bine ca totul s-a terminat cu bine !id="blue">

 

 

Melania & Anna-Luciana

photos.yahoo.com/floareal

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole e putin spus 10 ani.Acele clipe traite nu au echivalent.Sunt o mamica care a vazut multe cazuri de curand si imi inchipui cat de greu a fost pentru voi.Sunteti niste parinti invingatori si Andreea un copil norocos .

SA VA TRAIASCA [copil]ANDREEA SI SA VA BUCURATI ALATURI DE EA!!!!

Cristina si[copil]Mariuca(3 septembrie 2002)

 

Povestea

nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea RAIN nu pot decit sa iti spun ca am plans cand am citit povestea voastra.[q]si mi-am adus aminte si eu de a mea poveste cu HAPPY-END.

Frumoasa voastra ANDREEA este o INVINGATOARE si o pupam dulce si ii dorim viata lunga si sanatoasa sa fie alaturi de voi dragi parinti.

 

Multa sanatate.[pup]

 

 

A fost odata...[mamica]Fat-Frumos din LACRIMA[copil]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...