Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Andreea, minunea noastra - poveste cu happy-end


rain

Recommended Posts

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 2 weeks later...

Multumim mult pentru urari ...intr-adevar Andreea e minunea noastra, o iubim cum nu credeam ca poti iubi, ne umple sufletele de bucurie in fiecare zi, e un copil tare vesel si tot timpul cu zambetul pe buze!

 

Elena, stiu prin ce ati trecut si voi, tin minte ca atunci cand a aparut pe lume Alvaro citem in fiecare zi despre tine, despre voi si ma rugam sa fie bine, ati fost si sinteti niste parinti de admirat, foarte curajosi si optimisti, Alvaro are un inger pazitor care il iubeste foarte mult!

sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii in viata [pup]

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra(fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1 - Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, sa-ti traiasca fetita si sa fiti sanatoase.

Credeam ca numai eu am avut ghinionul sa-mi doresc sa nasc natural, sa stau 12 ore cu apa rupta si sa ajung tot la cezariana (desi aveam dilatatie 10 cm). Fetita mea a inghitit si ea meconiu, a luat nota 7 dar nu a stat la incubator. Mi-a parut rau ca m-am chinuit 17 ore degeaba dar asta este, ce nu facem noi mamele.

 

Otilia, DPN 9 Decembrie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Multumim pentru urari la toata lumea!

si sper ca nimeni sa nu treaca prin ce am trecut noi ...astazi, cand minunea noastra implineste 10 luni privesc in urma si nu-mi vine sa cred cat de repede a trecut timpul, parca ar fi fost ieri, ma vad langa ea in sala de terapie cum o mangaiam si ii spuneam ca o iubim, ca e minunea noastra!

sanatate multa la toate mamicile si la toti puiutii!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, m-a impresionat mult povestea ta! Stau cu printzesa mea in brate, plang si ii multumesc lui Dumnezeu pentru minunea pe care mi-a daruit-o.

Si eu mi-am dorit mult sa nasc normal. Totul era in regula, bb cu capusorul in jos, o asteptam cu drag. La 38 sapt am avut un cosmar, cum ca bb are circulara de cordon. M-am dus la eco si mi s-a spus ca totul e in regula, bb e bine, sa nu-mi fac griji. Pe 17 mai au inceput contractiile regulate, la 5 min., la ora 22 m-am internat si pe 18 (exact la 40 de saptamani),la ora 8 doctorul mi-a rupt membranele. Travaliu greu pana la 12.30, colul dur dar am ajuns aproape de suitul pe masa, cand doctorul a vazut ca bb e in suferinta fetala...circulara de cordon!!! De urgenta la cezariana si la 12.55 se naste minunea noastra, Alexandra Elena!

Multa sanatate tuturor bebelusilor, pentru noi nimik nu mai conteaza acum decat sa fie bine printzesa noastra!

O mamica fericita,

Mygirl si [copil]Alexandra Elena (18 mai 2005)

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...