Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

col scurtat si contractii


Recommended Posts

Babeeid="blue">, noaptea de marti spre miercuri am petrecut-o in spital unde m-am dus din proprie initiativa pt. ca nu mai suportam contractiile si durerile si starea de incertitudine, mai ales dupa ce dr. imi spusese ca mi s-a scurtat colul f. mult si risc sa pierd sarcina. contractiile nu m-au lasat sa dorm 3 nopti la rand cu tot cu NO-SPA 3/zi (de la mine putere), eram praf. plus ca de 3 zile nu-i mai simteam pe copii.

Acolo m-au pus imediat la monitorul care masoara contractiile si ce crezi ? Dupa ce m-au chinuit o saptamana intreaga, exact la spital s-au redus f. mult, abia se mai simteau. partea si mai buna e ca mai nou am colul de 32 mm. Nu mi-au administrat nici un tratament pt. ca n-a mai fost nevoie.

Acum sunt din nou acasa si stau mult mai linistita desi tot mai am spasme, dar mai putine si de mai mica intensitate. Trebuie sa stau la orizontala, sa continui cu magneziu si chiar azi mi-am facut analizele pt. fier, calciu (printre altele) sa vedem daca nu cumva lipseste ceva si pe acolo.

Ma bucura sa aud ca asemenea caz, ba chiar mai grav, s-a rezolvat la tine cu bine. Am incredere in medicii si sistemul medical de aici.

 

Vad ca mi-ai trimis PM, iti raspund imediat.

 

Maria

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...