Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Racoaice - la apel


Recommended Posts

Eu tot rac, nascuta pe 19 iulie, fara copii [hia] .
quote:
Se zice ca racii se simt in largul lor in imprejurimea apei, voi ce credeti - e adevarat?
La mine e foarte adevarat: imi place tot ce are legatura cu apa - cu unele exceptii (ploi torentiale...etc)-: inot, mers cu barca, chiar numai sa stau si sa privesc ceva... visez chiar la o croaziera cu vaporul [pofta]. Toate cele bune, Alina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
N-am spus ca nu-mi place apa, voiam sa spun ca nu ma influenteaza. In rest, imi place sa maninc tot ce e in apa : pesti, scoici, raci.[pis] E drep, sunt ca toti racii destul de chibzuita cu banii, si foarte familista (as spune chiar mamoasa). Sotul e berbec, si copilasii sunt : berbec, rac si sagetatoare. Pup la racoaice si racushori. Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

relatia mea cu 2 sagetatori. sotul si tata. cu amandoi ma inteleg f bine, ptr ca am invatat sa trec peste nebunelile de moment. la inceput ma enervam... e important ca si ei sa te inteleaga ptr ca tre sa recunoastem ca racii suntem firi sensibile, capricioase, uneori greu de inteles...etc [flo] MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut (d)racoaicelor si bine venit noilor[flo]. In legatura cu lista cea veche, nici nu stiu cum e mai bine, sa o copii sau sa facem una noua . Voi ce ziceci? parerea voastra conteaza. Mihaela - si eu la fel iert insa nu tot timpul reusec sa uit, chiar daca depun efort. Danna - pentru tine timpul rece (sub zero) cred ca e o vacanta/repauz, sa se mai inmulteaca pestesorii ca dealtfel nu ai mai avea ce prinde. Cit pentru catei e o perioada in care au toata atentia. Cornelia - la's ca principalul e sa fie sanatos, dar de e baeat sau fata e un lucru secundar, nu? MirelaV - eu am intilnit 2 sagetatori, o femela si un mascul. Cu parere de rau nu am gasit limba comuna nici cu unul, pursisimplu nu-i aveam la inima, ce-i drept era reciproc[alcool] Gabrielat - sotii, in caz ca s-au casatorit cu noi e ca si cum si-au spus singuri sentinta [cusca] deci n-au incotro ar trebui sa ne suporte si sa ne inteleaga. Doar au stiut la ce merg. Claudelu - zici ca esti impulsiva, asa suntem toate si cred ca de aici ni se trage "rea de gura", daca am fi mai retunute nici nu ne-ar lua gura pe dinainte. Sociabile - credem ca suntem, dar realitatea e cruda, nu prea reusim, insa incercam sa fim, ceea ce e un pas mare inainte. Cum te impaci cu sotul? Sper ca bine, dor faceti parte dintr-o categorie, peste - rac, cel putin aveti o zona comuna - apa. Ninacipak - Sarcina usoara, te asigur ca o sa fii o super mamica [mamica]. Sa stii ca daca reusrsti sa inveti sa inoti nu te mai scoate nimeni din apa cu una cu doua, devii o rata [:D] Baby_boom - muoama ce adunatura, faceti o gasca, ba nu - un clan [hot] al racilor. Stiind ce va place si ce vreti, cred ca va este foarte sor sa va intelegeti. Nu ai vrea sa te imparti cu cum o duceti ? AlinaN - greu imi vine sa cred ca cuiva ii plac ploile torentiale, insa ce zici de o plimbare sub una ciobaneasca, cu picioarele desculti si prin glod, a ? As vrea sa va intreb: cum va comportati cu sotii, cum va manifestati sau mai corect cum ii tratati, ca pe niste barbati adevarati sau ca pe niste copii? In ce masura acordati atentie la make-up? Mi-i interesant acesta e o caracteristica a racoaicelor sau depinde de la caz la caz. Eu spre exemplu, de cind m-am vazut maritata parca nu ma mai intereseaza machiajul cu toate ca sotului iar place sa o fac. Eu in loc sa cumpar un ruj sau un rimel parca mai bine cumpar o noua cesca sau un set de albituri. Mai am o intrebare: ce parere aveti, racii fac parte din grupul gurmanilor sau nu? Eu ma dau in vint dupa o gustare super, in deosebi dupa bucatele de la gratar [papica]. _ _ _ _ _ _ Tot raul e inspre bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Lucia, iau vacanta atunci cand temperatura scade sub zero grade si las pestisorii sa creasca mari si sa-i prind atunci cand se incalzeste vremea. Sotul meu este Capricorn, nascut pe 12.01, multi nu ne dadeau sanse de reusita la inceput, avand in vedere ca amandoi suntem incapatanati. In ciuda faptului ca la zodiac scrie ca nu fac pereche buna impreuna, noi am reusit sa demonstram contrariul si suntem impreuna de aproape 18 ani. Am momente cand il tratez ca pe un copil super rasfatat, sunt si momente in care il tratez ca pe un barbat cu responsabilitati. Imi place sa fiu cocheta si folosesc zilnic fard de obraz, rimel si ruj. Racii sunt gurmanzi de fel. In urma cu 7 ani ma numaram si eu printre ei. In momentul in care greutatea mea o luase razna, mi-am indreptat si schimbat definitiv alimentatia. Acum consum cu multa placere legume, lactate, carne alba – piept de pui sau peste alb si fructe. [url="http://www.mioriticromanesc.home.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danna si sotul meu este nascut tot pe 12.01 deci capricorn si desi are 30 de ani cateodata am impresia ca am langa mine un copil, i-am si spus ca o sa se bata pe telecomanda cu copilul care trebuie sa apara la ce desene animate sa se uite si ce joc sa mai joace la calculator. Suntem impreuna de 5 ani, casatoriti doar de 1 si jumatate. Cateodata suntem amandoi asa de incapatanati ca nu vad ce anume ne leaga, dar il ador si nu pot fara el. Ma machiez in fiecare zi in care ies din casa si mai mult la dorinta lui, lucru care mi-a dat o obisnuinta zilnica. Si eu sunt o gurmanda dar incerc sa ma abtin ca sa nu iau prea mult in greutate dar cand mananc cu sotul meu la masa, care ma intrece de o gramada de ori este imposibil sa ma abtin. Atat deocamdata si mai asteptam racusoare si de ce nu racusori. Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma machiez decat la ocazii. Sotului nu-i place sa ma machiez si in plus e foarte gelos. Mie mi se pare o mare pierdere de vreme sa stai zece ore in fata oglinzii, si la cat de ocupata sunt eu, nici timp nu as avea. In plus, recunosc ca nu ma prea pricep la asta. Cu mancatul , la mine nu e o problema sa mananc pana ma satur caci am (inca ) o digestie buna, si nu ma ingras (la 1.70 am vreo 52 kg cred). Mananc foarte multa paine, fara nu ma satur. Cu banii sunt foarte chibzuita (ca sa nu zic zgarcita) [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoleta, sotul tau si sotul meu parca ar fi frati ! Al meu sta cu telecomanda langa el tot timpul si in plus la calculator nu are nimeni loc de el. Daca ar fi dupa el, mai tot timpul ar trebui sa-l cocolosesc si sa-l rasfat tot timpul mai abitir ca pe un copil. [url="http://www.mioriticromanesc.home.ro"]Azara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danna, Nu am retinut daca aveti copii dar poate ma ajuti cu un sfat. Eu urmeaza sa nasc cam in 6 saptamani singura mea problema este ca al meu sot s-a speriat de-a binelea si nu mai reusim sa comunicam, vine seara tarziu de la servici unde sta cu baietii de vorba la o bere iar eu ma simt din ce in ce mai singura si mai nesigura. Ai patit si tu la fel cu sotul tau? Si daca da cum ai depasit momentul si cum l-ai adus pe "calea cea buna"? Multumesc pentru atentie. Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu de fardat nu ma prea fardez de cand ma stiu..am perioade cand am eu chef si ma fardez cateva zile..si apoi gata..si ma mai fardez la ocazii speciale. cu sotul..il tratez k pe un barbat..k asa este..prin atitudine si prin tot. am renuntat eu la vreo 2 relatii k nu suportam sa am un copil langa mine... cat despre mancare..mananc orice..cand apuc..eu am si ceva prb cu tiroida si ma cam stresez sa nu ma ingras.. [flo] MirelaV pupicei pe burticei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...