Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

unde sunt musulmancele mele?( 7)


Recommended Posts

tuturor fetelor toate cele bune si un super Aid. sa va simtiti bine alaturi de familiile voastre si s va rugati si pentru noi, prietenii de pe forum! maryam, bine ai venit si tu. ma bucur ca esti bine si sanatoasa si ca nu ai patit nimic de atata ras[:D]. ma bucur ca ai reusit sa tii postul, nimic nu e mai inaltator decat un post si ma bucur si mai mult de faptul ca ai citit mult din Coran, sper ca de acum ne vei da mult mai multe invataturi de acolo, din adevarata Carte, din ceea ce e cel mai frumos dar divin complet,fara asemanare si de necontestat. dar cine crede in Coran e cu adevarat musulman, iar Coranul e suprematia, e legea e divinitatea pe intelesul nostru,al muritorilor de rand. sincer ma bucur pentru tine si pentru toate celelalte fete care si ele, probabil , au facut la fel. Allah sa ne pazeasca pe noi toti, de noi insine si de cei cu suflet hain. cu mult drag pentru voi toate, salam. "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Citesc si plang,ma uit si plang...un cliseu desprins parca din aceeasi fila,se intampla mereu in zilele astea de Dhul Hajj. Am sentimentul ca am pierdut inca un an si nu stiu daca anul ce vine sau altadata o sa fiu acolo. Poate pentru cei din afara religiei noastre este un spectacol fascinant,dar pentru mine este o tristete imensa de cate ori vad milioanele ale de oameni!ALLAH sa-i binecuvanteze!Poate o sa ziceti ca sunt nebuna,dar uneori am senzatia stranie ca sunt acolo,ca am fost... Nu stiu daca ma simt mai infricosata(am mereu acelasi sentiment ca asa va arata iaum al qiama),sau mai plina de smerenie (pentru ca n-am fost inca la hajj). Ma uit si plang,ma rog pentru noi toti si as vrea sa spun tuturor ceea ce este islamul. Gandurile insa aluneca mereu,se imprastie,zilele trec si ca intr-un cliseu care se tot repeta,citesc si plang si as vrea sa spun,sa scriu,sa arat... Sper sa-mi iertati incoerenta,tristetea si mai ales deprimarea! Inshaa ALLAH sper si ma rog la ALLAH sa fiti bine cu toti,sa aveti parte numai de bine! Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aiid mubarak ,fetele mele dragi. Maryam ma bucur ca ai revenit [flo]chiar imi lipseai. Madelaine frumoase invatamintele [pup].E minunat ca noi oamenii sa reusim sa fim mai umili . Kris [pup]ce noutati mai ai? Coscos acum in prag de Aiid sper sa fi linistita si sa te gindesti bine ce vei face ptr viitor .O discutie f serioasa intre tine si prietenul ar fi bine venita .Inchallah sa fie asa cum iti doresti. Dodo mai mergi la ocean[:I]ca nu-mi raspunsasi ?Sint o socrela dulceee promit[:D]deci ma pui de pe acum pe lista de asteptare in petit?[:D] Corina ,Glushan ,Denisuca va doresc la toate Aiid mubarak si va pup pe toate [pup] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eid Mubarak, fetelor frumoase!!! Of corz ca am fost iar aseara la ocean, Catanele, ca doar fura 35grd afara...[:D] De data asta i-am luat si barca si tati a "umfuh"[:D], ca sa stea baietul si sa mine calul(de mare-adica ta-su) sa-l traga prin apa[:D][:D] Pei aku s-a marit si el, nu mai e bebe, trebuie si el distrat in aer liber, aku cit mai e pina incepe constructia si mai e timp de plimbari, ca p-orma..tati nu mai are timp, mami are burta prea mare, n-o sa mai aibe cine sa-l duca si pe el la balaceala...Si o luam de coada cu X-box, jocuri de PC si alte bazaconii..[bang] Ce-ati pregatit bun??Eu am facut doar kaek, ca al meu se plinge ca s-a ingrasat prea mult si nu mai vrea sa mai vada dulce pe o raza de citeva luni[:D], asa ca crez ca e ultimul dulce pina o veni berbeaca[:D], atunci va invit pe toate la party[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eid Moubarak la toate fetele mele dragi. Ieri am fost frinta, am vrut sa scriu seara dar la mine vine munca multa inainte de Eid. Asa ca uite va scriu azi sa fiti sanatoase, mai pioase , mai aproape de Allah iar copiii nostri sa creasca in credinta pentru ca este de datoria noastra sa-i crestem cu dragoste de Allah. Vom fi trase la raspundere pentru asta. Stii Maryam, crede-ma ca acelasi sentiment l-am avut si eu , ieri uitindu-ma la tv, ca si la Youm el Qiama o sa fie asa ...ciudat nu? Dodo distreaza-te cit poti la caldurica, uite noi azi de Eid avem soare cit cuprinde. Cind incepi casa o sa fii ocupata si tu, o sa vezi , pentru ca eu am fost prezenta de la inceput doar e casa mea nu? Am terminat fetele mele dragi, mai am sa-mi aduca bucataria , am dat comanda deja, si mai am de instalat sanitarele, si pot sa ma mut. uite ca va povestesc tot pentru ca va simt atit de aproape de sufletul meu. Hannen unde esti pui mic? De cind te-am vazut in poze imi esti si mai draga. Si amodelul, si Costina, si Denisuca, si Gulsan, si Kristinuza, Ancuta, Maryam, dodo, Corina, surioara mea Catanel, toate , toate, daca am uitat pe cineva scuzati-ma, ca de la un timp sint cam uituca. Pupici multi de la noi. As vrea sa facem o statisctica de virsta ...ce ziceti? Daca vreti ...uite eu am 33 ani in aprilie. "Credinta este penelul cu care sufletul picteaza lucruri divine" Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

EID MUBARRAK tuturor. nu stiu daca voi simtiti ca e sarbatoare. la noi aici e totul mort si a nins aseara putin si parca totul e asa de trist. poate la anul vom fi in hajj inshallah.ati dat banuti puiutilor vostri?[:D][:D] [bis][bis][bis][bis][flo][flo][flo]pentru toate fetele. ma duc sa ma aranjez si eu putin ca parca m-au ciufulit gainile.[pk] gulshan ce canale prinzi`? iti dau eu programul de seriale[:D][:D]. este unul noaptea la 3.00 pe canalul syrian despre cum traditiile acum 100 de ani. e foarteeeeeeeeeeeeeeee frumos. noroc cu omar ca ma tine treaza noaptea ca altfel habar nu aveam de serialul ala.si mai este unul pe QATAR de la 11 seara.si ala e super corina de unde e sotul tau? madelaine multi inainte si sa fii sanatoasa pana la adanci batraneti, sa-ti vezi si nepotii si stranepotii. maryam [pup][pup][pup] pentru Qoran. fetelor as vrea ca Omar sa nu creasca, sa ramana asa mic ca e nazdravan tare. noi mai avem putin si-l mancam cu totul( a nu se intelege canibalism [:D][:D]) gata acum chiar plec ca iar o sa arat ca o bufnita cand vine sotul acasa si nu de alta dar s-ar putea sa se sperie daca il intampin in fiezare zi cu look-ul asta [neand][neand] Cu respect, Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eid Mubarak!!!!!! Dodo draga teinvidiez...auzi tu la ocean la 35 de grade!!!!!SI noi aici inghetam cu zimbetul pe buze la minus 11 grade!!!!! MAdelaine felicitari pt noua ta casa!!! Ma gindesc uneori si ma rog sa vina timpul cind o sa facem si o sa aranjam si noi casa noastra...stiti ca eu sint inca la inceput si deocamdata mai exista intre noi citeva mii de km...dar Insha Allah o sa vina si timpul cind eu voi fii alaturi de sotiorul meu si o sa ne facem casa....si multi multi copilasi Pina atunci eu ma ocup de servici,fac drumul servici si casa,cam atit si citesc mult despre Islam Mi-asi dori tare mult sa fiu alaturi de el acum de sarbatori dar sper si ma rog sa fie ultima sarbatoare pe care ne-o petrecem departe unul de celalalt. Acum m-a cuprins nitelus tristetea...dorul asta ma termina uneori...apoi un timp imi revin si iar pic in galeata cu melancolie.. Fetelor dragi eu va doresc sarbatori fericite,voua si familiilor voastre,multa sanatate,impliniri si mai ales sa ne rugam pt cei aflati in suferinta acum. Va pup, Krisz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint tare uituca am uitat sa-i dau raspunsul la Madelaine. MAdelaine pt statistica aceea...uite eu am deocamdata 29 de ani...anul acesta spre sfirsitul verii schimb insa prefixul. Voi majoritatea la virsta aceasta aveti copii,familie,casa..eu insa mi-am pierdut timpul cu alte lucruri..scoli,post scoli..etc. ..si am facut pasul mai greu..dar timpul nu este inca pierdut...adica ma consolez singura!!!! Au fost multe impedimente care au stat in calea noastra,aveam amindoi de terminat scoli..familia mea era oarecum impotriva dar pina la urma sintem impreuna chiar daca ne-au trebuit 5 ani sa facem acest pas. Cam atit pe azi,ma grabesc ca mai am mult de lucru azi,va pupicesc pe toate!!! Krisz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amoodelu aceeasi senzatie am avut-o si noi aici ,e f frig pe punct de congelare[bang]mai fetelor minus 41 de grade /??[q]nu am iesit din casa cu piciul la gradi ca trebuie sa o scot si pe motata mica cu mine. Madelaine mi-ai adus din nou aminte ca in vara schimb prefixul [:I]o sa fac si eu 30 ce bine era cind aveam 20 nu?[sm] Dodo ai avut rabdare sa faci si ceva bun la Eid?Eu chiar nu le-am pregatit nimic ca ma nu stiam ce sa mai fac[:D] Kris esti inca tinara nu-ti faci griji si daca nu ai copiii acum ,o sa vezi cind o sa ai cum e[:D]Amoodelu poate sa confirme,asa ca distreaza-te cit poti ca dupa o sa vina si greul[:D] Maryam pe unde esti draga noastra prietena?[pup] Corina hai ca nu am mai facut crema caramel [:I]ca nu mai am nici rabdare (dar Madelaine are retete bune)da o dau de gol de prajituri e o bucatareasa fffff buna.So asteptam de la ea citeva retete.[pup] Coscos ce vesti mai ai? Denisa ,Anca pe unde sinteti fete frumoase? Va pup pe toate in cor si va zic din nou Eid Mubarak alaturi de familii ,prieteni ,de cei dragi voua. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...