Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

unde sunt musulmancele mele?( 7)


Recommended Posts

salamaleikum, ce mai faceti,dragutelor?cum ati simtit eid-ul,eu sunt convinsa ca daca am fi fost intr-o tara musulmana ,ar fi fost altfel,nu? despre canalele care apar,am vazut;syria,lbo(lebanon,cred),yemen,dubai,saudi arabia,al-jazeera+cele srise in araba.sunt multe si mereu gasesti ceva de vazut. in sept anul asta voi implini 29ani(wow cum trece timpul-9ani alaturi de sotul meu-alhamdulillah). fetelor,stiti ma gandeam aseara la chestia asta...cand nu vom mai fi in romania,vor veni parintii mei in vizita acolo sau vom veni doar noi;si daca vor veni cum se vor simti?asa ca va intreb pe voi,care sunteti stabilite deja in strainatate-au venit parintii vostri acolo in vizita si cam care au fost impresiile?pls pls-ca ma macina rau chestia asta.caci din ce am vazut si auzit eu,nu prea am auzit sa mearga parintii(eu una asa mult imi doresc sa vina ai mei intr-o ''alta lume cu alta cultura''). dodo-ce face bebe din burtica,ma bucur sa aud ca ai parte de vreme frumoasa si te poti plimbari pe la ocean!!! in schimb,catan draga-cand aud cum e vremea la tine--mamaaa ca ma apuca frigul si pe mine,copilasii tai se calesc mititeii nu gluma,puteti sa mergeti in vizita la polul nord curand caci va fi ok.ce zici?pana cand mai tin frigurile alea. omar ce mai face?si frumoasele lui hannen?pupici la toti puiii vostri. am inceput cu varsta,poate curand ne vom si ''vedea''. vai,nu stiu ca sa-i mai fac lui ali nu tine mai deloc mana legata,si toata ziua ma face sa vorbesc...o clipa daca dispar gata isi scoate mana din ''legatoare''si cand ma gandesc ca mai are atatea zile! hai mai povestiti ceva ,din experienta voastra sau din auzite sau vazute... numai bine, alah hafiz gulshan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salutare, fetele, uite semnez si eu condica cu viteza sa nu fiu prinsa absenta[:D]. cred ca aveti dreptate cu aidul, ne-am lasat prea tare pe distractii si am uitat de forum, dar se intorc timpurile, nu?[:D] va pup pe toate si mult bine fiecaruia. "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic mari,m-ai lasat cu gura cum s-ar zice cascata! Cred ca sunt atat de multe de comentat...am s-o fac alta data,acum inca(!!!!!!!!!!!!!!!) e EID si desi intr-adevar nu e ca si cum ar fi intr-o tara preponderent musulmana atmosfera asta de sarbatoare as vrea sa nu se mai termine niciodata.Al hamdu ALLAH !Nu stiu ce m-a apucat de catva timp ca am asa o stare de exuberanta,ca nu s-a schimbat practic nimic...asa ca n-am sa mai scriu nimic(sa nu se rupa vraja![il][:D][harp]). Atat doar ca va imbratisez cu mult drag si va doresc sa aveti parte numai de bine!Care va sa zica maricico ai preferinte,ei bine,las` ca te taxez io![;)][:-)))] Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[V][blabla][;)]Ia sa vezi tu made(laide) ce ma supar io pe tine[loveyou],ce-ti veni cu varsta,tocmai acu` te-ai gasit sa-mi amintesti[q] ca mai am un pic si fac..................33?[ups]Da pe bune ca arat de [wow]25[8**]!Ptiu sa nu ma [ispita]deochiati![zana][:-)))][:-)))] Mai bine ne puneai sa facem o prezentare de familii [bum][batetoba]si copii ca tot vad fetele astea puse pe [:D]cumetrii![dual][disco][cool][colegi][bis] Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hahahahaha maryam...am ris cu pofta, nu-i nimic sintem de-o seama si eu fac 33...vroiam sa vad cam care e media de virsta...[:D]Pai da si chestia cu incuscreala cred ca e buna, de ce nu? Eu am fata de 10 ani jumate si una de 9 ani si jumate si baiat de aproape 7. Ia sa vedem cine iese la licitatie? Cum ati petrecut de Eid? Noi am iesit afara cu copiii, nu am gatit in ziua de Eid, si a doua zi am iesit putin, numai ca simbata si duminica a plouat rau...Am stat in casa.Ma duc ca ma cheama datoria, am de lucru. Va pupic pe toate. "Credinta este penelul cu care sufletul picteaza lucruri divine" Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]ohoooo Madelaine da ce copii mari ai. sa-ti traiasca si sa va bucurati de ei.da voi v-ati apucat de treaba devreme nu gluma[:D], eu in iunie fac 26 de ani si am si eu o bucatica de baiat[copil][copil].madelaine da cum te-ai descurcat cu 2 copii de numai un an diferenta intre ei? si pe mine ma bate gandul sa mai fac unul cand Omar o avea cam 7-8 luni inshallah ca nu vreau sa fac copii la 35 de ani. mari mi-a placut foarte mult. am citit multe exemple din astea, majoritatea in limba engleza si cand ajung la sfarsit ma apuca o tristete. Cu respect, Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mari_alhillo
"MI S-A SPUS CA AM CRESCUT SI CA SUNT FRUMOASA... Mi s-a spus ca trebuie sa fiu in pas cu moda asemenea prietenelor mele... Mi s-a spus ca trebuie sa cunosc un baiat pentru a ramane in rand cu tinerele de varsta mea... Mi s-a spus ca viata e scurta si ca trebuie sa ma distrez cum pot mai bine... Mi s-a spus sa nu ma gandesc la moarte caci inca sunt tanara... Mi s-a spus ca nu trebuie sa ma rog deoarece sunt inca mica si nu am pacate... Mi s-a spus ca portul islamic tine de trecut si ca acum ne aflam in secolul stiintei... Mi s-a spus ca viata a aparut pe Pamant printr-o simpla intamplare... Mi s-au spus multe...si nu m-am intrebat de ce trebuie sa le cred si eu.... Pana cand o prietena de aceeasi varsta cu mine s-a imbolnavit grav... Si...a murit....DA A MURIT...Imi era greu sa-mi imaginez ca nu mai e... In acel moment parca m-am trezit...Am inceput sa meditez...Oare cine ne-a creat? Oare de ce ne-a creat? Oare de ce intr-o zi va trebui sa murim? Dupa meditatie si documentare am ajuns la concluzia ca tot ceea ce mi se spunea nu era decat o pacaleala... Lauda Lui Allah Creatorul nostru ca mi-a trimis un semn care m-a facut sa-mi schimb viata...Lauda Stapanului Lumilor ca m-a scos dintr-o viata mizerabila intr-una luminoasa... Acum stiu de ce exist! Si mai stiu ca Singurul de care trebuie sa ascult este Creatorul meu! Vroiau sa ma pacaleasca pentru a deveni dintre ei insa naturaletea omului tinde spre adevar...departe de minciuni... Sa fiti siguri ca Allah va trimite fiecaruia dintre voi semne care sa va faca sa meditati...insa multi dintre noi suntem orbiti de necredinta. La Allah este dreptatea absoluta. El nu trage la socoteala pe nimeni inainte de a-i trimite mesaje si semne... Tu, singura , iti alegi modul de viata, asa ca gandeste-te si alege ce e mai bine pentru tine! " mie mi-a placut voua?uite aici gasiti multe lucruri frumoase si interesante. http://femeia.islamulazi.ro/ m.alhillo
mari, in primul rand e foarte adevarat ceea ce ai scris tu acolo, pe fiecare dintre noi ne "paleste" Allah cand uitam calea cea dreapta si ne arata drumul indarat, la credinta. daca cele relatate de tine mai sus sunt din proprie experienta, imi pare nespus de rau pentru tragicul eveniment, pt atunci cand s-a intamplat. e trist ca sa traiesti asa ceva. daca e doar o reproducere dupa un text dat, imi pare rau pentru oricine ar putea sa traiasca o experienta de acest gen. si despre intoarcerea la credinta si rugaciunea propriuzisa, Coranul ne invata cum trebuie facuta, cand si cum, si mai ales de ce. pentru cele care nu aveti Coranul in limba romana am sa va citez o aia foarte frumoasa. e vorba de sura al ahzab, aia 35 (33/35) "musulmanilor si musulmancelor, dreptcredinciosilor si dreptcredincioaselor, celor supusi si celor supuse, celor iubitori de adevar si celor iubitoare de adevar, celor statornici si celor statornice, celor smeriti si celor smerite, celor ce dau milostenii si acelora [dintre femei] care dau milostenii, celor care postesc si acelora [dintre femei] care postesc, celora care-si pazesc castitatea lor si acelora [dintre femei]care si-o pazesc, celor care-L pomenesc pe Allah mereu si acelora [dintre femei] care-L pomenesc, Allah le-a pregatit iertare si rasplata mare" nu-i asa ca e frumos si explicit? am sa va mai dau aici cateva sure pe care sa le cititi voi acasa, cele care aveti traducerea in romana, cele ce nu au pot gasi in engleza Coranul pe... http://www.thenoblequran.com/sps/nbq/ cititi SURAT ALMUZAMMIL (73)-toate, e o frumusete. SURAT AL FATH AIA nr 29 (48/29) SURA AL TA-HA AIAnr 124,25,126,127,128. (20/124125,126,127,128) sper sa va placa. "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si-acum hai sa ne amuzam putin[;)] despre tineretele si batranetele noastre sa radem bine[:-)))][:-)))] cand e vorba de[pathot] sotul meu imi cere buletinul sa se asigure ca am 18 ani[pk][ispita] si eu sunt in al[9cer] "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai fetelor dar cine a spus ca daca am 33 nu arat si eu mai tinerica? Pe cuvint ca sint apreciata la vreo...21...hahahaha mai glumim si noi deh. amodelu ...sa stii ca am copii mari, Yasmina poarta la picior cit mine adica 36 si Racheane tot la fel desi are 9 ani jumate. Iar Yasmina imi ajunge aproape de inaltime, cine ne vede pe strada crede ca sintem surori...Pe cuvint...Cit despre faptul ca este o diferenta atit de mica (11 luni doar) intre fetite , ...a fost o greseala [ups], dar acum ne bucuram de ei toti. Pe unde au diparut fetele celelalte? Sa ne mai tina la curent cu noutati... Pupici la toate.. "Credinta este penelul cu care sufletul picteaza lucruri divine" Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...