Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

unde sunt musulmancele mele?( 7)


Recommended Posts

DE STRAJA PATRIEI![8D] Scuzoaie,am fost ocupata cu examenul. Si e DSS in Dubai si toata lumea vrea vize la urgenta![bang] UUUfffff,se vorbeste despre virsta! Cea exterioara sau cea interioara?[:D] Cum ati petrecut Eid-ul? Cu ce v-ati innoit? Ce va fac puii? Rashid a inceput sa-si dea drumul la vocabular..insa...nu pot reproduce mare parte din cuvintele romanesti ca ...ar interveni "ia o pauza"[:D]. In Emirate,de 3 zile ploua,sa ne saturam,si este frig.[^] Va pupacesc pe voi si bebei si/sau burtici! Cu sinceritate,Aisha. "Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
salamaleikum, ma bucur ca ati inceput sa scrieti din nou...madelaine,sa-ti traiasca fetele si sa fiti sanatosi cu totii.bag eu de seama ca ne cam invartim toate in jurul lui 30...cu exceptia catorva fete care nu si-au dezvaluit''identitatea inca''.sa va mai spun,ca chiar mi-ar place sa va vad pe toate...nu mai spun,ca tot degeaba! aysha,cam capricioasa vremea in emirate,nu?nu prea seamana cu vremea pe care-am prins-o eu pe acolo.si ma mai uit si eu la festival,cand am vreme-faine cadouri si indienii sunt on top la castiguri,ah? sunt fete care nu au mai dat semne de mult-hai ca noi inca va asteptam si avem service non--stop,sa stiti.asa ca ,cand va tuna..poftiti pe la noi. va las ca nu stiu ce prostii sa va mai spun, allah hafiz gulshan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salam aleikum fete dragi! Nu stiu voi cum sunteti dar eu sunt rupta de oboseala desi de aproape 1 saptamana nu fac mai nimic...cred ca de vina e lenevitul asta,mese intinse,cumparaturi,alergatura specifica de sarbatori. Ca niciodata de data asta n-am facut nimic,da nimic,i-am pasat sotului meu intreaga responsabilitate si el s-a ocupat de tot.Cred ca de asta sunt asa de "terminata" ca am obosit sa-i trasez sarcini[:D]...da gata de azi ma cumintesc,ma fac fata de casa,fac papa ca cine stie,poate citeste pe undeva ca o nevasta trebuie sa faca treaba si intra la idei[:-)))][:-)))][:-)))].Asa ca noi asta am facut de Eid,am fost si am primit vizite,ne-am plimbat,copiii au fost ca de obicei super incantati ca li s-au facut toate poftele(desi in ceea ce-i priveste e Eid in fiecare zi!) Nu ma rabda inima sa nu ma "mandresc" cu odrasla mea cea mare,azi a fost singurul din clasa care a avut lucrarea la mate perfecta si dna l-a dat de exemplu,l-a tot laudat si i-a zis ca-l trimite la olimpiada...s-a umflat tot in pene(si noi pe langa el!)Sunt tare fericita! Asta va doresc si voua,sa fiti iubite,fericite,sa aveti o viata plina de armonie,de liniste,de pace si de impliniri.ALLAH Karim! Once Abu Umamah asked the Prophet about the rights of parents over their children. The Prophet replied, “They are your Paradise and they are your Hell.”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salamwaleikum, dragelor! Dupa o luuuunga pauza, iata ca sint iar la sv, unde pot si eu sa va citesc in liniste si sa va raspund, ca de-acasa, daca sint golanii..ioc, se baga cu nesimtire peste mine, ca ei au trebi mai importante[bang] decit mine, si sint marginalizataaa[:(!] Zicea careva (Catan?) ca imi plimb prisoana pe la cele oceane, n-a fost departe de adevar, simbata i-am dus pe zgimboi iar la Sorrento, de data asta cu feribotul, sa vada delfinii, numai ca n-au vrut sa se arate, cred unde ca a fost prea cald, pe urma la Luna Parc, si-uite asa, pe la 11 ne-am urnit si noi spre casa, ca ne-nebunisera telefoanele, nu mai puteau berbantii nostri fara noi[;)]( ca tre' sa zic c-am fost numa' noi, 2 bucati mame cu copiii din dotare).Bineinteles c-au adormit brotacii pe drum si-a doua zi vroiau s-o ia de la capat, numai ca trebuia sa-i bagam si pe barbati in seama, asa ca duminica i-am scos la BBQ[;)] si-am ajuns acasa iar dupa miezul noptii, asa ca ieri am decretat ca-mi iau zi libera sa ma refac[:D]. Al meu a crezut ca glumesc, numai cind a venit acas' si-a dat seama ca nu ne-am dusara pe la trebi si ne-am facut de cap amindoi, am dormit de ne-am umflat. Asa ca azi sint la sv, miine sint iar acasa, ca e Ziua Nationala, si e liber, ducem iar broscoii la ocean, ca or sa fie iar 37grd..Sorry, Catan, ca-ti fac pofta, da' ce sa-ti fac, ti-am zis sa vii mai spre noi, ca tarrre frrrig e la voi!!! Bey, ce v-a apukatara cu recensamintul?? Ca daca va spun, se iau altii de mine, o sa ma treaca in categoria "babelor" si, mai stii, ma reclama sa-mi ia cupii, ca sint prea baba sa am grija de ei, cine stie, mor miine-poimiine si n-are cin' sa-i creasca, poate pun si de-un komitet de interventie pe linga autoritati, sa gaseasca solutii...Mare ti-e gradina, Doamne... Uite d-aia sintem noi "bine vazuti" de alte natii, ca ne freaca grija vecinului, in loc sa ne vedem fiecare de trebile noastre. Nu m-am asteptat sa vad atita rautate in aprecieri la adresa unei femei, care, la urma-urmei, n-are nevoie de nici unul dintre noi sa-si creasca copilul... Hai c-am luat o pauza mica si-am zis sa mai dau din condei... Maryam, brava, sa-ti traiasca cupiii, vezi sa nu-i lasi prea tare la carte, ca ce-i mult nu-i bun, uite noi, ne-am stricat okii si bunatate de neuroni invatind si tot cam degeaba, au dreptate astia pe-aici sa nu stresezi cupilu cu lectii gramada, ca daca e soi bun, se prinde invatatura, daca-i soi rau, poti sa-i torni si cu pilnia, tot degeaba. Al meu vad ca trage spre PC, stie sa-si puna singur jocurile de pe CD, isi pune singur DVD, jocurile de pe X-Box, ce-o mai fi cind o incepe scoala..om vedea. Deocamdata de luni incepe gradi' si e fericit nevoie mare.. Bag seama ca mai toate aveti cupii marisori, ati fost harnicutze, noi am fost mai lenesi[V] dar nici asa nu-i rau. Nu prea mai stiu ce sa va scriu, asa ca revin cind imi mai vin idei..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryam felicitari ptr reusita baiatului .Hai ca ma gindesc sa-l fac de-un ginere[;)]ca vaz ca fetele tac nu vor sa mai se incuscreasca[dual].Pupici ptr amindoi copilasii de la noi[pup] Dodo hai ca -i bine daca reusirati sa iesiti la o plimbare ,aici ne ducem la Malluri si la cumparaturi si nu mai stim cum sa ne intoarcem ca tare-i friggg dar trece ea si iarna si atunci sa vezi cum o sa ne mai plimbam.[8D] Fetele acusa ma gindesc eu si sotul sa ne mutam ca nu ne mai place casa asta[mariaj]aici in cladire ba vecinu fumeaza vine miros la noi ,ba cutarica gateste mincaruri "parfumate "[mariaj]de morr,si vrem sa schimbam casa.(avem ceva in plan ,daca merge va zic eu[;)]). Amoodel stai linistita ca o sa ai timp sa-i faci o surioara ,un fratior lui Omar.Sa mai creasca si el putin ca sa poti sa faci fata cu doi. Gulshan ne puseram rau pe dezapezit nu eu sotul cind luam masina (avem una in garaj )dar cea de plimbare e pe afara se pune sotul pe dezapezit[ups].Si eu fac mofturi ca se inchide Mallul(asta-i luxul canadienilor iarna)cascatul ochilor ,un suc o praji si inapoi acasa[sm]. Kris ,Denisa ,Anca,Corina ce mai ziceti fetelor? Hannen iubita vino aici te asteptam cu drag.[si-eu] Va pup pe toate in cor si miine si eu cu treaba (de miine piciul se duce la gradi so ma pun cu burta pe treaba[sm]ca nu mai merge cu leneveala. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Semnez si eu condic ca vad ca am o gramada de absente nemotivate...dar ce sa fac daca nu dispun de calculator personal??? DAr ce temperaturi sint acestea fetelor????minus 41 si plus 37.....mama draga...Catan nu te invidiez deloc...eu aici la minus 11 m-am plin darmite tu acolo...nici nu ma mir ca esti mereu in garda ca sinteti raciti.Iar tu Dodo nu ne iei si pe noi nitelus la ocean??? Iar referitor la virsta m-ati dat gata:aveti copii mari deja toate si sinteti tinere...nici nu e de mirare Madelaine ca lumea va considera surori!!CE frumos..si eu asa mi-am dorit dintotdeauna dar nu a fossa fie..dar ..trebuie sa iau masuri cit mai repede!!! MAryam felicitari pt realizarile copilasului tau,poti sa fii mindra! In rest eu sint bine numai ca mi-e tare dor de sotul meu.Noroc cu tehnologia asta...ca fara net si telefoane nu stiu ce m-asi face. VA pup, Krisz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salam aleykum, fetele! Eu am fost tot pe-aici, v-am si citit cand si cat am putut, doar ca avem ceva probleme cu netul si nu am mai reusit sa si scriu. Si acum o sa trebuiasca sa ma rog inainte de a da click pe "Trimite un raspuns"... vai si-amar de netu' meu! [bang] Si-asa ziceti voi, ca va faceti de cap pe la ocean, pe la mall-uri...? Varsta mea v-am mai spus-o, anul asta fac 23, in octombrie... cre'ca sunt cea mai "verde" de pe-aici... Inchei acum, ca nu stiu daca o sa reusesc sa postez mesajul asta [bang] si sa stiti ca va "urmaresc", dar nu reusesc intotdeauna sa fac si prezenta postand. [flo][pup][flo][pup][flo] Denisa [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sallam aleicum , fetele. ce mai faceti voi toate? ma bucur ca aud de bine de la voi, mai putin faza cu gradele ---------- din canada[bang] dar zau , daca nu m-as duce putin la ocean sa vad si eu delfinii si caldurica de acolo[:D] felicitari maryam pentru pruncul tau cel destept. sa creasca mare si sa va aduca bucurii si mai mari decat pana acum. al meu pici mi=a zis zilele astea, din senin" ma bucur sa te pot vedea"[:D] ce ziceti de bebe al meu? iti vine sa-l pui pe paine si sa-l mananci tot-tot cu urechi cu tot[:D] "cine n-are copii sa-si faca, cine-i are sa-i grijasca"- asa spune un proverb de al nostru, vechi de cand lumea. e frumos sa ai copii. acum am ceva timpisor si vreau sa vafelicit pe cele care ati postat la subiectul lui RA despre AID, tare frumos ati explicat ce inseamna Aidul pentru noi, cum ne pregatim, ce facem, cum facem. cineva spunea ca ne imbracam frumos, ne parfumam si mergem la moschee. da, asa e . mergem sa ne rugam. care putem, care nu are cu cine sa-si lase tancii sta acasa la rugaciune. de fapt , rugaciunea e primita oriunde, Allah e peste tot. dar altceva vroiam eu sa zic, m-am bucurat cand cea fata , nu am acum timp sa caut si sa citesc tot topicul ca sa va spun exact cine, pt canu-mi amintesc, spunea ca ne imbracam si ne parfumam si mergem la moschee. asa e , repet. ce vreau eu sa spun e faptul ca m-am bucurat ca cineva , nu doar eu, spune ca sa folosesti parfumul nu e haram- asa cum e mentionat in hadise. in Coran spune ca sa te imbraci frumos si sa-ti pui gatelile cele mai frumoase, ceea ce inseamna si podoabe si cosmetice pt make-up dar si parfumul, care tot un accesoriu de cosmetica e. ne imbracam asa pt ca dorim sa fim apreciati, ne aranjam pt ca dorim sa fim respectati si nu e nimic rau in asta. ma bucur ca acea fata a facut aceste precizari pt ca dorim sa atatam lumii ca noi nu suntem doar niste "incuiati" care se acopera din cap pana-n picioare si nu stiu mai mult de atat. noi suntem frumosi, noi suntem eleganti, noi suntem impacati cu noi insine si cu cei din jurul nostru. noi stim sa aratam asta. inca o data , multumiri acelei dintre noi care a spus tate astea [flo][flo][flo]pentru ea si [pup][pup][pup] pentru voi toate. "Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu cu drag de forum, corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wa aleikum sallam wa rahmatullahi wa'l barakatuhu Ce mai fac fetele mele? Felicitari maryam pentru nota excelenta, stiu ce inseamna,bucuria noastra ca parinti, sint cresterea si educarea corespunzatoare a copiilor nostri. Cine nu se simte mindru daca aude cuvinte de lauda despre puiul ei? Vad ca dodo e la ocean, cu 37 de grade, foarte bine, si noi avem soare de vreo doua zile, ca a plouat destul si pe aici, insa nu e nici pe departe la fel ca la surioara mea. Vad ca au mai aparut din fete care au fost date disparute, ma bucur ca sinteti bine cu toatele. Cit despre media de virsta....sper ca nu va suparatara-ti de curiozitatea mea [:D]De obicei nu sint asa dar deh, intre noi am zis sa vedem cam care este media de virsta. Va pup pe toate de la A la Z...[dual] "Credinta este penelul cu care sufletul picteaza lucruri divine" Madelaine si cei trei muschetari
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...