Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta (25)


Recommended Posts

Buna dimineata! Tatiana, multumesc mult de incurajari. Din pacate acum am restrictionat plimbatul prin oras (din cauza burticii care se tot contracta), dar si eu practic shopping terapia [:D]. Sa stii ca mai auzisem un caz in care soacra vroia sa mearga la munte cu "baiatul" ei. macar a ta are un pretext: vrea neaparat sa o aerisiti si pe Bia si ea e dispusa sa aiba grija de ea [:D]. Am semnat si eu protestul. De fapt, am intrat sa o incurajez pe Geani. Nu este absolut nici o problema diferenta de o saptamana! La Maria mereu imi iesea asa la eco (capul mai mic cu o saptamana - o sapt. jum.). Si are un cap acum si e si tare desteapta [:-)))]. Lasand gluma la o parte, pe atunci ma ingrijoram si eu, dar din ce am gasit pe net nu e absolut nici o problema. Se face un raport intre diverse masuratori si in functie d easta se incadreaza la anumite riscuri. Din ce imi amintesc, mai rau ar fi fost s afie invers: capul mai mare. Dr. Iosup mi-a spus ca nu am absolut nici un motiv de ingrijorare pt. ca diferenta asta inseamna ca este lunguta (il vazuse pe tati si a zis ca doar are cu cine sa semene). A, si acum la bb din burtica mi se intampla acelasi lucru, tot o sapt. diferenta. Dar nici nu m-am mai gandit la asta, pana sa citesc mesajul tau [:)]. Sanzi, spor la mutat! Tania, tinem pumnii! Va pup, Cornelia [gravi] (25 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Cornelia, multumesc ca te-ai gandit la mine si incerci sa ma linistesti, de fapt nu numai incerci, ca ai si reusit in parte. Asta era si ratiunea noastra...noi fiind inalti, e normal ca si ea sa fie lunguta si probabil d'aia. Da' ma simt tare bine ca ai scris si mi-ai impartasit din ceea ce ai trait tu. Thanks a lot... [pup] Geani[gravi] cu Daria(27 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza neatza. eu nu mai inteleg nimik nici cu mall-urile cu mazare nici cu altele. parca era vorba ca asta sa se faca linga shell, deci in nici un caz "in mijlocul parcului"[xx(]. in fine, am sa citesc si eu cind am timp. Geani, asta cu diferenta de o saptamina intre diferite masuratori e bullshit. nu inseamna nici un retard. e normal ca diferitii parametri sa se modifice separat, doar nu iti creste un robot in burtik!![:D] in plus, doar primele ecografii sunt edificatoare ptr virsta sarcinii, restul doar orientative ptr ca de aia se nasc copii cu 4 kilograme si copii cu 2,9. asa ca nu te mai stresa, totul e cum trebuie! pupix Simonici, cum mai e vremea la holland? ca aici e scriboasa raaauuuu!!!! Tatiana cum mai doarme Biutza cu cercei? totul ok? pupicei la toate si o zi super!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamici si burtici? Ce faceti astazi? Cum va simtiti? am semnat si eu!!!!!!!! dar nu mi-a aparut imediat numele...apare mai tarziu? aveti idee??? tatiana..cum m-am enervat eu de dimineata....auzi sa mearga soacra-mea cu mine la munte....dupa atat timp in care eu nu am fost mpreuna cu sotul...scandalos....aaaa daca am garantia ca sta numai cu copilul da...dar alta data...offff... sanzi-ana..nu te lasa...mult a fost, putin mai este... iar cu tipul al..aveti grija..stati mai mult pe capul lui..sa vada ca nu sunteti de inselat..Doamne Fereste... gegea....am auzit de la f. multe persoane ca se intampla sa mai fie .....discrepante......asa ca banuiesc ca nu este un motiv serios de ingrijorare...bine, recunosc, poate si eu as fi....de fapt sigur.. roxana....nu mai ai un hopa-mitica...cum vine asta friptura de vita cu ceapa? solicit informatii...eu nu prea mai manac carne....fac la altii... eu nu mai am rabdare...vreau sa vina data de 5 sa merg din nou sa imi vad bebicul..mai ales ca va fi prima data cand va intra si sotul.... de una am scapat IgM pt CMV a iesit negativ...... va doresc o zi cat mai frumoasa..... Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, scumpa, aici e soare, si rece. bine rece ptr standarde olandeze, adica 2-3 grade. aici nu ninge in general. as vrea putin viscol (asta am auzit la Radio Guerrilla ca este acasa la noi). nu am mai vazut zapada de citiva ani. am imprastiat "protestul" si la alti constanteni din toata lumea: de la Bucuresti pina la US. *********************** Once a grump, always a grump http://community.webshots.com/user/s_b2702
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza fetelor! Vreau sa va intreb si eu ceva, ca in rest intru mai tirziu, din nou, ca acum am treaba. Stiti pe cineva care vinde teren in Cumpana, sau prin apropriere? Pret pina in 10.000 euro, ca mai mult momentan nu ne putem intinde. Cornelia, pe linga tine ce preturi sint si unde exact, daca stii? Da vreau mai mult Cumpana, ca ai mei au casa la intrare si e altceva, pot sa-l foloseasca. Tania, bafta multa, multa miine si-ti tin pumnii! Sa nu te mire mesajul meu, ramane valabil ce-am vorbit..... toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Cum mai merge treaba? Tot citesc dar din pacate nu prea am timp sa detaliez. Felicitari si bafta tuturor celor care au nevoie si chiar celor care nu au. Am semnat si eu protestul dar vreau sa precizez ceva: Sa nu creada nimeni ca vreau sa tin apararea cuiva dar l-am auzit pe primar la Neptun ca se va construi in zona bulevard, si se va construi pe aprox. 4% din suprafata parcului. Iar edilii vor planta pt. fiecare copac taiat cate 6 in loc. Am vrut doar sa fie situatia clara, sa nu existe confuzii. [:D] Bineinteles ca eu nu sunt nici asa de acord[box], deoarece noi nu avem suficiente spatii verzi [bis]si se mai micsoreaza si cele existente, este deja prea mult[V]. Deci fetelor, ne mai auzim.[dual][dual][dual] Pupici la mamici si bebiti![bis][bis][bis] Mami Magda si scumpa Rafaela Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Semnam si noi condicutza si anuntam un nou vaccin. A fost tare cumintica Biuta, mai sa nu planga, dar pana la urma s-a gandit ca n-are rost sa piarda ocazia. S-a uitat din nou mustrator in ochii mei. Uff...mama lor de vaccinuri. Bine ca nu mai avem nici unul de facut pana la un an. O mica pauza binemeritata. Roxa sa stii ca doarme pruncul meu ca un..prunc. Este a doua noapte cand da dovada de curaj si cumintenie. A dormit singura in patutul ei, iar mami in patul ei. Este o cuminte. Ieri, am fost putin la plimbare pe vremea aia urata, dar dupa ce am ajuns acasa Biuta mea a papat bine si apoi somnic 4 ore. Legate. Nu-mi venea sa cred. S-a trezit, papa bun iar, doua mere rase cu morcovel ras si cu un biscuite si dupa ce s-a lins pe botic a mai balotat si un biberon de laptic, doar 125 ml. M-am speriat.... de bucurie[:D]. Astazi am cantarit gaza mea. 5,900kg. Vai, vai vai, ca m-am dus sa-ntreb pediatra daca nu cumva trebuie sa-i dau alt lapte, mult mai gras, dac-o exista. Eu ii dau Humana acum. Si m-a luat pediatra ca sa las copilutzul in pace ca este bine ca de ce-mi fac atatea probleme. Pai cum sa nu-mi fac cand ea nu ia in greutate. A consultat-o a examinat-o pe toate partile, a lasat-o putin sa vada cum se joaca, ce face, si zice ca este un copil foarte energic si ca este absolut normal si clinic sanatos, asa ca greutatea conteaza mai putin. Bine ca este lunga...la asta stam bine[:D]. Pai o fac fotomodel, in cazul asta [:D][:D]. S-a trezit. Ma duc putin la ea si mai intru sa mai vad ce faceti. pupici Tatiana si Biuta mandretea lui mami si-a lui tati!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tatiana, pupici la fotomodelu vaccinat. nu iti zic cit maninca pitaku meu ca sa nu va complexez. a propos de greutate, nu vrei un bax de 94 de pampersi no. 3? ca al meu nu mai intra precis in ei....si cred ca tie iti folosesc. daca da, da-mi un semnal pe mobil ca azi ma duc la medic si ne putem vedea, urc eu la tine....sau vedem cum (parca stai pe linga spital, nu?) Simonici hahahaha, aici e ploaie si umezeala, nici gind de viscol!!! geani, reteta este in cartea de bucate a site-ului, sau la "la bucatarie" la "retete incercate ptr cartea de bucate". daca nu te descurci da-mi un semnal si ti-o copiez. scuza-ma, ca nu o scriu acum dar grasu e un pic mamimutzarit. pupici tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, ha ha mi-ai adus aminte de ce-am patit noi cind am venit de la maternitate cu Vivien. Deh, luasem si eu ca tot omu provizii, pampersi nr.1 cca. 2,5-5 kg si venim acasa si constat ca Vivi(avea la iesirea din spital 4.500 kg) nici nu mai incapea in ei, kk oricum dadea pe afara. Noroc ca aici se poarta si-s dragute vinzatoarele in drogherii si mi i-a schimbat imediat cu marimea urmatoare. toate cele bune narcisa
quote:
Originally posted by roxanaz a propos de greutate, nu vrei un bax de 94 de pampersi no. 3? ca al meu nu mai intra precis in ei....si cred ca tie iti folosesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...