Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Constanta (25)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxana, noi suntem la fel. Nedormite. Bineinteles, ca inc anu am rezolvat nimic pt. curatenie. Tot amana Doru sa dea anuntul in ziar. Multumesc. Tot in Eforie cred ca e mai simplu sa gasim pe cineva. Ar fi, de fapt, daca ne-am mobiliza si noi putin. Acum suntem in stadiul de proiectare mobila pt. copii. Deocamdata nu avem decat o camera disponibila pt. amandoi si dupa ce bb va dormi toata noaptea intentionam sa-l mutam in camera cu Maria. Or sa imparta camera vreo 5-6 ani, asa ca ne gandim la ceva functional pt. perioada asta. Camera e cam micuta, si ne lovim de problema paturilor pe care vrem sa le facem de pe acum, dar vreo doi ani sigur o sa avem si un patut in camera. Va pupam Cornelia [gravi] (25 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineta, Va multumim la toate din suflet pt. urari [pup]. Tania, Felicitari pentru examen! Crig72 (Cristina), bine ai venit la mamici de Constanta! Cornelia, mercic de INFO, sintem in tratative momentan, iti spun in functie de ce rezolva mama mea azi, unde cu cit si cum. Noi am petrecut ieri, Vivi a fost tare cumintica, da acum e cam miriici, mi s-a si trimis mesajul anterior, cu ochii in calc. si cu urechile la pitici! Mai revin!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stapinesti sanatoasa, permisul, Tania. Apropo de biberon, problema cu care ma confrunt acum. Sunt constienta ca or sa bea mai putin lapte, trecerea o sa fie mai grea, una din fetite noaptea cauta biberonul in schimb cealalta nu mai foloseste noaptea biberonul deloc. M-am ingrozit cind am fost la dentist, mi-a cazut o plomba si peretii unei masele, in comparatie cu siotul meu care nu are nici o carie, plomba nimic, deci eu am probleme cu dantura, am intilnit o mamicuta cu o fetita de 4 anisori care avea dintii din fata terminati, inca mai bea din biberon, facuse carii de biberon. Deci trebuie sa infrunt situatia si sa nu mai folosim biberonul, mai ales ca maminca bine amindoua. Ionela, Maria & Elena 26 mai 2003 icraciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ione, chiar vroiam sa-ti raspund mai demult la sub. cu bibe; eu zic ca e virsta propice sa le faci sa renunte la biberon. Patrick a renuntat la el pe la 1 an si jum. max., nu mai stiu exact, cred ca chiar un pic mai devreme. Si lapte a baut la fel de mult ca inainte. Da io nu stiu cum ii spune la chestia aia care o foloseste acum, o sa-ti fac o poza, daca te intereseaza. Se adapteaza la sticlutele normale de bibe si e de la Baby-nova; eu am gasit-o ff. practica, si face cumva trecerea de la bibe. la pahar. Patrick bea si din pahar, da mai varsa pe linga cind se grabeste. Daca te intereseaza, da un semnal si-ti fac o poza, sa-ti dai seama despre ce vorbesc. toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ma facut o poza, poate intereseaza si pe alte mamici: http://community.webshots.com/photo/261340743/261354487HlFroo e un fel de cioc, practic e ca se curata usor si nu curge, daca-l scapa pe jos, sint si pahare cu ventil, dar ventilul indif. ca era cu metal sau silicon, era ff.greu de curatat, cel putin asa mi s-a parut mie. toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, daaa [flo]. Si Patrick eu tare dragalas. Stiu ca sint canute sau pahare cu supapa am vazut ca scriu fetele, da mie mi s-a parut tipul asta mai practic la curatat. La supapa nu ajungi sa cureti peste tot, si daca nu cureti imediat, mai ales de la suc(indif. de care) a doua zi are inceput de mucegai pe canalul de la supapa. Eu am patit dupa suc de mere si avem pahar cu supapa de la MAM(si nu ca n-as fi spalat paharul imediat, da nu mi-a dat prin cap ca si supapa trebuia tinuta sub jet sau lasata in apa dupa folosire). He, he ce-am mai testat si noi piata. Din alea cu supapa eu le dau sa bea numai apa la masa de prinz, de la apa nu-i problema. toate cele bune narcisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...