Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cata, la multsi ani luminoshi shi frumoshi piticei![flo] Pentru inca un debit card sau credit card trimis in Ro nu trebuie semnatura persoanei din Ro pentru ca nu e pe numele ei, ci pe numele sotsului/sotsiei. Sau, daca avetsi noroc sa va faca banca doua pe numele vostru e shi mai bine. Avetsi insa grija sa fie amandoua active la bancomat! Oana_cu_drag, tsinem pumnii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii fac branzica din lapte pus la prins in borcane de sticla (vreo 36 ore) sa nu lase zer prea mult ca nu iese asa moale.Apoi o pun la scurs cateva ore si e gata.Eu fac de obicei din 2 pungi (din cele 3 din punga de 4 l de Quebon 3,25) si ies cam 600 g. O sa incerc si reteta ta Emilly.Mamicile din Montreal daca nu aveti timp s-o preparati, gasiti branza de vaci la magazinul "Bucuresti" pe Decarie.Am luat o data de acolo si e foarte buna... Dana [gravi] si[copil] frumos si neastamparat Tody
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

montrealezilor, n-ati inghetat? ca eu n-am mai avut multe in seara asta; nu stiu cit tine, ca n-am urmarit meteo, dar e jale; acum m-as trata cu un vin fiert, d'ala de busuioaca de acasa, de la ai mei, uite'asa [alcool], da'...pofta'n cui. Ana "Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]inca n-am inghetat....Daca te uiti la starea vremii aici pe site o sa vezi ca de joi vine "primavara" (-1 grad minima)[:D][:D] Cat despre vin fiert,ideea n-ar fi rea, dar eu vreau,nu vreau chiar ca trebuie sa-mi pun pofta-n cui... Dana[gravi] si[copil]frumos si neastamparat Tody
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30021"]Mamici din Canada (6)[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33815"]Mamici din Canada (7)[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37486"]Mamici din Canada (8)[/url] Edmonton MJord (Gabriela) –[copil] Stefan (21 octombrie 2003) Mississauga Mitzi (Cristina) – [copil]Ioana Teodora (6 ani) ,[copil] Luca Alexandru (20 noiembrie 2003) Khristin (Cristina) –[copil] Yasmine Alessia (3 decembrie 2002) Denisam(Denisa) Montreal Monbb1 (Monica) – Catan (Catalina) – [copil]Rayan, [fetita]Cindy Sympa (Mariana) – [copil]Andrea (25 octombrie 2003) Lumy (Luminita) – [copil]Francesca (mai 2003) clau07 (Claudia) -[fetita] Alexandra Dandanescu (Daniela) -[copil] Dania-Maria (19 decembrie 2002) rocs (Roxana) -[copil] Julia (10 octombrie 2003) ellap - Podeanu (Dana) – [copil]Denisa (3 octombrie 1995),[copil] Eduard anuca33 - [copil]David 5 ani si[fetita] Antonia Ange –[copil] Robert (13 mai 2003), [copil]Maia (16 noiembrie 1998) onutza – [copil]Bryan Alexandru (26 februarie 2001),[copil] Sean Raphael (29 decembrie 2003) mimitete (Mihaela) –[copil] Anne (7 ani) ,[copil] David Emilly – [fetita]Ilinca Timea(Timea)- [copil]Mara Bianca Ira(Irina)-[copil]Sofia(01.02.2003) Casandra (Casandra)-[copil]Calin 4 ani Alex2004 (Lacramioara)-[copil]Gabriel(30 septembrie 2000) si [baietel]Alexandru(20 februarie 2004) Crismaria (Cristina)-[copil]Emma(20 decembrie2001) si[copil] Alessandra(17 ianuarie2003) Daiana30 (Daiana)-[copil]Aris (28 octombrie 2003) Simona (Simonna)- Iselin-[copil]Anne (18.06.2003) Nelia(Cornelia)-[copil]Agata (28.06.2001),[bb] DNP 2.05.2005 Alina-[copil]Liz (24.03.2000) Mia- [copil]Luca-Nicolae (15.01.2002) Daneza13-[copil]Tudor-Stefan 25.09.2003 si [bb]DPN 27.07.2005 Ana-[copil]Tudor 31.03.2000 Carmen77-[copil] Matei 27.10.2003 Ottawa MarianaP (Mariana) – [copil] moosy (Anca) –[copil] Michael (29 septembrie 2003), Iulia P(Iulia)- [copil]Thomas Ottawa Hull Christina (Christina) –[baietel] Victor-Andrei (24.05.2004) Toronto Pucku (Corina) – [fetita]Stephanie (18 aprilie 2004) Cricor (Corina) – [copil]Luca (8.08.2001) Rosa (Rosa) – [copil]Silvia (30 aprilie 1996),[copil] Victor (03 ianuarie 2002) Irinel (Irina) – try – [baietel]Alexandru DanaMario (Dana) – [copil]Joshua Parpalak – [copil]Paul (20 mai 2003) Andreea-Ana (Andreea) – [copil]Anais (26 aprilie 2003) Caro (Lidia) –[copil] Dan Andrei (24 martie 1996), [baietel]Thomas Adrian (18 ianuarie 2004) CataD (Catalina) – [fetita]Laura (12 ianuarie 2004) Claudya (Claudia) –[copil] Emma- Maria (25 iulie 2003) Catinca – Arabella –[copil] Angelo Zeeva – [copil]Miruna (07 ianuarie 1999) ,[copil] Maia (23 noiembrie 2003) Dena (Denisa) – Luiza –[copil] Marco topsy-turvy Arabella(Arabella) Simona73 (Simona)-[copil]Andrei Dialori (Loredana)- [copil]Diana (9.11.2003) alona-[copil]Vlad (17.10.1997), [fetita]Theodora (29.03.2004) Daisy(Bianca Dragomir)-[copil]Andreea (3.10.2002) adi_edi(Adriana)-[copil]Edward (19.10.2003) oanadrag-[baietel]Chris(14 martie 2004) monat(Monica)-[baietel]Alexandru (28.09.2004) Andreea-[fetita]Nathalie (29.09.2004) Vancouver LauraB (Laura) – [copil]Diana Maria (11 martie 2003) DanaA (Dana) – [copil]Andrei (18 august 2000), AncaMAria – Woodstock Donia – [copil]Roxana (19 mai 2001) ******************************************************************* Oana, merci de urari! La fel si voua! Fetelor, ce ne facem cu vremea asta? Uite ce ninsoare a inceput, poate macar se mai "inmoaie" frigul [bang][bang][bang] Catalina [hippi] si [copil] Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Vreau sa le intreb pe fetele din Toronto daca au calatorit careva cu bebe pe ruta Toronto-Budapesta si cum a fost.Noi o sa mergem la sfirsitul lui mai, Thea va avea 1 an si 2 luni atunci, dar si asa mi-e groaza de cele 9 ore cu ea in brate, nu stiu cum o sa reuseasca sa doarma.Si inca ceva:daca au masa de schimb. Va multumesc [url="http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/alina_stoica/my_photos"]Anca,Vlad si Thea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor si eu vroiam sa va intreb daca pe voi va bate gindul sa investiti in tara sa cumparati teren Eu as vrea sa cumpar un teren insa sint cam nehotarita ca parca preturile sint prea mari , nejustificate de mari si-mie teama sa nu scada. Preturile cresc cde la o zi la alta voi ati cumparat sau ati vrea sa cumparati ceva Oanadrag nu-ti fa probleme cu viza ca asa am facut si eu ca tine am stat stresata ca nu o sa primeasca viza si nu a fost nici o problema a primit-o si socrul meu care are 77 de ani si mama a fost ieri si i-au dat-o fara interviu nu au intrebat-o nimic deci nu-ti fa probleme dar din cite am inteles de la alti sa nu spuna ca vine sa aiba grija de copil la mine nu a fost cazul nu i-a intrebat nimic Dana si Joshua
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...