Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (9)


Recommended Posts

Simona, mai jos pe pagina pe care ti-am dat-o sunt vaccinurile obligatorii in Ontario: http://www.health.gov.on.ca/english/public/pub/early/immunization.html Daca te intereseaza alta provincie, fa o cautare cu google cu cuvintele: child immunization nume provincie, eu asa am gasit pagina de mai sus. Am o intrebare pentru cele din Ontario. Anul asta e primul in care noi trebuie sa ne calculam taxele. Pot sa descarc formularul de pe Internet sau trebui sa ii anunt ca e primul nostru an si sa ne trimita ceva formulare speciale? Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sustin si eu in totalitate afirmatiile lui DIALORI. Nu calatoriti cu LOT-ul, sunt lipsiti de cele mai elementare reguli de politete si bun simt. Nu pot decat sa am cuvinte de multumire pentru piloti ca am ajuns in cele din urma unde am vrut insa asta cred ca tine de pregatirea lor profesionala, ceea ce nu e cazul si in ceea ce priveste insotitoarele de zbor... Mancare proasta, locuri inghesuite, miros de WC - persistent, totala lipsa de intelegere pentru comportamentul copiilor mici (a mea avea 2 ani si circula nonstop, s-au zborsit atat la copil cat si la mine). Inca o data : EVITATI!!! Cea care spera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, aveti ideie unde as putea gasi pateuri cu brinza, ciuperci, carne ca cele din Ro??ce bune mai erau cele de la Vatra Ardealului...[pofta][pofta][pofta] mercic tare mult pentru orice informatie cit de mica![flo] Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly, daca iti vine sa crezi m-am visat la ziua lui Odette si ne servea pateuri...! [bang] si eu n-am apucat, ca tot stateam de vorba cu unii si altii. Daca nu gasesti gata facute, eu iti recomand sa cauti prin raioanele alimentare in congelatoare, trebuie doar sa le pui in cuptor si ies foarte bune. Eu chiar acum am in congelator ceva de la President's Choice, sunt cu carne si pe cutie scrie "Delicieux feuilletes doree...". Am mai gasit si alte marci cu umplutura de branza (vreo 3 feluri), carnati, spanac... sunt de mai multe feluri si ies chiar bune. Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamicilor, Dupa cum sper din toamma voi fi si eu mamica din Montreal. Am avut interviul in decembrie, acum asteptam vizitele medicale. Vreau sa va intreb daca ma pot descurca cu copii de 2 respectiv 4 ani fara ajutorul parintiilor in conditiile in care gasesc camin. Melany merge de la 2 ani la camin iar Aki va merge din aprilie. Nu as vrea sa apelez la parinti sa vina sa ne ajute, mai ales ca pina cum ne-am descurcat singuri. Delia, Melany Aiko(02.09.2001) si Brian Akio(31.10.2003) http://community.webshots.com/user/melanyaki
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia pai de ce sa nu te descurci daca pina acum te-ai descurca? bafta multa la medicale! Am zis ca va spun daca ii dau viza surorii mele, ei bine a primit-o pe 6 luni dupa un lung interviu, bla, bla... Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...