Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Canada (9)


Recommended Posts

Anaeu ii voi trimitei sorei mele invitatia prin posta recomandata.iti da un nr. si poti sa o urmaresti pe internet.Poate fi cu confirmare de primire.Asa au facut verii mei in vara cind si-au chemat parintii si a ajuns fara problema in mai putin de o saptamina.Cred ca nu poate fi mai mult de 10 dolari, mult spus. Dereglari de ciclu nu am avut, am tot auzit despre hormonii din maincare, nu stiu ce sa zic... Catalina poate mincati voi mai sanatos, alimente calitativ mai bune si acum mai e si Laura care papa si ea asa putin cum papa[:D] Si noi cheltuim mai mult ca acum 1 an dar ne-au crescut mofturile si pretentiile...[pup] Fetele, ce iaurturi cu fructe credeti ca sunt mai sanatos pentru bb-i?am incercat 2 sortimente dar nu sunt super incintata de ele. o zi buna! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelor, merci pentru raspunsuri; Emilly, eu dau copilului un iaurt crema mousse Danone, nu se omoara dupa el, eu adun "resturile", am tot incercat mai multe dar nu prea-l conving; la cheltuielile cu mincarea nici nu vreau sa ma gindesc...parca cresc pe zi ce trece, mereu facem planuri de reduceri dar nu ne hotarim intre berea lui sotu-meu, "bunatatile" lui fiu-meu sau pretul la carne, pe care platesc mai mult si incerc s-o aleg de calitate... mai am o intrebare: persoana invitata trebuie sa prezinte la Ambasada hirtia de aici de la job? sotul meu lucreaza in constructii si cum ei-majoritatea sunt in somaj peste iarna( raman angajatii firmei care le plateste asigurarile si sunt chemati uneori doar la job), cei de la firma au specificat asta in adeverinta; acum ma intreb, este bine s-o trimit asa, risca sa fie respinsa viza pe motiv ca sotul este in somaj acum sau sa astept martie-aprilie cind incep ei din nou lucrul sa fiu sigura? Ana "Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Eu sunt mai noua pe acest forum, il citesc de ceva vreme insa abia acum m-am hotarat sa va si scriu. Catalina - si eu am aceleasi probleme ca si tine; iau anticonceptionale, m-am ingrasat mai ales in timpul sarcinii...; mi-a cazut parul, mi-au iesit tot felul de pete pe piele ( eu aici dau vina pe apa, care e infecta; La mancare cred ca preturile nu s-au scumpit atat de mult, mai degraba dau vina pe mofturi.... Emilly - bb-le meu are 7 luni si i-am dat de la 5 luni danone special pt bb, cu fructe; vad ca nu mi-a facut mofturi pana acum si l-a tolerat bine; am mai citit pe forum ca nu e bine sa dam iaurt cu fructe la bb(sub 1 an), ci doar natural ...acum depinde de bb. Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aveti dreptate fetelor, cred c-am sa mai astept cu invitatia sora-mii, ca mi-e foarte, foarte dor de ea si nu vreau sa risc sa o respinga...; Oana, bine ai venit pe topic ( si eu sunt mai noua- cu postarile); mai am ceva intrebari: prin ce magazine- pentru imbracaminte aveti obiceiul sa cheltuiti, sau preferati sa mergeti, ca eu in afara de the bay, sau cele din fairwew , place vertu sau ailes nu prea stiu pe unde sa mai merg, si nu reusesc sa imbin deloc gustul cu buzunarele :)))( cum stau prost si cu timpul, as prefera sa merg la "tinta") Ana "Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, tocmai am primit un banc foarte fain pe mail: >O tanara pereche hotaraste sa plece in concediu in Cuba >sa se mai incalzeasca dupa frigul indurat acasa, in Canada...dar, din cauza unor >obligatii de serviciu, nu au putut pleca amandoi in aceeasi zi; asa ca el a >plecat >miercuri, urmand ca ea sa il urmeze joi. > >El soseste la destinatie asa cum era planul, se cazeaza la hotel si >imediat >isi scoate laptop-ul din bagaj ca sa-i scrie un e-mail sotiei sale >iubite. > >Din graba, greseste o litera in adresa si expediaza mesajul fara sa >observe >greseala... > >In Montreal, o proaspata vaduva, care tocmai se intorsese acasa de la >inmormantarea sotului ei, isi deschide computerul si, in ideea ca >prietenii ii trimit condoleante, isi verifica posta electronica. > >Citind primul e-mail...cade jos lesinata. > >Fiul ei, gasind-o asa, citeste pe ecran: > > > >To: Draga mea sotie > >From: Sotul de care tocmai te-ai despartit > >Subject: Am ajuns! > >"Tocmai am ajuns si m-am si cazat. Aici totul e foarte bine pregatit >pentru sosirea ta de maine. De-abia astept sa te vad! >Sper ca vei calatori tot atat de placut ca si mine. > > >P.S.: E cumplit de cald aici!"... "Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Despre iaurturi: noi mancam Danone simplu sau cu fructe, Liberty, dar am luat si iaurt de la charcuteria poloneza f bun, la fel de bun mi s-a parut si kefirul, tot de la charcuterie si acre e ff bun-sanatos pentru pitici. Fetelor ati citit: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42694 ??????? Putem face si noi ecva? Oricat de putin e tare bine primit! Eu am citit cateva ore si am tot plans si am hotarat ca de unde am de unde n-am pentru asta gasesc ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iselin, eu sunt o viitoare mamica (25 iun dupa cum zice doctorul), locuiesc in Montreal si urmaresc acest forum de cateva luni. Am aflat despre greutatile fam. Florescu urmand link-ul din mesajul tau si as dori sa ii pot ajuta si eu. Cum ma sfatuiesti sa procedez: sa iau legatura direct cu cei din Romania sau ne organizam noi mai intai aici si apoi trimitem toti banii deodata? Tatiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iselin, daca s-ar aduna banii pentru Montreal si expedia impreuna, as contribui si eu cu ceva, vorba ta "din ce am, din ce n-am", dar nu am timp deloc, deloc, sa ma ocup(sunt in sesiune, intre lucrarile din clasa si cele practice, si si acusi intru-n examene); Ana "Noi suntem trecatori ca iarba câmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramân sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamânt."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...