Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de mai 2003 (31)


Oana_B

Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hop si noi! cu oarece intarziere va uram si noi un An nou fericit,plin de bucurii si realizari pe toate planurile.La multi ani! de o luna si mai bine nu am calculator.Cel vechi a pocnit de tot.Acum am unul nou de care sunt tare mandra si de la care sper sa intru mai des pe aici ca tare-mi lipsiti. Am reusit sa citesc ultimele 2 pagini din cap. 30si am aflat ca adita a nascut. Felicitari adita,sa va traiasca si sa aduca toti 3 numai bucurii.Curajoasa mamica!!! [flo][flo][flo] carrie,korina,bafta la interviuri! Tin pumnii stransi si astept vesti bune. Robi a crescut,e mare,frumos,nebunatic, un brav barbatel ce mai! Merge la gradi cu mine zilnic,face numai nebunii,bate,musca,tipa si tot asa.Seara pica lat si dimineata o luam de la capat[:D] Sambata i-am dat albus de ou asta pt. ca Maia manca ou si el urla de mama focului ca vrea.pana seara mi-a facut intocsicatie alimentara.A fost rau de tot.Aveti grija la albusul de ou.Nu le dati inainte de 3 ani.Eu i-am dat din prostie si am tras nu gluma... Eczema a disparut dar fac tot timpul atentie la mancare.Nu mananca nimic de la gradi,totul prepar eu in casa.E cam dur dar nu-mi permit sa risc. Una peste alta suntem cu totii bine,am inceput anul cu dreptul ceea ce va doresc si voua. Aici e un ger de-mi vine sa tot fug din Canada asta,de o saptamana sunt numai -30,-40 de grade!Cumplit! pupic si satate multa la totii copii de mai. ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ange
Sambata i-am dat albus de ou asta pt. ca Maia manca ou si el urla de mama focului ca vrea.pana seara mi-a facut intocsicatie alimentara.A fost rau de tot.Aveti grija la albusul de ou.Nu le dati inainte de 3 ani.Eu i-am dat din prostie si am tras nu gluma... ange,mamica de 2 ori
[wow] eu i-am dat deja de mai multe ori.....acu ce ma fac???[papica] "Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici" [url="http://community.webshots.com/user/energy1602"]nechezol[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici! Sa va spun ce zi am avut azi. Tineti-va bine ca nu a fost deloc una obisnuita. De dimineata m-a sunat taticu sa-mi dea o veste la care nu m-as fi gandit pentru nimic in lume: VINE SIMONAAA!!!!! Deci a venit sora mea din Canada cu sotul ei, dar nu la plimbare si nici programat, ci la inmormantarea tatalui lui. Desi motivul e unul trist, eu si parintii mei suntem foarte fericiti sa o revedem dupa un an si jumatate de vorbit la telefon sau pe messenger si trimis poze. Imi era foarte dor de ea dar aveam si inca am impresia ca e plecata de putin timp, parca nu am vazut-o de cateva zile. Revedera a fost emotionanta mai ales pentru noi care suntem o familie care nu prea isi exteriorizeaza sentimentele. De data asta ne-am imbratisat cu lacrimi in ochi si nu ne venea sa ne mai dezlipim. O strangeam si o mangaiam exact ca pe Ilinca, vrand parca sa-i simt si sa iau in amintire senzatia corpului ei in bratele mele. Stiu ca peste cateva zile va fi plecata si vreau sa profit cat pot de prezenta ei aici. Se uita la Ilinca cu lacrimi in ochi. Nu a vazut-o de cand era foarte mica. Poze i-am trimis cu carul, si filme, dar nu e acelasi lucru. Ilinca a fost retinuta la inceput, nu prea vroia sa se duca la ea. Nu va mai spun ca era si geloasa cand o vedea pe mamaia ei cea draga ca tine in brate pe altcineve. Pana la urma s-au imprietenit de era cat pe aci sa o las sa doarma impreuna, doar ca nu aveam schimburi de noapte la mamica. Asa ca am venit acasa pe un viscol pe la ora zece(seara). Mai bine faceam sa fi ramas acolo ca acasa s-a intamplat una boacana mare... care putea sa se lase cu o nenorocire si mai mare. Am pus-o eu la culcare in patul ei cu biberonul aferent. Si am plecat pe la bucatarie, sau nu stiu unde. La un moment data aud zdranganeala mare de ceva mare rasturnat si urlete. Nu stiu cand am ajuns in dormitor si am gasit biblioteca de la capul patului cazuta peste pat si jos si copilul sub ea urland. Va da-ti seama ce m-am speriat, am scos-o de sub biblioteca, tragand-o usor sa nu aiba ceva rupt si sa fac mai rau. Am luat-o in sufragerie la lumina si am inceput sa o pipai si sa o dezbrac sa vad in ce stare e. Aparent nu avea nimic grav, doar niste lovituri la un picior, mai sus pe pulpa, care probabil maine vor fi niste vanatai de toata frumusetea. Chestia e ca s-a speriat si nu puteam sa o potolesc din plans. Ovidiu aduna lemnele si cioburile ca s-a spart si o icoana, si injura de zor biblioteca. Alexa plangea si ea de sperietura, mie imi tremurau mainile de nu puteam sa o imbrac la loc. Am stat mult cu ea in brate, am culcat-o langa mine in patul mare,ca nu vroia sa stea in patul ei. Ce a facut ea, s-a dat jos din pat ca de obicei, a sarit gratiile si a coborat pe noptiera mea tinandu-se ca de obicei de biblioteca de deasupra. Cine stie cum s-a tinut de data asta ca a cazut peste ea, si ea de pe noptiera jos. Mare minune ca nu a patit nimic grav. Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu a lasat sa se intample o nenorocire. Apoi m-am repezit aici sa impart cu voi emotiile traite astazi. [url="http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta"]poze cu Ilinca[/url] [url="http://community.webshots.com/album/237553801cmHBMC"]Craciun 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange, eu ii dau oul intreg de mult,inainte de un an, asa cum mi-a recomandat doctora. Nu am avut nici o problema. Probabil Robi de alergic sau era ceva in neregula cu oul ala. Energy, stai linistita, daca pana acum l-a tolerat inseamna ca poti sa-i dai in continuare. Doar sa fie cat se poate de proaspat si nu mai mult de un ou la doua zile. [url="http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta"]poze cu Ilinca[/url] [url="http://community.webshots.com/album/237553801cmHBMC"]Craciun 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana,mai dar emotie n gluma.Bine ca e ok copilul.Daca este atat de nazdravana de ce n renuntati la patutul ei? Si eu am tras cu Robi multe;e tare nebunatic.Cu Maia nici nu am simtit ca am copil.Cu el insa e altfel!! probabil ca Robertelul meu nu tolereaza oul.Dar totusi albusul nu se da dupa 3 ani? adita,cum e mai cu 3 copii? Si mie mi-ar place dar colegul nici nu vrea sa auda[:D] ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, deocamdata am renuntat la biblioteca de la patul nostru, daca o mai punem va trebui sa o prindem in perete. Nu stiu unde o vom culca pe Ilinca daca renuntam la patul ei. deocamdata e bine asa, inca are loc si a invatat sa se dea jos peste gratii, cred ca nu se vor mai intampla accidente. Si eu sunt in aceasi situatie: Alexa a fost foarte cuminte, nu prea am simtit ca am copil. Ilinca abia mi-a aratat ce inseamna copilul nazdravan. Lasa, nu ma supar, cica e semn de inteligenta [:D]. Nu ca Alexa nu ar fi inteligenta... Despre albus eu nu am auzit ca se da dupa 3 ani, ba am si citit in carti ca la un an copilul mananca aproape orice. O sa intreb doctora despre situatia voastra. [url="http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta"]poze cu Ilinca[/url] [url="http://community.webshots.com/album/237553801cmHBMC"]Craciun 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana draga bine ca s-a terminat cu bine!!!Am si acum inima cit un purice dupa ce am citit...((( NAzdravana Ilincuta !!!! Ange eu zic ca poate nu tolereaza oul!!! Albusul ...Si eu i-am dat lui Francy si nu a avut nimic!!! Cum il scoti pe Robi cind afara sint -40 , -30? CA oricit fugi de frig tot ei contact cu el fara sa vrei!!!Pupicuri lui Robi ! Si daca mai vrei un bebe spor la munca..))) Iti convingi tu colegul ..))) Francesca e bine ...Nu mai spune asa des 'NU" Cred ca si eu o pacalesc usurel cu diverse lucruri ...))) Are un program mai aparte ...Se scoala zilnic pe la 10.30 -11 , apoi doarme in jur de ora 16 pina pe la 18 iar seara se culca la 23-24 ..Am incercat sa-i schimb programul dar face ce face si iar revine la al ei!!! Am sculat-o de dimineata la opt, dupa-amiaza a adormit mai devreme iar seara a adormit la 22 ..A doua zi trag de ea sa scoale si nu vrea decit la ora zece si ... Asa ca deocamdata m-am lasat batuta! In rest iesim zilnic afara cu toate ca zilele acestea au fost ploioase ...LA noi nu a venit nici macar un fulg de zapada iar astazi afara e o zi de primavara cu muult soare!!! Ionela am retinut telefonul si o sa te sun!!! Pupicuri fetelor!! VA pup!!! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragutzelor! Ce mai faceti?Vad ca e slaba miscarea la bb de mai. In sfarsit a nins si la noi..da la Galati..numai asa o boare..in rest ploaaaie ..ploooaie! Nici nu pot sa-l scot pe Stefan afara! Pe mine nu m-a chemat la interviu!Mai bine zic eu..ca si asa aveam emotii cu engleza!Si programul nu-mi convenea!Am promisiuni din alte parti1..dea Domnu sa iasa cum imi doresc eu! In rest..Stefu e bine..fuge toata ziua...papa orice..se fugareste cu Mihai de ma aduc la disperare!Ia carticele si se aseaza in fotoliu si "citeste" cu voce tare.....el stie ce! Incepe sa vb tot mai bine..zice mai nou:"STICLA"..da clar....oare e de rau???sper sa nu aiba daru asta! Si m-a inebunit cu baia..vrea baie in fiecare seara..daca nu bate din picioare..se tavaleste pur si simplu...daca o fi sa mergem la mare...nu stiu cum o sa-l scoatem din apa! Va pup!.. Corinna [url="http://community.webshots.com/user/korinnay"]poze cu familionu'[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor la noi a nins superb, ca pe vremea copilariei. Ieri am iesit cu Dori langa bloc si l-am lasat sa se joace in zapada, de nu mai vroia sa intre in casa. Noi inghetasem dar el nimic :) L-am pacalit mai mult ca sa putem ajunge acasa fara sa ne stie tot blocul:))) Adita bine ai revenit. Si pupici la toti puii tai. Sa ne pui poze cu ei. Ce ai mai facut cu impozitul? Ca eu maine ma duc sa pun o noua cerere. Alycia magician se face Mircea :)) Ione noi am reusit sa scapam de biberon folosind paiul. Insa sa stii ca asta a dus si la micsorarea cantitatii de lapte baute. La noi nu e problema pentru ca mananca bine branza, unt, smantana, iaurt si zic io ca daca imi bea macar 400 de lapte e de ajuns. Carrie ce te faci daca nici sotul ei nu scapa de olita pana la insuratoare? Bafta cu jobul! Danad Dori a fost incantat de zapada abia dupa ce i-am pus manusile in maini :) Ange cred ca Robi e mai sensibil asa ca trebuie sa ai grija. Noi am mancat dupa un an si ceva albus si nu am avut probleme. Acum oul ramane una dintre mancarurile lui preferate fie ca e fiert sau omleta. Plus ca ii mai fac torturi de fructe, in care pun si oua, placinte sau clatite. Am uitat sa va zis ca Dori e fan clatite. Baga la clatite cu branza sau gem de nu imi vine sa cred. energy gasesti tu o solutie [:-)))] Danad bine ca s-a terminat totul cu bine. Si distractie placuta cu sora ta. Lumy ce fericita esti. Eu am mai bine de doi ani de cand ma trezesc la 6 cel tarziu. E adevarat insa ca Dori se culca la 19.30 Korinna ce dor imi e de Galati dar ce dor o sa imi fie acum ca ai mei se muta aici. Nu va dati seama cat de greu imi e stiind ca nu o sa mai revad casa in care am copilarit. [URL="http://community.webshots.com/user/aalinador"]poze cu Dorian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...