Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de mai 2003 (31)


Oana_B

Recommended Posts

de ziua Elenei o sa invitam cateva familii de prieteni cu copii de varsta asemanatoare cu a ei. idei de cadouri inca nu am, o sa vad atunci in functie de bugetul care, ca de obicei, va fi destul de modest. chiar nu am nici o idee, jucarii are o gramada. hainute or sa-i trebuiasca, dar nu mi se pare foarte potrivit ca asta sa fie cadoul ei, chiar daca ei ii place foarte mult sa primeasca hainute, sa se imbrace cu ele si sa se plimbe tantosa prin fata oglinzii.o sa primeasca de la sora mea un carucior de papusi. ma mai gandesc la o bicicleta, dar pt una obisnuita inca e prea mica, iar triciclete nu gasesc decat de-alea de impins din spate, care mie nu-mi plac Ar fi o idee grozava sa ne intalnim mai multe mamici din Bucuresti, sa facem ceva special de ziua lor. poate sa-i ducem la un loc de-ala de joaca(kids planet,boomland, Arlechino,Insula copiilor) sau intr-un parc, ca pana atunci se face vremea frumoasa mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sanatate multa bebeilor bolnaviori! Thea a scapat din nou, iarasi noi am fost pe rand raciti si cu muci cat China.eu cand e pericol ii mai dau Oscillococcinum si se pare ca ajuta.sper sa nu zic intr-un ceas rau ca asa am facut si eu, pe cand ma laudam ca n-am racit iarna asta m-a pocnit. fetelor mi-e dor de povestile cu voi, sunt permanent pe fuga, nu-mi mai ajunge timpul, am un job intresant dar f solicitant , am intrat din plin in actiune, sunt asa de ocupata de parca nu am facut asa mult pauza.dar mi-e tare dor de zilele cu micutza 24 de ore din 24. Thea papa bine, doarme bine, ii merge gurita, intr-adevar sunt asa de scumpi la varsta asta.la minusuri tot nu facem la olita si nu papa singura de...lene!ptr ca bunicii o rasfata si ii dau ei sa nu oboseasca copilul.balerina mea de altadata are ditamai burtoiul , si picioare durdulii, a pus bine pe ea, s-a inaltat, e ditamai d-soara. a inceput sa-si aleaga hainele, mai precis caciulile, nu iesim decat cu ce vrea ea pe cap... cand vin de la servici imi sare in brate si spune "mami bec" adica te iubesc si eu sunt gata. doarme tot de la 9 fix seara iar dimi trezirile sunt intre 6 jumate si 8 nu e o regula(dra de obicei in we sunt mai matinale, sic)iar la amiaza inca vreo 2 ore. noi am fost in we la Bazna, ne-am relaxat a fost super.in urmatoarea luna ma cara firma la doua traininguri care vor fi in we, asta ptr mine e f nasol fiind din timpul meu cu familia.dar sunt la Felix si Paraul Rece asa ca in tot raul si-un bine:) gata ma duc nani ca nu mai poci va pup cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor si 8 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca s-a mai inviorat atmosfera pe aici, adica se scrie macar o juma' de pagina la 2-3 zile. Eu inca nu stiu ce voi face de ziua ei. Noi avem acelasi tip de petrecere cu aceiasi invitati la toate evenimentele. Doar la Ilinca vin doua perechi de nasi si atmosfera e putin incordata sau asa o percep eu. Am facut greseala (sau nu..) sa-i aleg ei alti nasi decat nasii mei de botez, cununie, ai lui Alexa, ai parintilor mei de cununie.. adica sora tatalui meu cu sotul ei. Am vrut ca Ilinca sa aiba nasi tineri si mai plini de viata asa ca am ales-o pe cumnata mea cu sotul ei. Nasii nostri cei universali s-au cam....nu prea le-a convenit, asa ca la ziua lui Ilinca e mai delicat, mai ales ca sunt din generatii total diferite si din familii diferite. Greul pica pe noi ca gazde, trebuie sa fim atenti cu toata lumea la fel... Cu copii cred ca e prea devreme sa-i organizez, nu constientizeaza ea ca e sarbatorita, pot sa-i aduc copii in orice zi, se intalneste cu prietene aproape in fiecare zi in parc... cam tot aia ar fi. Si mai e o problema: ziua lui Ica pica in Joia mare, deci ar fi de sarbatorit chiar in ziua de Paste. Nu cred ca e potrivit sa fac asa ceva, Pastele e prea important ... o sa fie o problema si nu numai acum ci toata viata, cu sarbatorirea zilei. O sa pice de multe ori in post... Mi-ar place sa ne intalnim mai multi copilasi de mai, sa-i vedem si noi impreuna, sa le facem cunostinta, sa punem bazele unei prietenii de durata... [url="http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta"]poze cu Ilinca[/url] [url="http://community.webshots.com/album/288965160oWEfAX"]Ica tunsulica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele am o problema.cand pica Pastele la noi?Pe 1 sau 2 mai?Sau cand? Inainte de Paste este vre-o sarbatoare?Hai lminati-ma si pe mine ca sunt pe alta planeta. Aici Pastele este in wek-endul asta si am impresia ca si la mine va fi[bang] Ce fain ca va ganditi sa o puneti de o intalneaa la Bucuresti.va invidiez. Noi pe Robert o sa-l sarbatorim la gradi cu toata lumea de acolo de la mic la mare si apoi vom da o petrecere acasa.Probabil ca in casa ca pe 13 mai aici abia incepe dezghetul asa ca nici vorba de "iarba verde"[bang][bang] Va tin la curent oricum.[:D] maine la gradi avem o zi "in pijama".Sper sa reusesc sa fac ceva poze daca nu va fi nebunie la maxim. v-am spus ca sambata am reusit sa ma frig cu ceara de epilat si ca eram la un pas sa dau foc la casa? parca nu... aia bat la calculator.am varza mana.In fiecare zi merg la pansat.Ma doare de mor.Nu am patit niciodata asa ceva. Am pus ceara pe foc sa-mi dau mustata jos si amplecat la toaleta cu gandul ca nu stau o vesnicie acolo.Intre timp am gasit prin baie aruncata o revista romaneasca de 100 de ani si am picat pe ea.Am iesit din baie cand au inceput alarmele de fum sa urle.Bucataria mea era neagra de funingine...Ibricul ardea pe aragaz.Primul lucru a fost sa-l trag dupa aragaz dar mi-a ramas mana pe el si mi-a picat pe picioare.Apropo,si pe picior tot varza sunt.Brrrr... hai ca tac.Acum o iau in gluma dar am fost socata rau.abia ce mi-am revenit acum cand vad ca ranile incep sa nu se vindece. Sa nu faceti ca mine[:D]Grija mare. ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu Ange, mi s-a ridicat parul pe sira spinarii cand am auzit ce ai patit. sper sa-ti treaca repede ranile La noi Pastele e pe 1 mai. inaine de Pasti singurele sarbatori mari sunt Floriile( pe 24 aprilie) si Sf Gheorghe (pe 23) mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma...ce facem....."o punem[grup] de-o intlneala" cu bebe-strumfii de mai si supermamicile lor? Daca ne ajuta si vremea...ar fi super...in parcul Herastrau...in aceea perioada este si expozitia de flori de gradina si apartament, anul trecut a fost superrr, Cismigiu e cam mic si leagane pentru varsta lor nu prea sunt, ...sau poate sa mergem la gradina zoologica sau la circ...nu stiu...mai astept propuneri, la Mc' nu-mi place...este spatiul prea mic si mi se pare ca miroase tare urat!!! Ange,...sa te faci bine repede...si eu am patit una d-asta' luna trecuta, da nu cu ceara...faceam crema de zahar ars...si cu un ochi la oala cu unu la Maria,( care vroia sa se spele pe inti (dintisori) cu periuta si cu apa din agvariul de pesti!) mi-a cazut pe mana dreapta, pe trei degete, zahar topit foarteeee mult si foarte incinsss!!!! Acum, mai am putin si sa dus bubu (bubita), da sper sa nu ramana semn!!! Aaaa...am uitat sa zic ca mi-a iesit de milioane desertul...da cand ma uitam la degetele mele...nu mi-a mai trebuit nici o crema de zahar ars. Aveti mare grija!!! Va pupam si sanatate multa Azi am fost la spitalul Grigore Alex. de urgenta...de doua saptamani tuseste intr-una, tratamentul pediatrei nu a dat nici un rezultat...ca deh'...nu a fost spaga pe masura asteptarilor ei...da' azi m-am dus cu tupeu si nu am dat la nimeni nici un leut...ca nu am vrut!!!!!!! Are polipii foarte inflamati, am schimbat tratamentul si acum sper sa fie bine! Maria bb & Mami Mihaela http://community.webshots.com/user/mihaela2maria Poze cu MIHAITA HOGAS si MARIA http://community.webshots.com/album/297642359dunFTg http://www.babiesonline.com/babies/m/maria2mami/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai suntem, mai suntem... dar DC a fost in revizie tehnica vreo 2 zile. Si acum, dupa revizie, la mine se misca tare incet. Bine insa ca am reusit sa citesc ce-ati mai scris in ultimul timp, caci eu tot lenoasa am fost (la scris)... Am si scuze, de citeva zile m-am reprofilat pe gratare: s-au strins citiva colegi de-ai sotului imprastiati prin mai multe tari, apoi alti prieteni de-ai nostri au venit sa ne ajute sa taiem via din curte, in weekendul care-a trecut ne-au vizitat si socrii, asa ca am fost super-ocupata. Pastele nostru va fi pe 1 mai, cel care s-a serbat zilele trecute in Canada a fost pastele catolic. Ange, sper din suflet sa te vindeci cit mai curind si mai ales sa nu-ti ramine semne prin locurile unde te-ai ars. Mi-am adus aminte ca ceva asemanator am patit si eu cind am ajuns prima data in Canada. Cred ca aveam niste vecini asiatici pe undeva prin apropiere, simteam mirosuri de mincaruri specifice, asa ca m-am gindit sa le fac alor mei niste vinete. Zis si facut, m-am pus sa coc vinetele pe aragazul din dotare. Hota nu mergea prea bine, bucataria nu avea nici o aerisire catre exterior, asa ca tot fumul de la vinete s-a adunat in casa. N-a durat mult pina s-a activat alarma de incendiu. De fapt era o pre-alarma care nu vroia in nici un chip sa se linisteasca, i-am scos bateriile, ne-a vizitat consierjul... a fost tam-tam mare... cind am crezut ca totul s-a terminat, au venit si pompierii !!! Eu am crezut ca au venit la mine, din cauza vinetelor mele, insa pompierii au venit si ei pe-acolo din pura intimplare, au insotit o ambulanta, ei cam umbla in gashka prin Canada [medic] [poc] [neand] Scurt de tot, despre Francesca: am cintarit-o ieri si are 17 kilograme. Adica balerina, cum o stiti [majoreta] . NU - olitza, NU - papa singurica (cu mici exceptii, cind are ea chef, bineinteles), NU - bolnavioara (sper s-o tina tot asa, caci ma stiu tare prapastioasa cind o am bolnaviaoara). Poate si pt ca am avut mai mereu casa plina, dar de 2 zile nu mi-a mai dormit absolut deloc pe timpul zilei. Adica se culca la ora 2300 (uneori chiar si mai tirziu) si se trezeste pe la ora 1000. Nici nu stiu de unde are atita energie, caci pe mine ma doboara. Si i-au crescut niste cornitze de cind este taica-su acasa, mama-mama [copil] [pup][pup][pup] [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...