Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de mai 2003 (31)


Oana_B

Recommended Posts

DAnad felicitari pt masina ...!!! Sa o stapiniti sanatosi!!! Cred ca esti in al noulea cer ca venit Simona! Danad sa stii ca si eu sint lipita de Francy ..Eu chiar nu am cu cine sa o las ...(((( Asa ca de mica umbla cu mine peste tot!!! De la sase saptamini e obisnuita sa mearga numai cu masina . Zilele trecute am vrut sa o iau la plimbare pe jos cu ea si nu a vrut sa plece din fata portii pina nu am scos masina din garaj! Nu-mi venea sa cred ca nu vrea pe jos...))) Striga la mine in gura mare "BRRR , BRRR Masi " Am scos masina si ne-am dus sa vedem marea ! CArrie distractie placuta la Paris si bafta la examen! Meme sa stii ca Anca seamana cu Francy !!! Tot dictatoare cu copii ..((( Numai ca la noi fetita care a venit in vizita avea cinci ani!!! Ange nu stiu ce sa zic de degetel ! Badijoneaza-i degetelul preferat cu un plasture ...Nu zic de ardei iute sau alte balarii ca mi se par prea de tot ..))) Si noi bem inca laptic din biberon !!! Dar efectiv cred ca va plinge enorm de mult daca nu o sa il mai dau ... [bang][bang][bang] Efectiv tremura de bucurie cind da de el...[:D] Aalina bafta la cautare!!! Ionela sa stii ca nu prea avem pe unde sa mergem ...O mai scot pe la Selgros , o mai scot pe la Tomis Mall asta cind ploua si fac piata ... Au locuri de joaca pt ei! Cind e uscat iesim pe la animalute sau in parc! Alycia felicitari ...Imi dau seama ca ti se rupe sufletul pt Mircea ...((( Ma apuca groaza si pe mine cind ma gindesc ca va veni si la noi ziua despartirilor...[bang][bang] Eu pling la despartiri de zici ca adevarat! Pling cind pleaca sotul ! Se supara de nenumarate ori pe mine din cauza asta ...[:(!][:(!][:(] Ce face Andrei?? Mircea nu ataca cartile si caietele lui Andrei? Dragute pozele! V-am pupat! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici! Multumesc pentru felicitari. Masina e "adevarata" cum se spune mai nou. Skoda Octavia e copiata dupa VW Passat, dar se spune ca mai reusita decat modelul. Eu inca nu am vazut-o, sta de cand a adus-o in garaj. Daca nu era Simona aici si daca era vremea buna, acum am fi fost departe cu ea, asa... poate sambata viitoare. Simona pleaca luni dimineata devreme, din pacate au venit doar pentru cateva zile neprogramat din cauza decesului tatalui cumnatului meu. Am stat cu ea cat de mult am putut, azi ii asteptam pe la noi la un gratar. Pe masura ce se apropie clipa despartirii..[q]. Acum am culcat copilu si fugim pana la Selgros la cumparaturi. Va pup! Ps. sa va mai spun ca azi Ilinca s-a impiedicat si a cazut cu capul de calorifer?... [url="http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta"]poze cu Ilinca[/url] [url="http://community.webshots.com/album/237553801cmHBMC"]Craciun 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, da nastrusnici copii mai avem [mamica] Lumy, trebuie sa fiu cu ochii in patru la caietele lui Andrei ca altfel Mircea le face ferfenita, le scoate din sertar si le baga ba la gunoi, ba in dulapul cu haine de facem istericale si crize de nervi cand le cautam. Fetelor voiam sa va intreb voi cum i spalati pe dinti??? Ca al meu se stramba si scuipa si nu-si deschide gurita deloc....tare ne mai chinuim.Mircea bea inca laptele cu biberonul, suzeta nu a folosit-o deloc...sper sa nu avem probleme cu cariile. Dana_d sa folositi masina sanatosi sa va bucurati de ea.Pupici la mika alpinista...si mare grija sa nu mai aveti asemenea evenimente...astia mici sunt ca maimutele se catara pe unde nu te astepti! Ange draga mea, eu abia am inceput serviciul si tu esti deja satula...te cred...o sa ajung si eu in stadiul ala. Cred ca e tare greu sa ai zilnic un asa orar, dar nu ai ce face tre sa o iei ca atare si sa mergi inainte. Bucura-te de clipele pe care le poti petrece alaturi de ei, sunt foarte pretioase. Ai poze noi cu micul razboinic? Carrie bafta la examene si vacanta placuta la Paris, pupici la Thea pe burtica daca asa prefera ea [:D]. Thea se spala pe dinti...sau macar schiteaza ca ar vrea?...Mircea refuza categoric! Alycia si cei doi flacaiasi! daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici: http://community.webshots.com/user/penciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elenei ii place sa se spele pe dinti, cum intra in baie isi aduce aminte si imi cere periuta. nu stie sa se spele si cu pasta, dar imi cere de fiecare data, faca scandal daca nu ma prefac ca-i pun pasta pe periuta. oare gresesc? chiar ar trebui sa-i pun si putina pasta? pe mine ma uimeste mereu ce diferenta mare e intre comportamentul ei si al lui Antim. o fi ceva tipic feminin, sau pur si simplu e ea mai cocheta de fel? ii place sa se pieptene, sa se dea cu deodorant, sa-i tai unghiile (dupa Antim trebuia sa alerg prin toata casa ca sa-i tai unghiile), sa se dea cu strugurel pe buze, sa se uite in oglinda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut o zi....cum nu mi-as fi inchpuit. De dimineata ne-am sculat veseli si au inceput alergaturile prin casa, pe la geamuri sa admiram zapada de afara, chiotele de bucurie ale Ilincutei.... Am apucat si am facut cateva poze si filme pentru sora mea care pleca peste cateva ore. Pe la ora 10, eram inca in pijamale si nu ne asezasem la masa, ma suna mama mea sa-mi dea o veste groaznica: A MURIT MAMAIA. Initial nu am realizat, sau mai degraba nu am crezut, dupa cateva secunde insa am inteles tragedia pe care o traiesc. Era mamaia mea cea iubita, cea mai apropiata, in primul rand pentru ca era din Bucuresti. Era atat de buna, calda, sfatoasa, exact ca o bunica din povesti. Nu o sa uit niciodata cum imi spunea povesti cand eram mica dar eu o puneam si acum, cand eram deja mama, sa-mi mai spuna povestile alea pe care numai ea le stia. Am vrut mereu sa o inregistrez cum spune ea povestile alea vechi Basarabene, dar am tot amanat... pana a fost prea tarziu. Avea un talent de a povesti... era tare haioasa, ea dadea farmec oricarei intamplari pe care o povestea. Era cea mai buna gospodina, nu exista ceva sa intreb si sa nu-mi dea cel mai bun sfat. Facea niste placinte....nicaieri nu am mai mancat ceva asa bun. Tot ce iesea din mainile ei era perfect. Dar cel mai mult o sa duc dorul caldurii ei sufletesti si trupesti, avea niste maini calde si moi, era o placere sa le mangai de cate ori o vizitam. Astazi, mainile ei nu mai erau calde, oricat am incercat eu sa le incalzesc, dar erau la fel de moi cum le stiam eu. La fel era si inima ei, calda, blanda si senina, nu am vazut niciodata la ea o cat de mica rautate. Ii multumesc lui Dumnezeu ca a murit usor si repede, nu a suferit, nimeni nu se astepta la asa ceva. Cred ca a asteptat-o pe Simona, a vazut-o vineri si s-a stins azi dimineata, iar Simona, dupa ce acum doua zile s-au imbratisat si au povestit ore intregi, azi a mers sa o vada dormind. Si inca ceva nou astazi, pentru prima data in viata mea l-am vazut pe tatal meu plangand, si probabil ca si eu am plans pentru prima data in public, de fapt e pentru prima data cand imi moare cineva atat de apropiat. Imi pare rau daca v-am intristat, ganditi-va ca mie imi face bine sa va impartasec tristetea mea, parca greutatea de pe sufletul meu e mai usor de suportat. Marti o ingropam, ma asteapta doua zile grele din toate punctele de vedere. Si.. peste doua ore Simona pleaca spre aeroport... Oare m-a pedepsit Dumnezeu ca m-am bucurat de moartea socrului ei ca mi-a adus-o in tara? [url="http://www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta"]poze cu Ilinca[/url] [url="http://community.webshots.com/album/237553801cmHBMC"]Craciun 2004[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana d,uh...cat de frumos ai putut sa povestesti despre bunicuta ta.Te admir.Mi-au dat lacrimile.M-ai facut sa-mi aduc aminte de copilaria mea si de bunica mea iubita la pierderea careia am fost la fel de bulversata ca si tine.D-zeu sa o odihneasca in pace,condoleante familiei tale si tie putere si curaj sa treci cu bine peste tristul eveniment. Ai sa vezi in timp ca de acolo de sus bunicuta ta iubita va avea intotdeauana un gand bun pt. tine si povestile ei basarabene o sa-ti faca somnul «dulce». Alycia,am pus o poza recenta cu Robert.Am sa ma straduiesc ca intr-una din serile sapt. viitoare sa pun ceva mai multe.Nu am timp,zau. Lumy,cu degetelul chiar nu stiu ce sa fac.Povestitle cu ardei ma depasesc.Nu pot sa rad de el.Aici exista o solutie de dat pe degete pt. cei care-si rod unghiile.Cica este amara,brr...O sa intreb pediatul cu prima acazie daca e bine pt. el sa-i dau cu asa ceva.Ma gandesc sa nu faca ceva alergie la ea. In fine.Sper sa nu se insoare cu degetul in gura. adita,si Robi se spala pe dinti si dimin. si seara.Asta numai din cauza Maiei.De fapt are program de manca pasta de dinti ca de spalat mai incolo...Am auzit totusi ca nu ar fi bine sa manance pasta.Nu stiu.Ramane de studiat cazul[:D]Cert este ca e inebunit dupa pasta de dinti a Maiei[bang] http://community.webshots.com/user/maiaioana o saptamana buna. ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ange, noi am scapat de degetel. Kiki se nascuse practic cu degetelu-n gura. In drum spre maternitete suugea degetelu si de atunci nu-l parasea niciodata. A ajuns sa faca batatura la deget din cauza dintilor, dat tot nu renunta. Pana la urma i-am dat suzeta (pe care o refuza cu indarjire initial) Asta s-a intamplat in urma cu vreo 3 luni. Ii acoteam degetul din gura si-i dadeam suzeta. initial o refuza, dar pana la urma a acceptat-o. si pe urma, 'uitam' suzeta din cand in cand (nu i-o duceam la cresa, sau o uitam acolo). Acu nu mai suge degetul, si suzeta o cere numai cand o vede, dar mai mult de joaca, nu de nevoie ;) Eu am fost la farmacie sa cer oja aceea amara, pt copii, dar mi-a zis farmacistul ca-i numai pt copii peste 3 ani si numai contra rosului de unghii, nu contra suptului de degete. Noua n-a frut sa ne dea nenea farmacistu :D Mihaela [url="http://www.desprecopii.com/info.asp?id=512"]Anaïs[/url] [fetita] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19303"]Emma[/url] [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana...mi-ai adus aminte de bunica mea care a murit acum 4 ani..in dec 2000.Insa bunica mea nu a fost o fiinta foarte apropiata de mine...insa era intre nnoi ceva asa....stiam mereu ce gandea fiecare.Eu si bunica mea eram nascute in aceeasi zi,aceeasi luna:23 iulue.Ne faceam zilele impreuna de cand ne stiam.....apoi s-a imbolnavit..a murit.Ma tot uitam la ea.....era asa rece...rigida...ma cutremura atingerea ei...asa intinsa pe masa.....a fost un moment foarte trist!!!Condoleantele mele! Si Stefan suge inca biberon.Eu zic ca nu are nici o legatura dintii stricati cu biberonul.Atata vreme cat eu il spal cu detergent dupa fiecare folosire . Mihai a supt biberon si suzeta pana dupa 2 ani.Si nu a avut nimik. Eu ma bucur ca vrea biberonul cu lapte.Pt ca...va spun eu....dupa ce dispare biberonul,se diminueaza si cantitatea de lapte consumata. Asa ca eu ma bucur ca vrea laptic din biberon. Si la noi a nins..si a fost superb!Am iesit la sanie..a fost foarte bine. Am facut poze la zapada.Am sa le pun pe webshots! Corinna [url="http://community.webshots.com/user/korinnay"]poze cu familionu'[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...