Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vointa controleaza si sentimentele?!


Recommended Posts

Vreau sa va multumesc pentru mesaje mai intai, tuturor, indiferent de cat de bine ati inteles ce am vrut sa zic sau nu (!!!)[bang] Poate nu am explicat eu bine, dar in cazul meu nu este vorba de incapatanare, ci de dorinta de a depasi momentul cat mai repede. Tin sa spun ca nu ne-am despartit noi de buna voie, ci soarta (avem culturi, tari si religii diferite...[:(]). In cazul asta, am decis sa ne despartim ca cea mai buna solutie pentru amandoi, chiar daca sentimentele erau puternice. De aceea incerc sa trec peste moment, si de aceea am venit si pe SITE! Vroiam sa-mi iau gandurile de la el, si tin sa spun ca am reusit. Incerc sa analizez toate raspunsurile voastre, si ma intreb cum de s-a putut...ma intreb daca l-am iubit intr-adevar, dar asta iese din discutie, irevocabil DA. Insa...argumentele contra relatiei noastre au fost mai puternice in mintea mea, cred ca asta a fost solutia. Thank you all, Kharisma Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ok, acu ai explicat:)). Prin a vrea sa-ti iei gandul de la durere si mintea de la el, e ok sa folosesti vointa, insa cum ti-am spus si mai sus, nu-ti uita conditia de om, iar mintea poti s-o tii ocupata cu o garamada de alte chestii, cum ar fii sa citesti o carte buna, sa faci sport, sa te implici intr-o activitate ceva, care sa nu-ti dea timp de gandire...cred ca asta ar fi cea mai usoara solutie...vointa foloseste-o in alte scopuri, ex sa iei toate examenele in urmatoarea sesiune:). Iti doresc bafta si toate cele bune! It is better to have loved and lost than never to have loved at all! http://www.yamafoto.com/?ref=12560
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Kharisma! Nu stiu cit de tinara esti dar esti categoric pe un drum bun cu tine insuti si automat si cu cei de linga tine. Vointa este cjheia.Cind ceva nu este "ok", trebuie sa faci ceva si luciditatea este nr 1 in situatiile astea, fata de cei care-si pling soarta si nu fac nimic.Inca o data iti spun ca esti o fiinta desteapta si cu mai multa pasiune decit pare la prima vedere.Asta pt ca te gindesti la ziua de miine si probabil ca-ti cunosti limitele, stii ce poti duce si ce nu, contrar sentimentelor.Eu asta am invatat mult prea tirziu si m-a costat amarnic.As fi dorit sa gindesc ca tine o data.Autocunoasterea este poarta spre fericire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...