Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (29)


Recommended Posts

Oana draga, stau si ma uit la pozele voastre si imi curg lacrimile siroaie de vreo zece minute...si nici nu stiu de ce...sunteti asa de dulci toti trei! ...m-a mai intristat si Michaela cu mesajul ei! Pai Michaela, tu esti o luptatoare! Iar forta poti s-o iei din sufletul tau frumos! Eu n-am nimic amuzant de povestit...sau?... ieri am tradus pt prima oara pt jandarmerie si a fost super! Io si vreo 30 de barbati frumosi, mi-a placut la nebunie...a fost o descindere in masa intr-un refugiu cu tigani...si-mi ziceau toti tziganii "SEFA" si m-am amuzat teribil... Salut noile fete si va pup pe toate! http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sib_maillet/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sibylle, chiar acum ma uitam si eu la poze si aveam lacrimi in ochi, ma gandeam ca nu-mi vine sa cred ce frumusete de copil am facut, si nu-mi vine a crede. Nu ca e copilul meu neaparat, dar il gasesc scump tare, l-am albit cat l-am pupat. Si a cazut bine, ca am citit si mesajul tau si mai tare mi-au dat lacrimile. Ai un suflet mare![pup] Nadia, nu ne mai zici nimic? Cum decurge sarcina, esti bine? Te pup![pup] Aurasule, unde esti? Am primit de la prietena ta doua pijamale pentru Seb! Sa-i multumesti din suflet pt ele si sa-i spui c-o pup! Si pe tine! Otilia, asa de obosita esti de nu ne mai scri aici nazbatiile copiilor? Va pupam! Delfinas, si tu imi lipsesti tare, se vede ca ai inceput munca. Elena, sper ca esti bine, desi imi imaginez ca e greu departe de familie. [pup]Pupici! Corina si restul fetelor, de ce ati tacut toate?:((( Va pup pe toate dulce! Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu http://community.webshots.com/user/sebastiengrigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bibe]un [pup] dulce pe nasuc lui SEBI mic si scump , saracutul de el ca nimeni nu-l lasa linistit sa doarma ! Draga OANA incearca sa-l culci si sa-l obisnuiesti cu [roker]galagie , ca daca nu , o sa ai probleme cu el din cauza galagiei ! Iti dau acest sfat ptr ca si eu am fost si sunt inca in ac. caz chiar daca e mai marisor Alexandre , tot are de-a face cu galagia vecinilor "imputiti" , scuze daca va sochez , vorbind asa , dar am suferit din cauza zgomotelor si am simtit pe pielea mea ce-nseamna sa-ti vezi puiul tresarind , din cauza unei porti care se tranteste , sau un "volet" care se-nchide , un geam , sau atunci cand cineva are vizita , ii dracuiam de mama focului si cand aveam ocazia le spuneam sa nu mai faca atata galagie , dar degeaba , ei faceau din ce in ce mai multa ..., deveneam nebuna , si plangeam , iar sotul nu mai stia ce sa faca cu mine din cauza asta , iar acum iau medicamente ca sa fiu mai calma ! Ca tot traind cu sufletul la gura , ca copilul sa nu mi-l trezeasca , am devenit tare sensibila si plang mereu , chiar daca acum Alexandre , se mai trezeste cu un zgomot de ex , o masina sau o mobileta care trece-n spatele blocului , nu mai plange ca si altadata ci asi ia pe "tedy"-n brate ( ursuletul lui , rupt si plin de pete ) si spune ca dupa aceea nu i mai frica si adoarme , dar eu tot nervoasa sunt pe aceste zgomote si ii injur pe romaneste , s-l vezi pe sotul ce se mai uita cu ochi mari la mine , ca sa-nteleaga ce-nseamna , ca le spun cu o viteza ... de nu mai pricepe nimica ! Atunci eu rad de el si-mi trece ! Eh , ti-am impuiat capul , dar nu vreau sa devii si tu ca mine , mai tarziu ! (ça pourrit la vie) ... si inca un sfat daca-mi permiti OANA draga , nu-l obisnuiti cu voi in pat , cateodata ziua , mai merge , dar nu noaptea , ai grija de treaba asta ca tare greu se va duce-n patutul lui , eu n-am avut treaba , de la 3 luni , a dormit in patutul lui , in camera lui , dupa ce mama mea se intorsese in Ro., ca ea dormea in camera lui , in timpul sederii ei la noi ! Eu te sarut cu prietenie si-ti doresc si tie si sotului tau , multa rabdare ptr SEBI al mic , si dulce ca un angeras , ca l-am vazut in poza si e o scumpete de copilas , s-aveti noroc de el , si sa-l iubiti din toata inima voastra de parinti "noi nouti" ... bon wee-end si numai bine , ciaoooo A.[pup] Draga [pup]MICHAELA am citit mesajul tau , o sticla aruncata-n mare , simt ca ceri ajutor si vad prin randurile tale , multa disperare , nu te da batuta de valurile vietii , cateodata ele sunt mai mari si nu ne asteptam , ele vin dintr-o data fara sa previna , noi trebuie sa fim mai tari decat ele , sa putem sa le infruntam cu pieptul tare ! Stiu ca de multe ori nu mai avem forte sa inaintam , umerii sunt prea umpluti de greutatile vietii , iar cum iarna nu prea avem moral din cauza lipsei soarelui , nu vedem viitorul cu multa incredere ... , sunt sigura ca torul se va arnja si in cazul tau !!! Hai caputul sus , soarele va straluci din nou si pe straduta ta , nu dispera , nu mai stiu pe unde am auzit aceasta expresie : "viata e ca bicicleta , daca vrei sa nu cazi trebuie sa avansezi" , e valabil si ptr tine ! TE sarut cu multa prietenie si-ti spun "CURAJ" , multe sarutari si fetitei tale , ciao pa curand ! A. Salutari tuturor fatucelor dragi , va doresc un bun week-end si toate cele bune !!! pa si pusi ! Apropo's , e careva dintre voi din banat "Timisoara" ??? Oricum ,; va iubesc pe toate , din moment ce sunteti din tara mea cea draga ...[pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu aici sa va pupicesc pe toate, cu dedicatie speciala lui Seb, bien sûr. Savurez un weekend linistit si-mi pregatesc hirtiile, luni dimineata chiulesc de la scoala fiindca merg la ambasada la Paris sa-i fac procura lui frate-meu pentru pasaport, asta in caz ca e vrena din voi pe-acolo(ceea ce nu prea cred...) Pa si un weekend superb tuturor! "Viata e ca mersul pe bicicleta: daca vrei sa-ti mentii echilibrul, trebuie sa avansezi. (A. Einstein)" Cu bine, Elena [url="http://community.webshots.com/user/emarusceac"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Samsara, nu le da batuta!! Capul sus! Nu stiu ce ai rezolvat cu cetatenia si implicit, cu jobul dupa examenele de diploma, dar sint convinsa ca ai sa te poti angaja unde vrei tu, chiar daca nu ai inca cetatenia, din momentul in care ai depus dosarul si ai dreptul sa o iei, oamenii sint mai inteligenti decit administratia si directorii de spital care au nevoie de personal sint indulgenti. In alta ordine de idei: nu stiu ce s-a intimplat cu tine, daca e numai oboseala examenelor sau ai si alte probleme, dar incearca sa te scuturi pt ca nu e momentul sa te lasi pe lincezeala. Si daca se intimpla sa divortezi, nu e nici o nenorocire, mai rau e sa stai cu cineva pe care il suporti din obligatie!!!! Da-le-ncolo de cartoane, ia o pauza si mergi cu colegii la chefuri, cartoanele pot astepta, chiar daca ai o data "de" poti amina cu 2-3 zile plecarea, fara probleme; e ceva normal si nimeni nu te da afara din casa. Daca ai nevoie de mai mult ajutor, iti las numarul de tel si putem cauta impreuna solutii. Toulouse, la ville rose [roker]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit fetele !doamne ce de nouatati de cind n-am mai fost pe aici ! Doua fete noi ![cool]Bine a-tivenit printre noi [grup]Sper sa va simtiti bine aici ,ca la voi acasa si sufleteste si "fizic" daca pot spune asa ! Ma bucur din suflet cind rindurile noastre se ingroasa ,oare la ce numar am ajuns ,nu stiu ,in orce caz plus de 4 cite erau acum trei ani si..... Samsara simt sufletul tau pustiit si singur ,nu te intreb "de ce?" As vrea sa pot sa-ti descretesc un pic fruntea dar cum oare??caci o parte din deznadejdea ta e aceiasi si la mine ,"surtout"serile cind pun capul pe perna si ma bucur si eu ca pot evada din realitate ! Mi-am promis ca daca reusesc sa ajung la capatul acestei "curse" in care m-am inhamat voi profita apoi din plin de viata ,de fiecare raza de soare si de fiecare suris si cuvint al copilului meu ; acum insa trebuie sa pun toate acestea de o parte caci diminetile mele sint inca reci si apasatoare ...........iar capatul "cursei" e departe inca ... Am impresia ca intreaga viata a mea este o cursa ca nu pot sa ma opresc si ca sint fortata sa merg inainte ,i-mi privesc ridurile si chipul in oglinda si nu reusesc sa ma recunosc ,i-mi dau seama ca timpul a trecut repede pe linga mine si ma sperii! Donc ,ca si tine am ajuns sa ma hranesc cu mici frimituri de bucurii,si am uitat gustul fericirii adevarate ,! Nu-i poate ceia ce asteptai dar este tot ce pot sa-ti raspund la postul tau! Capul sus deci [bere]nu esti singura in "petran"!!!! [alcool] Oana Mica si zburdalnica ,ma uitai si eu la pozele strumfului tau si parca tot nu-mi vine sa cred ca e al tau! Mi-e drag de el!sa ne mai pui poze noi cind faci si sa-mi zici si mie de ce i-ai pus tu sosetele in mini?,ca sa nu se zgirie pe fata ?, te intreb si eu caci ast' truc mi sa parut un pic bizar in poze![mamica] In rest voi celelalte ce mai faceti? Corina c emai e pe la tine?,nu te-am mai auzit de mult ,dealtfel sint multe fete pe aici pe care nu le-am mai "vazut" de mult??! Aura&Luca,2 ani si 11 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aurasupacurasu/album?.dir=/a58e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour fetele!!Eu sint bine,ma bat cu code de la route!!!!!Inca sint pe la 6/7 greseli[bang].Am avut si prima ora de evaluare si vreau sa incep si orele de[sofer]. Aproape am terminat bilantul de competente(la ANPE) si acum incerc sa prind un curs ceva.Deci,nimic nou pe aici!!! Imi pare rau sa aud ca ai probleme Mihaela,dar eu sint convinsa ca toate au o rezolvare si ai sa iesi tu si din asta,ca doar esti o luptatoare[poc]. Sybille,ma bucur ca ti-a placut la jandarmerie,si mie imi place la nebunie,dar nu stiu cum se face ca nu m-au mai chemat din octombrie [q]. Ailee,din Timisoara o ai pe Sybille!!! Oana,pupici lui Seb !!! Va pupam pe toate Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un curs in ce domeniu, Corina? Bafta cu code de la route!! "Viata e ca mersul pe bicicleta: daca vrei sa-ti mentii echilibrul, trebuie sa avansezi. (A. Einstein)" Cu bine, Elena [url="http://community.webshots.com/user/emarusceac"]Pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena vin eu sa raspund poate doar aproape de adevar la intrebarea ta pentru Corina , Un curs in ceva ce ne poate fi accesibil noua celor doar cu BACU-l rominesc ,caci informatiii nu prea avem ,la ANPE nu se calca pe bataturi sa ne spuna cam ce am putea face si ce nu ,te asigur macar ca la mine asa a fost ,orce calificare pe care o vroiam eu din toate dosarelea alea de "formations" era ,ziceau ei "cu plata"in scoli private si trebuia sa platesc ; nu s-au strofocat (ca doar nu era in interesul lor!!)sa-mi spuna ca chiar si intr-o scoala cu plata din moment ce am cetatenia franceza ,nu am dreptul la alocatie de chômage ,nici la RMI,am dreptul la o finatare de catre stat !! Pai de ce sa-ti spuna?!mai bine sa ma duc sa muncesc acolo unde nu vrea nici un francez sa o faca decit sa fac o scoala si apoi sa am pretentia la un loc de munca decent! Cam asta-i mentalitatea pe la ANPE pentru noi "adoptatii"!!! Corina nu te lasa intimidata daca vrei sa faci "une formation" intr-o scoala cu plata si-ti spun ca trebuie sa platesti cursurile!! ,cum tu locuiesti in regiune de mai bine de un an ,ai si nationalitatea si nu ai nici un venit ,ai dreptul la "chéque formation" indiferent citi ani dureaza cursurile!!! Stii bine ca in situatia asta eram si eu si uite ca m-am interesat ,m-am zbatut si i-mi platester statul si cursurile si am si bursa in fiecare luna ! Deci fetelor care sinteti la inceput de drum nu va descurajati si nu luati de buna tot ce vi se spune pe la ANPE!!! Insistati,informati-va ,intrebati si pe aici si se vor gasi voci sa va indrume ,caci eu daca ma luam dupa functionarii de la ANPE si acum spalam vasele chez le traitèur !!!!!!!!! (ceia ce n-ar fi fost o catastrofa daca nu as avea probleme cu coloana vertebrala!!!![bang]frigul si statul in picioare[bang]) Aura&Luca,2 ani si 11 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/aurasupacurasu/album?.dir=/a58e
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auras[dual]merci pentru incurajari!Asa e cum spui,functionarii de la ANPE nu te informeaza cu nimic!!Chiar si cind te duci si le pui informatia sub nas,se duc si intreaba ca habar nu au!!De exemplu pe mine m-au trimis sa fac bilantul asta!Pentru ca locuiesc la 30km aveam dreptul la un ajutor de 45 de euro pe luna pentru deplasare!cine credeti ca mi-a spus ca am dreptul si sa ma duc sa cer banii? Tipa care imi e consilier pentru bilant[bang]. Elena,deocamdata as vrea sa fac un curs de secretaire assistante sau un curs de informatica!pentru ca am fost secretara directorului in Romania si cunosc meseria,dar trebuie sa ma pun la punct cu anumite logicielle care le utilizeaza ei.Am facut si o evaluare ca secretara si este singurul lucru care imi lipseste deocamdata! Ma gindesc ca asa as avea si timpul necesar sa imi iau si permisul de conducere. Cam asta ar fi,va pup pe toate Corina si Anna nazdravana!![fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...