Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Grupul secretarelor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by gabi_j
ma primiti? ma bucur ca am gasit subiectul asta. secretara... vorba vine! cred ca nu as fi asa de stresata daca as avea doar atributiile de secretara, in sensul clasic al cuvantului. relatii cu clientii si furnizorii, probleme de logistica, traduceri, mai cate ceva in contabilitate... si iaca, asa se aduna, ca de multe ori ma trezesc ca e ora 7 si sunt inca la birou. in timpul zilei, pana pe la 3, telefoanele suna non stop si nu ma pot apuca de treburi serioasa, fiind intrerupta in permanenta, asa ca treburile mai grele le fac intotdeauna dupa program. am norocul ca am un sef foarte bun. desi are peste 60 de ani si e strain, suntem cam pe aceeasi lungime de unda, gandim la fel. daca am probleme, oricand pot sa imi iau o zi libera, ma ajuta mult si cu banii, e deschis la tot felul de intelegeri. daca mai gresesc si eu din cand in cand, nu imi taie capul. incercam sa rezolvam problema impreuna. problema mea e ca sunt aici de mai mult de 7 ani. e o fabrica de mobila, deci anturajul nu este prea select. mi-ar place si mie sa mai vin cateodata mai dichisita, dar nu prea are rost. e praf, la servici vin pe jos peste cai ferate si prin statii de beton... deci nu prea pot. m-am cam plictisit de aceleasi probleme, aceleasi situatii, acelasi birou de atatia ani. simt ca, desi am avut prilejul sa invat multe chestii, m-am cam plafonat si mi-ar place sa fac altceva. dar... am cateva prietene care isi tot cauta de lucru, se perinda de la o firma la alta si nici cum nu reusesc sa se stabileasca, si de aceea totusi nu as pleca de aici, deocamdata. e un loc sigur, am un sef bun, colegi de gasca, salar bunicel si tot felul de facilitati, si desi m-am plictisit, nu am curaj sa las totul. singura problema cu seful e ca uita! anul trecut a fost destul de bolnav, si de atunci tot uita. in mai am avut o problema mare in contabilitate... scandal mare, cat p-aci sa il dea afara pe contabil. acum in septembrie am inceput sa facem un audit complet, si auditorul i-a atras atentia ca in mai sunt ceva probleme in acte. el, foarte mirat, ca cum se poate intampla asa ceva fara stirea lui. eu... ii ziceam ca nu mai tine minte, ca ne-am certat cu contabilul si ce a zis, dar degeaba, ca a uitat totul cu desavarsire. era destul de penibil cum discutam asa in fata auditorului, si incercam din greu sa ii aduc aminte. o alta chestie: daca vreau ca un document sa dispara de tot, trebuie doar sa i-l dau in mana, si problema s-a rezolvat. [:D] mi-am promis de 100 de ori ca nu ii mai dau nici un contract, factura, extras de carte funciara sau mai stiu eu ce, ca el zice: le pun la loc sigur... si peste o luna cand e nevoie de ele... pauza, nu le mai gasim. nu-s nici acasa, nici la birou, nicaieri. au disparut! Gabici 'Be yourself. Everybody else is taken.'
si aici ne intersectam... [alcool] noroc ca eu nu am sef ca al tau. Eu am muuulti sefi, insa toti sunt o.k. Gabi+Robert 20.05.1997[duel]Lili 17.05.2002 [url="http://community.webshots.com/user/gabibarta"]pozici[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabibarta/album?.dir=/7a50re2&.src=ph&.tok=ph0mo4EBHIG8igQ7"]poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miki68
ma primiti si pe mine? secretara de vreo 20 de ani... adica vorba cuiva ''din frageda pruncie''. Cu un sef... ciiiih! cristina d.
Bine ai venit miki...te asteptam cu barfe despre seful tau [:D] Va pup pe toate si va doresc un weekend placut [flo][pup] [url="http://community.webshots.com/user/jesia101"]Pozele mele[/url] Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by miki68
azi seful e cu fundu-n sus! nu c-ar fi altfel de obicei, dar parca ca azi... cristina d.
Nu-l lasa sa-ti transmita starea lui[bang]...fii calma, gandeste pozitiv si mai ales... nu il lua in serios [flo][pup] O zi cat mai usoara [8)] [url="http://community.webshots.com/user/jesia101"]Pozele mele[/url] Ce nu te doboara te face mai puternic [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...