Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cat va costat nasterea in SUA?


lucia_cs

Recommended Posts

Tocmai am aflat ca sunt insarcinata si as dori sa aflu mai multe despre partea financiara. Stiu ca acest lucru difera de la spital la spital si de la doctor la doctor, de aceea m-ar ajuta m-ai multe detalii. M-ar intersa preturile cu si fara asigurare daca e posibil. Daca s-a mai discutat subiectul va rog sa-mi trimiteti link-ul si sa inchideti acesti subiect. _____________________ Lucia sotia lui Csaba si mamica in devenire. [gravi] [url="http://www.cisst.org/ftp/Lucia/"]Poze Bunny[/url] [iepu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nastere naturala 2 zile in spital, 8000$ din care am platit 400.

Daca ai de gind sa-ti cumperi asigurare acum, sarcina nu se mai considera pre-existing condition.

Citeste in asigurarea ta cit ai deductible si "out-of-packet". Difera de la stat la stat, de la asigurare la asigurare si chiar de la spital la spital,

A

 

L’amore che move il sole e l’altre stelle. Dante

Iubirea misca soarele si celelalte stele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca m-am uitat si eu on-line si am vazut cat a costat...(la mine a fost totul acoperit de asigurare)

 

sunt doua facturi- $4314 si $1753-nu stiu care e diferenta dintre ele cred ca prima e nastera propiu-zisa iar a doua spitalizarea post-...sau poate mama/copil?) apoi cca $100 fiecare vizita la doctor... si sunt cam 12-13 vizite de ci inca $1200...plus $210 pediatrul care a vazut bebe dupa nastere...si $420 un nene care cred ca e anestezistul pentru epidurala...un total de $7897...deci ca si Andrada -$ 8000 dar cu vizitele de dinainte de nastere...

 

preturile reflecta Mercy Hospital-Pittsburgh, PA

 

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993id="blue">

poze de copii cuminti

 

povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...