Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ciao, fetelor! [hia] V-ati pus pe treaba si ati postat la greu, vad... Voi nu va laudati la Cluj cu viscol si furtuni, dar va laudati cu multe grade minus...a fost sotul meu o zi si un pic pe acolo sa se intereseze de ceva chirii... A! sa nu uit....LA MULTI ANI pt Elise, Florina! Sa creasca mare si sa fie sanatoasa! Referitor la carucior, de ce nu intri si pe magazinele de pe net? Bine, sunt unele mult exagerate ca pret, dat iti poti face o idee. Eu am intrat pe www.suntgravida.ro si am cerut o lista cu carucioare dupa pret...cred ca cel mai ieftin incepea pe la 2 milioane si ceva, iar cel mai scump vreo 20 milioane. Mai vezi si la bebelusultau.ro si cred ca mai sunt si altele. Eu noaptea incep sa dorm din ce in ce mai prost, mai e si faza asta cu mutatul care ma cam streseaza, dar peste zi sunt oarecum ok. Fac vizite le toaleta si apoi ma chinui mult sa adorm iar...Ma plang cam mult, asa-i? In rest, pupicei...[pup] Geani[gravi] cu Daria(29 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Roxana,noi am fost dupa-masa pe partie(pana pe la 19:30)si cred ca atunci sotiorul era cu tine.Asa ca l-am ratat de data asta[bang]! Dar data viitoare am sa ma uit dupa barbatii de 1,90 care schiaza bine! Si poate dau de-al meu(tot 1,90) numa ca el nu-i deocamdata asa profesionist [:D][:D][:D] Si totusi,cum il lasi singur pe partie? Nana,bine ai venit printre noi! De unde esti? Cat despre copil,daca mai dai pe-aici sunt sigura ca o sa-ti facem noi pofta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, mersi mult de urari.... Geani[pup], pe cand vii si tu la o intalnire???? Tare mi-ar placea sa te vad si gravidutza!!!!! Deja am cautat si la magazine on-line pt. bebei, la o droaie, in afara de suntgravida.ro....acusi merg si pe asta! Raluca, mersi de orientare!!![pup] Oana, noi am veni la sanius, dar doar pentru vreo juma' de ora ca e tare frig.....probabil tie ti-ar fi f. greu cu Dragos, ca la varsta lui nu sta locilui....vedem noi cum facem!!! Ana, La Multi Ani(de fapt multe luni)!!!!! Sa cresti maree si sanatoasa si fericita si cuminte, sa fie mami si tati mandri de tine!!! VA pupi fetelor si mai intru eu Florina, mamica [biz]-ei Elise....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dragelor, va [pup] [pup]. Tare active mai sunteti! Imi place de voi! Va multumim pt felicitari! Adela, ma simt minunat! Nu am nici un simptom de sarcina: nu mi-e greata, nu vomit, nu ametesc etc. Si sunt tare fericita! Nu pot sa cred ca am iar sansa asta de a purta un bebe in burta. E minunat. Tudor ce mai face? Si-a revenit in legatura cu gelozia? Florina ce faci maine? Iesim? Inca nu stiu de nr. Nu m-am uitat de el, dar daca iesi la plimbare da tu un semn. OK? Si mie mi-e dor sa iesim la o plimbare si cand ne vedem te pun sa-mi mai explici odata reteta aia cu ciuperci si pui ca a sunat interesant [pofta] si vreau detalii. Nana bine ai venit! O sa vina si copilul, o sa vezi![;)] Geani, nu mai tin minte daca tie ti-am zis bun venit. Daca nu, iti zic acum si te asteptam si fizic la Cj cat mai repede. Unde veti sta? In chirie? Fetelor, m-ati omorat cu gradinitele astea! Voi chiar vreti sa dati atatia bani pe luna? 7-8 milioane??? Mi se pare exagerat de mult! Eu nu cred ca am sa-l duc pe Stefan la gradi particulare, cu atat mai mult cu cat vine si bebe2. Dar m-am gandit sa-l dau la Cosbuc la germana. Am auzit lucruri bune de gradi asta. Si daca se practica inscrieri timpurii, am sa ma duc si eu sa ma interesez, ca minten facem anul si nu ne-am inscris! [:D] Dana ai fost simpatica tare la faza cu intalnirea! Auzi tu, sa te duci la intalnire, dar sa stai la distanta! [pk] Va [pup] [pup] si la sfarsit! [mamica] mariana, [copil] Stefan (20.04.04) si [gravi]bebe din burtica (9 sapt.). http://community.webshots.com/user/tachemas - pozici. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377 - O poveste de suflet. Sanatate Maxima!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adela,m-ai dat pe spate la faza cu inscrierea cu 2 ani inainte la gradi! Stii cumva de care e vorba? Revenind la Happy Kids,mie mi se pare exagerat sa dai 7 mil/luna. Oare asta o fi cea mai scumpa gradi sau se poate si mai mult? Mai exista una-Kinderland-prin Gheorgheni,la fel de scumpa parca,stiu ca am sunat de vreo 2 luni si directoarea se lauda ca e cea mai tare gradi din oras(parerea ei). Scuze ca nu scriu mai multe dar e Diana prin preajma iar eu sunt varza ca am avut o noapte alba de tot.Nu exagerez deloc daca va zic ca mi s-a trezit de vreo 10 ori in plansete motivul fiind caninii. [pup]Aura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata Cluj... Aura, si la Kinderland am fost...m-a inervat din prima directoarea. Plus niste scari interioare si un miros de vechi al jucariilor.Poate s-a schimbat ceva de anul trecut, trebuie mers si vazut! Si inca ceva, doua gradinite la care sa nu mergi:bobocel si Lumea copiilor, astea chiar nu merita! La H.k. taxa este mare si din pacate nejustificata, no comment, caci am acolo copil! Spor la treaba! Raluca mama Ilincai de 3 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Asta noapte Serban a dormit foarte bine, de dimineata nu mai vroia sa se trezeasca. Am si intarziat un pic la serviciu din cauza asta. De dim. nu mai suge laptik, a cam secat izvorasul. Dintzii nu i-ai iesit inca, dar are gingiile foarte late, nu sunt rosii si umflate, dar par cumva "inflorite" nu stiu cum sa ma exprim...si are aproape 8 luni!!! Va las ca sunt foarte ocupata la job si nu prea vreau sa fac ore suplimentare... pupici, Roxana. [url="http://community.webshots.com/user/roxana_nastase"]Serban[/url] [url="http://community.webshots.com/photo/229183571/259467272aTHNuW"]cazut la datorie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oups, lenesa am fost la scris. Imi iau revansa. In primul si primul rind [papica]La multe luni si multi ani Elise!Noi multumim de urari Florina. Bravo pt. iaurt si tineti-o tot asa. Ana maninca foarte bine in ultima perioada, azi chiar ii fac dovlecel si de obicei ii place asa de mult incit sta cu gurita deschisa in asteptarea linguritei. E simpatica foc la faza asta. Azi mergem la Oana in vizita, ocazie cu care o s-o cintaresc ca trebuie sa va ajungem din urma.[:D]Florina vrei carucior nou neaparat? Nana, bun venit intre noi. Cunosc citeva istorii amuzante cu persoane care aveau 2-3 ani mai mult decit tine, single si fara copii care in decurs de 1an si jum au devenit married si cu copil. Si foarte fericite!! Daca ne vom intilni odata o sa-ti povestesc. Mariana multumim de oferta cu pozele, esti tare draguta. Spor la gimnastica aerobica cu Stefan! Abia astept sa-l vad! Roxana ti-a trecut supararea? Cum a fost somnul cu piticul in pat cu voi, ca mie una mi se pare tare obositor. CInd o pun pe Ana linga noi dorm numai pe jumatate, mai mult chin decit somn. Cit despre dinti, daca infloresc gingiile mai aveti de asteptat vreo 2 sapt (asa a fost in cazul Anei). Alaptatului si eu i-am pus punct, dar intr-un fel imi pare rau. Era asa de scumpa cind statea la sin, tare imi placea. Despre gradinite nu stiu ce sa spun. Eu am o colega de liceu (pedagogic) care are gradinita particulara cu engleza intensiv Annabela se numeste si fata si gradinita, pe str. Otetului, undeva in spatele fabricii de bere. Nu ii fac reclama pt. ca nu stiu cum este, din punctul de vedere al parintilor. Eu stiu doar ca Annabela mi-a spus ca are multe cereri de inscriere, ea deja face inscrieri pentru toamna. Ma duc sa imbrac copilul si mergem la Oana sa-i tinem de urit! A! sa nu uit, nu de alocatia pt. copil e vorba, m-a luat valul, ci de indemnizatia pentru ingrijirea copilului. mamica fericita si Ana(09.07.2004)http://community.webshots.com/user/famaruncutean
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, fetele!!![hia] Noi venim de la medic...Bebe e bine, numai ca e cam deschis colul si tre sa iau niste medicamente ca sa previn o eventuala nastere inainte de termen. Imi trebuie mai multa relaxare si mai putin timp in fata calculatorului...[bang]...cu asta chiar mi-a dat in cap. Sigur ca vom sta in chirie, de preferinta in Manastur...acolo am stat si in perioada studentiei, mai exact in zona Big si McD. Am stat si in alte parti ale Clujului, dar acolo m-am simtit eu cel mai bine, mi-a intrat in suflet zona aia. No offense pentru celelalte cartiere, oricum imi place Clujul! Cel mai sigur pe 1 martie vom fi acolo, sper sa nu mai avem piedici. A! Fetelor, mi-a zis medicul ca tre sa fac nu stiu ce vaccin, cica medicul de familie stie ce trebuie. Voi stiti? Si oare cum imi fac eu "lipeala" cu un medic de familie la Cluj? [pup] si multa sanatate! Geani[gravi] cu Daria(30 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...