Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Nu vom fi 3 ci 4. Eu am mai convocat pe cineva...sora mea. Ne vedem la 14.30.Ea e usor de recunoscut fiindca are burtica , eu sunt cuparul de lungime medie si voi avea o haina scurta verde. See you! mamica fericita si Ana(09.07.2004)http://community.webshots.com/user/famaruncutean
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor,pai v-ati intalnit au ba? Nu pomeneste nimeni nimik? Si pt.noi ar fi fost nasoala ora 14(aproximativ ora de somn). Raluca,sanatate Ilincai! Apropos de partie,noi am reusit s-o testam azi [;)] Poate o punem de-o intalneala pe-acolo,ca noi cred ca vom deveni clienti fideli. Despre gradi M,stii cumva la ce grupa era educatoarea respectiva? Eu am auzit numai de bine dar oricum urmeaza sa mai culeg informatii si sa fac si o vizita bineinteles. [pup]Aura si Diana(1 an jumate)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura si noi am ajuns aseara pe partie insa doar cu privitul..Ilinca inca mai e racita asa ca nu am tinut-o prea mult afara. Sper ca si noi sa frecventam cat de des partia , mai ales in wk-uri. Poate ne intalnim si-mi dati niste lectii, eu tare as avea nevoie de un monitor...caci sunt incepatoare.In privinta gradinitei, copii in cauza au varsta 3 1/2 deci ma gandesc ca este vorba de grupa mica. Ma documentez si-ti trimit pe PM eventual numele educatoarei. Am inteles ca fetele s-au intalnit asa ca steptam detalii... O saptamana frumoasa! Am inteles ca se deschide si patinoarul din Gheogheni, stiti ceva despre program? Raluca mama Ilincai de 3 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportez: ne-am intilnit asa cum era stabilit. am avut chiar surpriza sa vina si mariana tache cu Stefan (ei au stat foarte putin fiindca erau in drum spre MM, am avut timpul necesar pentru a admira ochii albastri si genele blonde ale lui Stefan). Florina a fost ff curajoasa si a venit cu minunata Elise (imbracata in blue jeans- [hippi]o adevarata domnisoara), care a avut rabdare sa ne asculte povestile despre copii. L-am vazut si pe [copil]Serbanel,serios si misterios, care a plecat apoi cu tatal lui la plimbare. Sora mea a venit cu fetita din burtica [gravi]fiindca juniorul ei dormea. Eu am preferat sa o las pe Ana acasa pt. ca am oroare sa o dezbrac si imbrac, mai ales ca la imbracat[q] protesteaza vehement. Dar o sa vina si primavara ca sa putem circula mai usor. Nici nu stiu cum au trecut 2 ore si jumatate [berica]cind ne-am imprastiat pe la case sa hranim copiii. A fost relaxant pentru mine, mai ales am inceput sa duc dorul serviciului si a intilnirilor cu altii. Asta a fost pe scurt. Sper sa recidivam cit mai des.[grup] Astept impresiile celorlalte participante. mamica fericita si Ana(09.07.2004)http://community.webshots.com/user/famaruncutean
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gagici. Si eu ma declar extraordinar de multumita ca ne-am intalnit si ca a fost excelent. Eu una nu m-as mai fi dat dusa, insa Serban trecuse de ora mesei si tata-so nu stie inca sa faca lapticul. Sunt incantata de povestile pe care le-am avut, de Elise care e o dulceata o fetita frumoasa si cuminte, cum a stat ea in brate la mami si ne-a ascultat. A stat si in brate la Flavia (mamica fericita a Anei ;)) o papusica. Abia astept sa vad si ceilalti copilasi. Serban n-a fost in cea mai buna zi a lui, de-aia era asa de serios, ii si venea soarele in ochi drept pentru care a protestat vehement la un moment dat. In parc, mi-a zis tatal lui ca a plans un pic, dupa care a adormit. A si sa va zic, nici n-am ajuns bine acasa ca vecinei de la parter ii era deschisa usa si era spart apartamentul. Nimeni n-a observat fiindca ea mai facea greseala sa lasa usa intredeschisa fiindca mai are o usa in interior, si asa ca fiecare trecea pe langa usa ei fara sa banuiasca nimic. Eu ma inteleg bine cu ea si am vrut sa o salut, si cand am intrat in casa, am inlemnit...o vraiste de nedescris... apoi am anuntat politia, chestii...nasol...noroc ca n-au mai fost in casa fiindca scosesera un topor si l-au pus pe masa din camera de zi, daca intra cineva si-i surprinde sa-l loveasca... Vecina mea nu era acasa, e in Italia, iar ea n-a zis nimic, macar sa fim atenti...asta e. [url="http://community.webshots.com/user/roxana_nastase"]Serban[/url] [url="http://community.webshots.com/photo/229183571/259467272aTHNuW"]cazut la datorie[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor!!! In sfarsit am iarasi net...nici nu stiu care a fost problema, dar cert e ca ma bucur ca s-a rezolvat!!! Intalnirea a fost super, pacat ca nu au fost si ceilalti bebelushi ca tare drag imi era sa ii vad si pe ei, nu doar in poze ci si asa fata in fata......era sa nu ajungem, ca asta mica tocmai atunci isi gasise sa nu-si respecte orele de somn si nu a dormit la 11-12 ci la 14!!!!!! Dar in cele din urma am ajuns, cu intarziere dar am ajuns.......si abia asteptam sa se repete experienta, deoarece eu am considerat-o extraordinara!!!!! imi pare iarasi rau ca nu am fost mai multe fete, dar sper ca in viitor se va remedia si asta.....si imi mai pare rau ca nu am prins-o pe Mariana sa-i urez drum bun, ei si lui Stefan! Nu prea pot sa mai stau pe net, ca trebuie sa mergem azi la vaccinul de 6 luni.....sunt ingrozita, abia astept sa se termine cu bine, si sa nu facem reactii urate....sa dea Dumnezeu! Ma bucur tare mult ca ne-am cunoscut, Flavia si Roxana .....si Dana( sper ca am retinut numele bine) Va pup pe toate si revin dupa vaccin sa va spun ce si cum!!! Florina & [biz] Elise pa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciao, fetelor![hia] Poate credeti ca am postat din greseala, dar nu... Spun pe scurt istoria mea. Am 24 ani si sunt viitoare mamica de fetita in luna aprilie, in jur de 14. Momentan, locuim in Constanta, dar sotul meu are o oferta de lucru in Cluj cu incepere de la cel tarziu 1 martie cam greu de refuzat. Trebuie sa luam o decizie cat se poate de repede, iar pana la momentul actual, inclinam 90% spre Cluj. Desi am facut cei 4 ani de faculta la Cluj, uite ca nu stiu si nici nu am cum sa stiu ceva despre maternitatea de acolo sau despre doctorii ginecologi renumiti. Singurul meu contact cu medicii ginecologi a fost cu doctoritele de la SECS. Mai exact, as vrea sa ma puneti la curent si sa stiu si eu mai multe... 1.Exista clinica particulara in Cluj unde se poate naste? Stiam ca urma ca cei de la Interservisan sa deschida una asemenea, dar acu nu mai stiu nimic. 2.Imi recomanda si mie cineva un medic bun si dispus sa ma ia sub supraveghere avand in vedere ca sunt in luna a7a? 3.In cazul in care se poate naste numai in maternitate, care sunt conditiile? Intrebari as mai avea, dar hai ca las ca va bombardez mai incolo. Deocamdata [pup] si sper ca ma puteti ajuta! Geani[gravi] cu Daria(28 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut Geani! Intradevar in Cluj e o clinica particulara ginecologica, iar conditiile sunt bune....numai sa nu te astepti la ceva ca-n filme...mie mi-a convenit mult sa nasc acolo deoarece am stat cu asta mica-n salon din prima zi....argumente pro mai sunt, ca si moasa care e o femeie de aur, asa ma directa de felul ei dar e f. buna in ceea ce face....si medicul e devotat....saloanele sunt de 2 persoane...iti mai dau si alte info, daca doresti! Maternitati sunt 2, si din cate am auzit eu Ginecologie 1 e mai dotata, iar personalul e "scolit" in afara( spun toate astea pt. ca am participat la cursurile prenatale organizate de ei si la teorie veneau medici si moase de acolo si erau persoane o.k.)...la gine 1 este si un centru de diagnosticare prenatala care am auzit ca e tare misto! La spitalul D. Stanca cred ca sunt cam aceleasi conditiile, stiu doar ca acum un an cand a nascut o prietena nu am putut merge in vizita.....politica spitalului..... in ceea ce priveste medicii, majoritatea sunt profesionosti, si fiecare o sa faca lobby pt. cel cu care a nascut, nu[:D]? Obiectiv am auzit f. multe mamici care dadeau nume ca si: Dr. Cezarin Todea, Dr. Muresan, Dr. Miu, Dr.Butnaru, desigur mai e dr. Stamatian, care e conduce sectia de la gine 1.......lista e f. lunga si nu-mi vin multe persoane in capsor la ora asta, sorry!!! Sper sa nu ai probleme cu faptul ca deja esti in luna a 7-a.....deoarece majoritatea au f. multe paciente !! Sfatul meu ar fi sa va hotariti in ceea ce priveste venitul la Cluj si apoi sa incerci (inca din Constanta) telefonic la mai multe cabinete ( bineinteles fiecare nume sonor are cab. particular) sa vezi in ce ape te scalzi! am facut roman, dar sper ca te-am lamurit!!!! da-ne un semn sa vedem cu ce te putem ajuta.....nr. de telefon de la clinici, si alte chestii Sanatate multa tie si bb-tzei din burtica Florina, mamica lui Elise, (aproape 7 luni) p.s. e posibil sa fi deschis si interservisanul clinica part. de gine, ca tocmai au terminat de ridicat o noua aripa, dar din pacate nu stiu detalii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...