Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Die Schweiz-La Suisse-La Svizzera (partea a V-a)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Seara buna, duamnelor! Multzam de intrebari, Bogdanelu e nitel mai bine acu, da tot n-a scapat de febra, l-am bagat iar in pat in seara asta cu supozitoru si nurofenu...Am fost la doctor azi, partea buna e ca nu are angina, bronsita, pneumonie si alte asemenea, partea proasta e ca nu si-a dat seama ce-ar putea fi, e nitel rosu la puta, dar nu asta i-a dat lui febra mai mult de-o saptamina! Miine duc pipi la analiza, sa vedem ce se intimpla. Daca nu inceteaza cu febra, ma duc cu el la alt pediatru, cu toate ca am incredere in pediatrul lui, tipa stie meserie, are si rabdare, Bogdanelu s-a obisnuit cu ea, si alte asemenea [:D] Va tin la curent. Didita, cauta un magazin balcanic- iugoslav, albanez, turcesc- ai sanse mari sa gasesti produse asemanatoare cu cele romanesti. Dane, io cit am fost gravi cu Julia am mincat tone de mere, cite-un kil jumate pe zi, eram super balonata, da nu ma interesa [:D] Adel, ti-a venit consortu? Ce face Julia, mai face prostii? [:D] Ana, pupici si te sun miine, da nu dimineata, ca-s plecata cu pipi-n tirg [:D] Anita, inca nu te-am vazut, da ma pregatesc, desi-s sigura ca erai cea mai frumoasa de pe-acolo [olala] Ce face frumuselu tau? Ma gindeam s-o punem de-un grad de rudenie [8D] Syd, esti sadica rau, tu nu te gindesti la noi cind insiri toate bunataturile alea?? [pofta] Mira, multa bafta si rabdare, e greu cu doi daca nu ai ajutor, da o s-o scoti sigur la capat [mamica] Va urez o seara buna si va pupic: tzoc, tzoc![:X] [:D] Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] [url="http://community.webshots.com/user/iren2004"]Poze cu noi nou noute!![colegi][/url] [url="http://community.webshots.com/album/255001276XSkyuH"]Poze ian- februarie '05[/url] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anita, am vazut pozele, ai iesit super [cool], iar costumul ala de clovn zici c-a fost facut special pentru soacra'ta, sau invers, ca m-am zapacit! [alcool] [:D] Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] [url="http://community.webshots.com/user/iren2004"]Poze cu noi nou noute!![colegi][/url] [url="http://community.webshots.com/album/255001276XSkyuH"]Poze ian- februarie '05[/url] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anita dar soacra ta e haioasa. [:-)))] Eu rad ca mi-o imaginez pe soacra-mea in costumul ala. Mie mi-a placut cum erai tu costumata [pk] Iren imi pare tare rau ca puiul nu este bine. Multa sanatate. Cat despre mine? Sa vedeti ieri aventura: trenurile care veneau dinspre Zürich erau complet aiurea. Nu stiu ce s-a intamplat. Ieri am fost la cursul de germana si la intoarcere m-am suit intr-un tren gresit: aceeasi linie, aceeasi ora .... dar alta destinatie! [bonjovi] Nici eu nu m-am uitat atent fiindca, pana a ma sui in tren, discutam intens cu o colega de la curs. ...Asa ca, dragele mele, am ajuns acasa cu 2 ore intarzaiere [jamaica]... dar una peste alta a fost frumos. Nu eram singura care a gresit trenul: asa ca am intrat in grupul aiuritilor (vreo 5 la numar) si am ras si ne-am distrat facand haz de necaz. Doar o cucoana era nervoasa si l-a certat pe controlor <ca_cum e posibil asa ceva, sa induca lumea in eroare>: ala nu mai stia cum s-o scalde si scuze mii. Degeaba! Cucoana cu gura pe el:[blabla] Cam asta a fost. Al meu sot s-a intors din Germanika cu cadouri (mai ales pentru febletea lui: Julia[il]) gata. Pupici, Adela [cit] , mamica de Julia [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele, nu degeaba forumul se cheama "prieteni dintotdeauna". O mamica de iulie-august 2004 va fi internata intr-un spital din Elvetia. Daca va avea nevoie de noi haideti sa fim alaturi de ea si s-o incurajam. Este vorba de [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42034&whichpage=7"]ema[/url]. (mai vorbim pe PM daca va fi nevoie sa ne organizam) Adela [cit] , mamica de Julia [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, Mirak sintetzi tare dragutze ca mi-atzi raspuns, intii vorbesc in tzara apoi vedem cum facem cu pachetzelul cu medicamente. Iren si eu bag la greu mere in mine, numai ca eu ma umflu de la mincare nu de la fructe. Didita vezi ca de la castravetzi sa nu-tzi distrugi stomacelul, pe mine ma cam durea si m-am lasat de sportul asta, am trecut la ardei coptzi cu ulei, un pic de lamiie si sare. Daniela [gravi] si micutza ISABELLA din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu e carnaval. N-am fost in centru dar n-am auzit vorbindu-se. E vacanta scolara,copiii sunt impreuna,ma dispera ca de obicei,tot un balamuc,tipete si plansete.
quote:
Originally posted by lorelei_19
Buna, scumpelor, iata ca am revenit si io. Sa incepem: Danielutza, io plec pe 20 febr in romania, daca ai ceva, da-mi un pm si-ti dau adresa unde sa-mi trimiti medicamentele. Le duc cu placere, no problem. destinatia mea e piatra neamt, dar vedem noi ce si cum Ce mai face Isabelle? Si cum e un Carnaval in Lugano? anul viitor tre neaparat sa-l vedem [;)] Anita, esti o dulceatza in costumul asta. Pai chiar ti-ai meritat premiul! da zi-ne si noua: ce anume ti-au dat ca premiu?? deh- curiozitate feminina [:D] . Sa nu mai zic de soacra-ta, e perfect costumata [cool] Iren, zi-mi te rog ce mai face Bogdanelu si ce-a zis azi doctorul. A mai facut azi febra? chiar am intrat la idei cu el, zau asha. Sa dea Domnul sa se faca sanatos. Si sa dea Domnul sa nu se imbolnaveasca si fata- Doamne fereste. Da si tu un semn de viatza, ca sa stim ce si cum, ca ne facem griji. Syd, scumpo, tu ce mai faci? ce mai fac puii tai? ai fost si tu la fastnacht? cum e la voi de carnaval? numai bine si multi pupici Didita e greu sa-ti dam un sfat, da cauta magazinele arabilor sau ale balcanilor (iugoslavi, etc), ei au mancaruri asemanatoare. Adelush, ce-ti mai face fata? Si barbatzelu' s-a intors sanatos? Poate ne auzim maine, ce zici??? [pup] VA urez la taote o seara faina de tot si numai bine Ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adelutzo, mi-ai luat-o inainte. Fetelor, haideti s-o gasim cumva si sa vedem ce si cum, poate o punem de-o vizita. Stim c-o cheama Dana si ca este din Heinsberg-Ge. A fost adusa cu elicopterul in Elvetia, fiind intr-o stare grava. Eu sunt maine in muntzi, dar tare-ash vrea s-o gasim. Cine poate suna sa intrebe ce si cum??? Va rog, haideti sa vedem ce-i cu Dana [q][q] Adelutzo, poti tu sa suni maine in Zürich sa intrebi ce si cum? Pup si revin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am enumerat ce se gaseste in magazin,eu rar fac mancare romaneasca,m-am obisnuit mai fara grasimi.[quote]Originally posted by Danelutza Syd, uau dar ce enumeratzie ai facut, nu mai vorbi si de mincaruri ca pe urma imi iau burtica si vin la tine.[pofta] [
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...