Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Die Schweiz-La Suisse-La Svizzera (partea a V-a)


Recommended Posts

Seara buna, duamnelor! Io am dat acu telefon la spitalul universitar din Züri, sa aflu de Ema- Dana, mi-a zis tipu de acolo ca inca nu a venit nimeni cu semnalmentele astea pe tura lui- intrase de trei ore- dar nu-s sanse prea mari s-o gasesc fara data nasterii si nume de familie...De unde naiba sa fac rost de ele?? O sa mai sun intr-o juma de ora, inainte sa ma culc, poate aflu ceva. Noi sintem mai bine, da inca nu m-am dus cu pipi lu Bogdanelu la analiza, ca a facut pe linga punguta aproape tot, alta punga n-am gasit la farmacie, asa ca miine dimineata tre sa-l in puta goala prin casa si s-alerg dupa el cu borcanelu, sa prind citiva stropi... Pupici si noapte buna [pup] [recevere] Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] [url="http://community.webshots.com/user/iren2004"]Poze cu noi nou noute!![colegi][/url] [url="http://community.webshots.com/album/255001276XSkyuH"]Poze ian- februarie '05[/url] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adela, asta-i nr de la Univarsitatspital: 01 255 11 11. Eu am dat dimineata telefon acolo, dar nu au vrut sa-mi spuna nimic despre Ema, macar daca e acolo sau nu, au spus ca daca nu-s ruda, n-am nici o sansa sa aflu ceva, politica spitalului, confidentialitate, bla, bla, bla... Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] [url="http://community.webshots.com/user/iren2004"]Poze cu noi nou noute!![colegi][/url] [url="http://community.webshots.com/album/255001276XSkyuH"]Poze ian- februarie '05[/url] In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am sunat in seara asta in Zürich si l-am convins pe tipul de acolo ca Dana e prietena mea si ca dupa casatorie nu-i mai stiu numele, ca a fost trimisa urgent din Germania cu elicopterul si ca vreau neaparat s-o vizitez. Si-a amintit de telefonul tau, Andreea, si a zis ca s-a mai sunat aseara de 2 ori pe tema asta. Am fost atat de convingatoare, ca a cautat peste tot, dar Dana n-a fost gasita. Mi-a dat deasemeni numerele de telefon unde ash mai putea s-o caut, dar e vorba de spitalele din Geneva si Lausanne, si nu stiu franceza. Syd, vrei sa ne ajuti, te rog? poti tu sa suni si sa o cautzi pe Dana??? uite aici numerele de telefon unde ai putea sa suni. Eu ash suna, dar nu stiu franceza si nu primesti informatii, daca nu le vorbesti limba: Geneva: 022 372 33 11 Lausanne: 021 314 11 11 Te rog mult, daca da, da-mi un pm si vorbim detalii mai multe. Pup la toate PS: fetelor, am petrecut o zi de vis pe muntele Engelberg, vi-l recomand din toata inima
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitati un mesaj de la baietelul emei, scris la "mamici de iulie august 2004": "Sarutmana,pe mine ma cheama Serban,am 10 ani si 6luni.Mama mi-a spus ca daca nu stiu ceva despre Bebelac sa intreb doamnele de pe internet.Puteti va rog sa-mi spuneti cum se face branza de casa?Ca de doua zile oma ii da lui Bebelac mar cu biscuiti fara brinza pentru ca nu stie sa faca branza ca a mamei.Mama e in vacanta la ski si am vorbit cu ea astazi.Mi-a spus sa va spun ca e bine si astazi nu a mai slabit decit 100 de grame.Si ca vine repede inapoi si o sa va pupe pe toate.Mai am o intrebare: se da piure de fructe si apoi lapte sau lapte si apoi piure de fructe? Ca am uitat ordinea si sa nu-i fac rau lu Bebelac ca ma cearta mama.Si acum voi cind imi raspundeti?Lucrati si de noapte sau ma uit maine?Mai bine ma uit maine.Multumesc frumos.Sarutmana. Ema si Ricardo" Aici il puteti reciti: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42323&whichpage=6 [:(] Adela [cit] , mamica de Julia [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarutmana sunt Serban si va multumesc frumos de reteta.A facut oma brinza astazi si am mancat si eu cu Bebelac ca asa ne da mama la amindoi.Oma este bunica lui Bebelac,e mama lui Mario si va multumeste si ea pentru reteta.A spus asa:My best regards to your nice lady`s from Roumania.Este o doamna cu nume de floare galbena care locuieste in Germania.Va rog frumos doamna floare sa-mi spune-ti cum se numeste Calgel in Germania,gelul pentru dinti ca astazi s-a terminat si trebuie sa cumparam unul de aici.Sau poate aici au altceva pentru dinti ca tare il mai dor pe Bebelac dintii care n-au iesit.Cred ca il doare carnita din care rasar dintii.Eu o sa mai vorbesc si maine cu dumneavoastra ca acum plinge Bebelac si oma nu prea stie sa se strambe la el ca sa taca.Va multumesc mult de tot.Sarutmana si complimente bebelusilor dumneavoastra. Serban,baiatul Danielei-Ema astazi a postat,doar el ne poate spune numele de familie,macar.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...