Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Die Schweiz-La Suisse-La Svizzera (partea a V-a)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele ,pe unde sunteti?La Biserica?[popa]Iren,nu te-am mai vazut de mult pe aici?De Coccinelle si Cami nici nu mai intreb!Anita,cum au iesit prajiturile tale?Painea mea am dat-o la caprioare!Nu am avut norocul incepatorului!Apropos,ia sa povestim cum gasim bucataria elvetiana![papica]Cui ii plac Rosti,Wurst,Raclette,Fondue,Guetzli,etc?Ieri am mancat rondele de carnaval,mult zahar,grasime si basici.La noi se sarbatoreste carnavalul?Eu habar nu am![alcool] Si ce parere aveti despre "sportul national"al femeii elvetience:bricolajul![bang]Eu il gasesc de multe ori de un prost gust de nedescris.[vom]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore, am inceput deocamdata sa-i zicem Isabela, dar mai cautam, ii punem doua nume. De nasi nu ne-am ocupat pentru ca nu stiu inca daca il botezam la catolici sau ortodoxi, daca era baiat era sigur ortodox, ca ma gindeam cind o fi mare o vrea sa se faca popa [popa] si eu vroiam ca baiatul sa se insoare. Adelus, bine ai revenit, am crezut ca te-ai inzapezit prin tirgul Ieshilor. Apropo, parca fetitza ta este in zodia gemeni, deja ma interesez cum sint fetitzele din aceasta zodie. Ia spunetzi-mi fetelor cu bebelusi, voi atzi facut cursuri prenatale, si daca da, in ce constau, ca parca nu m-as ingramadi atit de mult sa le fac. Noi deja am inceput sa ne gindim la camera bebitzei, am linga dormitorul nostru o camera beton cu mobila alba, si-mi pare atit de rau ca trebuie sa dispara de acolo, dar ce sa-i fac pentru ingerasul nostru facem orice. Inca o data va spun ca va invidiez, bineintzeles intr-un mod placut, ca sintetzi atit de vicini-vicini si putetzi sa va intilnitzi. Eu de cind cu burtica stau mai mult in casa, ne protejam de frig si... am inceput sa coasem la goblenuri. Apropo, aici se gasesc de cumparat ca eu aveam din tzara vreo doua. Va pupicesc si va doresc de azi, sa avetzi cu ziua de miine un frumos inceput de saptamina. Daniela [gravi] si micutza principesa din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello!prajiturile au iesit bine dar nu asa de aspectuoase ca in poza de la reteta!![q] mira,imi pare rau ca nu ne-am putut vedea dar sambata am ajuns acolo pe la 1 si apoi am fost sa ne cautam costume pt fasnacht de inchiriat(mi-am gasit unul de dansatoare exotica,e frumusel[;)])si apoi de la 3 pana pe la 7 am fost in bucatarie la facut de prajituri...azi nu am putut veni la bis pt ca soacra-mea i-a invitat pe cumnatu-meu cu nevasta-sa si copilul la masa asa ca trebui sa stam si noi...sper ca o sa ajungem data viitoare!o sa mai fie ceva de genul asta,nu?sper ca da....[:(]oricum sambata viitoare venim din nou acolo(ca sa mergem la fasnacht)si sper sa ne vedem atunci!mai vorbim la tel,ok? lorelei,ramane pe maine,da? tschüss!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

auuuu,alor mei parca le-a facut cineva farmece![bang].Chiar acum i-am lasat jos sa termine un joc si au venit amandoi urland ca doua animale!Daca inainte erau cat e cat independenti,acum stau numai dupa mine si nu pot incepe nimic singuri!Asa ca,dimineata fac menajul si dupa amiaza sunt mamica .Si ma gandesc la cei care imi prognozau mai mult timp liber si liniste.[help]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Lorelei multumesc pentru urari si tie sa-ti traiasca fetita da, si sprer si eu macar din cand in cand sa ne vedem cu julia ca, cu voi la Zürich e cam departe ...dar poate odata tot voi ajunge. La biserica a fost bine aici nu sunt chiar atatia romani. Nu-i nimic daca nu ati ajuns poate data viitoare se tine o data pe luna deobicei in ultima dum din luna. Acum a fost putin mai deosebit defapt s-a sarbatorit craciunul si anul nou cu intarziere, dar aproape de fiecare daca se gaseste cate ceva de sarbatorit. Danelutza, intrebi de cursuri prenatale, eu am nascut 2 copii dar nu am facut nici un curs. La primul ma tot batea gandul sa fac dar pana m-am hotarat era prea tarziu, iar acum la al doilea am zis ca daca as face ceva ar fi in apa, dar cum trebuia sa conduc vreo 15 km pe la ora 6-7 seara acum iarna m-am lasat. si pana la urma pe mine nu m-ar fi ajutat deloc pentru ca i-am nascut pe amandoi cu cezariana( nu ca as fi vrut asa a fost sa fie). Dar am o pretena care cu toate ca a stiut ca naste cu cezariana si la prima fetia si acum la gemene a facut toate orele. Asa ca prea mult nu te pot sfatui. Adela, multumesc si tie de urare. Ce mai face fetita ta? mai raceste tot asa des? al meu e parca ceva mai bine iarna asta..pana acum dar iarna inca nu e gata. si acum cum se joaca copii. Al meu se joaca numai cu cineva asa ca toata ziua "mama spielen", sau ati(asta-i taica-su) spilen sau sau de 2 luni de cand e maica-mea la mine e buni spielen. altfel nu sta deloc la el in camera vine pe langa noi isi insira jucarieele prin toata casa si apoi vrea sa se uite la televizor.eu am noroc ca taica-su atunci cand e acasa, se joaca mult cu el. Nu stiu ce o sa fac dupa ce pleca maica-mea ca o sa raman numai eu si ma va inebuni numai pe mine. Abia astept sa creasca asta mica doar s-or juca impreuna. A, Julia sa stii ca si eu sunt tot in 73 nascuta cateva luni mai tarziu. Anita, dar nu e pe 13 feb frasnach-ul aici?? eu asa stiu. MiraK
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mira,pe 5 feb(sambata)e balul de fasnacht(in seeparksaal,seara dupa ora 7)iar ce zici tu pe 13 e fasnachtul pe strada,ziua.noi venim la amandoua acolo asa ca poate ne intalnim asa!voi mergeti la cel de pe 13? nici eu nu am facut cursuri de nastere si l-am nascut pe alex fara probleme(dupa numai 7 ore),am impins de 4 ori si a fost afara![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna, fetelor[flo] Vaz ca'steti harnice rau, scrieti de nu va mai ajung paginile! [:D] Io-s nitel cam morcovita, ca puii mei sint cam bolnavi, Julia a avut azi toata ziua febra, si a fost miriita si somnolenta, iar Bogdanelu inca nu si-a revenit de pe urma virusului de la stomac, asa ca toata ziua-m stat numa cu nasu-n diverse putori...uf! Da las ca trece si-asta... Dane, io n-am facut nici un curs pentru nastere, tehnica Lamaze-am invatat-o la locul faptei, ajutata de contractii [:D] Salut noile fete [hia], si va anunt ca mi-am pus skype, niku andreea_iren, care vrea poa sa ma sune. Gata, ma'c la masa, pupici la toate si o seara buna. Lore(a)na, suna-ma intr-o ora, daca poti, ca io te-am sunat in seara asta, da cre ca nu erai acasa. Iren dubla mamica[zana] Bogdanelu nazdravanu [aerob] si Julia zbintuita[majoreta] [url="http://community.webshots.com/user/iren2004"]Poze cu noi nou noute!![colegi][/url] [url="http://community.webshots.com/album/255001276XSkyuH"]Poze ian- februarie '05[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...