Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Die Schweiz-La Suisse-La Svizzera (partea a V-a)


Recommended Posts

Neatza fetelor si o saptamana buna! Incep cu tine, Danielutza: la noi maine sunt 3 grade, la voi 17! vine vara, domle, nu alta! gata, ma mut in tesin! numele fetei este SUPERB! sa va traiasca micutza Isabella [pup] Irenush, te sun mai tarziu, daca ti-s puii tot bolnavi, amanam pe maine, ce zici? Anita, dupa cum vezi, nu depinde de mine daca venim sau nu, io mi-s pregatita. Da da-mi te rog numarul de mobil pe privat (sau sms), asta ca sa nu ne ratacim una de alta. Pupici si sper- pe mai tarziu Julie, nu te plange, ai niste copii frumushei foc si tare bine educatzi. Rar asha copii cumintzi, zau asha. Mira, multzam pentru urari, si tie sa-ti traiasca puiutzii si numai bine! cati anishori au copilashii tai si de cand stai in CH? Pupici multi din AG [pup] Syd, la varsta ei, cam asta e, trebuie sa te joci cu ea. Da mai au shi toane, asta e. Adelushule, ce face Julie? a scapat de gripa? La Malina la scoala, din 110 fete, peste 60 au gripa. Sper din suflet sa nu se imbolnaveasca atunci cand plec eu in ro, ca am incurcat-o. Doamne ajuta. Fetelor, va pup si mai revin [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma mai joc eu cu papusile,nu-i grav.Cateodata abia astept sa vina frate-su sa aiba companie,dar atunci e balamuc ,jucarii prin toata casa,si macar de s-ar juca in liniste..[blabla].el tipa ,ea miorlaie[q].Tot timpul se cearta si eu de ma bag in discutie tot Juliei ii dau dreptate ca doar e fiica-mea. El de cum intra pe usa vrea jocuri pe televizor si acolo ramane tintuit,daca nu-l las, tot timpul ma bate la cap:[mariaj]dar daca sunt cuminte ma lasi? dar daca n-o lovesc pe Julia ma lasi? dar cand e dupa-masa? Cine mai e mama vitrega,cum va descurcati cu el/ea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa multa zapaceala si intarziere, am reushit s-ajungem azi in Spreitenbach, unde ne-am intalnit cu Anita. E o fata dragutza, cu un bebeu tare dulce, cu ochishori de caprioara, o fata cu foarte mult bun simtz si tare placuta. Anita, ne-ai dat gata, si pe mine si pe Iren [loveyou] Si multzumesc pentru rabdarea de inger pe care-ai avut-o cu noi. Pupici dulci si toate urarile de bine tzie si familiei tale minunate. Julie, am trecut-o pe Luminitza, in rest din SG nu mai vine nimeni? ai vorbit cu Cornelia, si celelalte fete? sau sa vorbesc eu? numai bine si va pup pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelei, am scris ceva mai inainte depre copilasii mei. Exact baiatul e pe 15 aug 2002 nascut si fetita pe 20 nov 2004 si sunt de vreo 3 ani si jumatate in Elvetia. Julia bineteles ca mi-ar placea sa ne intalnim in SG. Cand vrei tu, eu nu am nici un program fix,ar fi bine pana in 20 feb cat mai e mama la mine adica cat mai am vacanta[cool] sa o pot lasa pe cea mica acasa, dar daca ma gandesc bine si pe cel mare as putea sa-l las asa pot sa mai rasuflu si eu si vom avea pace sa bem in liniste o cafeluta si binenteles sa palavragim MiraK
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anita> ai un baietel tare dragut. Sa-ti traiasca! Dar poze de la intalnire nu ati facut? danelutza> nici eu nu am facut exercitii pentru nastere. Eu imi propusesem cezariana ...asa ca exercitiile astea nu-si aveau rostul. Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai multe informatii. Stiu doar ca (exercitiile) se faceau la spitalul unde am nascut bineinteles contra cost. Eu am asigurare la CSS si mi-a platit 90% din tot (nastere/spitalizare). Sa nu uit: am citit ca femeile din zodia Gemeni sunt cele mai frumoase din... zodiac. [olala] Si da-i inainte la goblen [:D] daca stiam ca-ti place iti aduceam din Ro vreo cateva (eu nu ma pricep neam [:D]). syd> sa-ti spun cum se mai joaca fetita mea (2 ani si 7 luni). Iarna trecuta am fost cu Julia (apropo toate Juliile pe care le cunosc sunt frumoase[bis]) cum spuneam am fost la spiellgruppe (na cum sa traduc asta = loc de joaca, grupa de joaca cu parinti si copii) insa anul asta am dat-o la tagesmutter (= mère de jour in franceza? sau daycare?) si sunt f multumita. Se mai joaca acolo cu copii iar acasa ma joc eu cu ea: desenam, coloram... la plastilina am renuntat de cand si-a lipit-o pe par si am scos-o cu foarfeca.[:D] Si ii plac masinutele. hi hi [sofer] julia> pune aici tema ta la germana. Te putem ajuta si noi. (io nu stiu germana f bine dar macar incerc sa te ajut) Mi-am cumparat din Ro cutiuta muzicala nr 4 (nu-i asa reusita ca primele) si daca vrei iti fac o copie si ti-o aduc la 12 martie. Oky? mirabela> multumesc de intrebare: fetita mea nu mai raceste (asa des) de cand am retras-o de la gradinita. A mers 2 luni (din aug pana in oct) in care mi-a "tras" 4 raceli. De cand am retras-o nu mi-a mai racit deloc! Si am fost si in Ro cu ea.... bat in lemn! E bine sanatoasa! Din octombrie n-a mai racit. Mirabela cum e cu 2 copii? te descurci? Ce zice David de surioara lui? iren> cum se mai simt bebeii tai? lorelei> iti transmit gandul meu bun si ma rog sa nu se imbolnaveasca malinutz. Io is singura acasa, sotul meu e in Germania. [bonjovi] Va doresc o zi minunata si sanatate multa la bolnavioare. Adela [cit] , mamica de Julia [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...